Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бетоновоз падна в река

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бетоновоз падна в река

    Както го гледам на филма си е голямо буре или 12, или 16 кубика ,с теглото на камиона идва на 40 тона.Малко си е множко за този мост.А камионът е усукал рамата,иначе ако го изправят с един танк могат да го извлекат по останала част от моста.

    Коментар


    • #17
      От: Бетоновоз падна в река

      Да уточня защо питах за кубиците-
      1 кбм бетон е 1.8 - 2,5 тона.
      Да вземем горната граница 10 кубика-25 тона, значи до 40 тона - 15 тона камион.
      Ама там не знам да има десятки- повечето са осмици и няколко девятки.

      Мостът бил за до 9 тона товар. И със сигурност това не е бил първият бетоносмесител, минал по него.
      А къде са ограничителните табели, задължение на общината?

      И както се каза -кой е виновен?

      Пак ще е я шофьорчето, я фирмата с бетоновъзела, дето го е пратила.

      П.П.
      16 кубика миксери в България все още не са налични, 12 - само на морето няколко.
      АПИ, май не е била на място- да сложи килимчето
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #18
        От: Бетоновоз падна в река

        Къде точно е този мост? Да го видим здрав в Google street view.

        Коментар


        • #19
          От: Бетоновоз падна в река

          Точно в тоя сокак, а дано, ама надали.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #20
            От: Бетоновоз падна в река

            По описанията трябва да е този мост:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:122.4 КБ
ID:5468479
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #21
              От: Бетоновоз падна в река

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Колега, как може да се претовари бетоновоз?

              Бетона е течност, а бурето е винаги отворено, няма капак. Бетона има еднакво относително тегло вариращо в много малки граници и пълен-празен резероар е по-голям фактор в общото тегло, или може би бетона се товари с връх?
              Помислете малко поне преди да пишете.
              Светославе, 20 години ремонтирам тая техника.
              Точно този бетоновоз, няма да казвам марката му, е 10 кубика номинал, но на равен път може да бъде зареден с 11,5-12 кубика.
              Ако не вярваш, следващият път слизайки до Търговище, спри на главния път, прескочи отсреща до възела и ги питай.
              Бетоновозите масово се карат с по-голямо количество бетон от номинала. А спиралата в бурето го притиква към предната част, точно понеже е вискозна полутечна маса.
              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

              Коментар


              • #22
                От: Бетоновоз падна в река

                Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
                Как ще изхвърлят цяла "круша", преди време един познат имаше бетоновоз и по лошо стечение на обстоятелствата, му се наложи да вика няква група да разбиват бетона от него.
                А за кран то е ясно че има достатъчно голям, въпроса е дали си заслужава финансово да се занимават.
                По-вече от половината бетон е изтекъл и отнесен от реката.
                Машиносмяната на крана може да му излезе амен амен колкото ново буре 8 кила евро
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • #23
                  От: Бетоновоз падна в река

                  Колеги според мен белята не е станала заради бетоновоза, дори и да е бил претоварен едва ли 2 тона отгоре ще бутнат здрав мост.... просто някои не си е свършил работата по поддръжката на моста и ако не беше камиона днес щеше да е недаи си боже някои двуетажен автобус след 2,3 години....
                  0-

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бетоновоз падна в река

                    Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                    По-вече от половината бетон е изтекъл и отнесен от реката.....
                    Дедо Коко, това го знаеш от информиран източник или го предполагаш? Може и така да е, но не личи по нищо.Ако е било пълно според мен дори щеше да се откъсне от шасито, а и кой нормален човек ще мине с камион близо 40т. през такъв мост.
                    А за машиносмяната на крана е ясно.
                    MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                    (А1+)
                    О877ООО98О

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бетоновоз падна в река

                      В масовия случай бетоновоза даже не може да побере номиналното к-во бетон, защото вече има отлагания по бурето. Освен това съм чел поне за 1 сериозна марка, че при пълно натоварване не може да се изкачва повече от 5 или 6 % наклон, а в Бг пътищата не са от най-равнините. Като се напълни с номиналната кубатура и още при първото п-рязко тръгване се оставят 0,1-0,15 м3 по пътната настилка.

                      Там на този възел и на бензиностанциите до него са магьосници и неведнъж са ми го доказвали сипвайки по-голям обем бензин или газ в по-малък такъв.
                      И 2 еднакви по площ и дебелина плочи изляти с бетон от от този и друг бетонов възел се различават с около 10%. Освен това карат с триосен бетоновоз по 9 м3 и убеждават инвеститора, че кофража му се е раздул. В Търговище легенди се носят за това. Така, че това не е най-правилния пример.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бетоновоз падна в река

                        Toни, на филмчето в един момент се вижда, че водата в реката е бяла зад миксера. И няма как да е 40 тона празен.
                        Не се е откъснал, защото е паднал долу заедно с моста върху гумите си и едва тогава се е обърнал.
                        Аз съм виждал обърнат бетоновоз, поради това че е каралс високи обороти на бурето, изместването на бетона вътре му променя центъра на тежестта и на завой се обръща с около 40 км в час.
                        Сменихме само една изкъртена опорна ролка и болтовете на редуктора.
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бетоновоз падна в река

                          Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                          ....
                          Машиносмяната на крана може да му излезе амен амен колкото ново буре 8 кила евро
                          Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
                          .....
                          А за машиносмяната на крана е ясно.
                          Машиносмяна е пълен работен ден. На кран, който може да вдигне 100 тона е около 2 бона в лв. и някой и друг лев на километър. Ако го измъкнат за половин ден- наполовина. Не мисля, че е кой знае каква драма.
                          The Flat Earth Society has members all around the globe.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бетоновоз падна в река

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            В масовия случай бетоновоза даже не може да побере номиналното к-во бетон, защото вече има отлагания по бурето. Освен това съм чел поне за 1 сериозна марка, че при пълно натоварване не може да се изкачва повече от 5 или 6 % наклон, а в Бг пътищата не са от най-равнините. Като се напълни с номиналната кубатура и още при първото п-рязко тръгване се оставят 0,1-0,15 м3 по пътната настилка.
                            Да ама и втвърдения бетон тежи, , даже по-вече от пресния за същия обем, че част от водата я няма вече. И общото тегло пак си е толкоз.
                            Вадил съм по 0,5 - 1 кубик втвърден бетон от буре. Парчетата от последния такъв още са ми на двора. Не ме питай какъв е кеф.
                            Ама това са подробности от пейзажа.
                            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бетоновоз падна в река

                              Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                              Toни, на филмчето в един момент се вижда, че водата в реката е бяла зад миксера. И няма как да е 40 тона празен.
                              .
                              Май не ме разбра......
                              Ако е било пълно ......... а и кой нормален човек ще мине с камион близо 40т. през такъв мост.
                              До вечерта предполагам ще се разбере пълен ли е бил или празен, аз лично предпочитам да е бил празен, щото иначе е безумие...
                              MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                              (А1+)
                              О877ООО98О

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бетоновоз падна в река

                                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                                Колега, как може да се претовари бетоновоз?

                                Бетона е течност, а бурето е винаги отворено, няма капак. Бетона има еднакво относително тегло вариращо в много малки граници и пълен-празен резервоар е по-голям фактор в общото тегло, или може би бетона се товари с връх?
                                Помислете малко поне преди да пишете.
                                Не ми се влиза в спор с теб, особено и след като прочетох доводите ти в следващият ти пост, но след няколкогодишен опит като оператор на бетонов център, бих ти казал да помислиш и ти малко преди да пишеш. Не бих писал това си мнение ако тонът ти беше по приемлив.

                                Поздрави!
                                Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X