Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Превишаване на скоростта при изпреварване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Превишаване на скоростта при изпреварване

    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
    Значи предлагаш съвсем принципно да си загина.Прекъснати линии,дето не им е мястото-бол.Както и обратното .
    Принципно можеш да си загинеш и ако изпреварваш, спазвайки ограничението, в случай че поради това изпреварването продължи по-дълго, отколкото е здравословно.
    Примерно, на път със завои, където местата с разрешено изпреварване често са късички, гледам да изпреварвам за максимално кратко време, без да се вълнувам дали при това ще изляза с някой километър над ограничението. Важното е маневрата да се извърши безопасно и да се прибера в своята лента преди да е свършила непрекъснатата линия или насреща ми да се появи някой.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #47
      От: Превишаване на скоростта при изпреварване

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Принципно можеш да си загинеш и ако изпреварваш, спазвайки ограничението, в случай че поради това изпреварването продължи по-дълго, отколкото е здравословно.
      Примерно, на път със завои, където местата с разрешено изпреварване често са късички, гледам да изпреварвам за максимално кратко време, без да се вълнувам дали при това ще изляза с някой километър над ограничението. Важното е маневрата да се извърши безопасно и да се прибера в своята лента преди да е свършила непрекъснатата линия или насреща ми да се появи някой.
      Нали и аз това казвам
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #48
        От: Превишаване на скоростта при изпреварване

        Чл. 22. (1) Водачът на пътно превозно средство не трябва да се движи без основателна причина с твърде ниска скорост, когато по този начин пречи на движението на другите пътни превозни средства.(2) Водач на пътно превозно средство, което се движи с ниска скорост и поради това причинява създаването на колона от пътни превозни средства, трябва да ги пропусне при първа възможност.(3) На водача на моторно превозно средство е забранено да се движи с ниска скорост без включени аварийни светлини. Я ми посочете един наказан по т.2.

        Коментар


        • #49
          От: Превишаване на скоростта при изпреварване

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Принципно можеш да си загинеш и ако изпреварваш, спазвайки ограничението, в случай че поради това изпреварването продължи по-дълго, отколкото е здравословно.
          Примерно, на път със завои, където местата с разрешено изпреварване често са късички, гледам да изпреварвам за максимално кратко време, без да се вълнувам дали при това ще изляза с някой километър над ограничението. Важното е маневрата да се извърши безопасно и да се прибера в своята лента преди да е свършила непрекъснатата линия или насреща ми да се появи някой.
          И всички пропускаме едно важно нещо:
          Дори и на дълга права отсечка с отлична видимост за мен е много трудно да преценя колата идваща в далечината срещу мен с колко се движи...
          Ами ако се движи не с 90, а със 190?????? И не ми казвайте, че не ви се е случвало такова нещо. Аз имам няколко бели косъма поне от такива случки. И знаете ли колко ми пука каква е маркировката, като виждам болида как ми скъсява времето за изпреварване и живота?
          Скоростите при насрещно движещи се тела май се събираха?
          Nothing comes from nothing...

          Коментар


          • #50
            От: Превишаване на скоростта при изпреварване

            скоростта на насрещния се преценява като погледнеш към него два пъти и прецениш колко се е приближил. За съжаление фаровете лъжат особено, ако са по-ярки от нормалното, а пък без фарове може да не видиш идващата насреща кола... Най-приятно ми е да изпреварвам, когато насреща е камион - знам, че с повече от 100 не може да се приближава... Лошото е, когато в последния момент някоя кола тръгне да изпреварва въпросния камион
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #51
              От: Превишаване на скоростта при изпреварване

              Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
              Чл. 22. (1) Водачът на пътно превозно средство не трябва да се движи без основателна причина с твърде ниска скорост, когато по този начин пречи на движението на другите пътни превозни средства.(2) Водач на пътно превозно средство, което се движи с ниска скорост и поради това причинява създаването на колона от пътни превозни средства, трябва да ги пропусне при първа възможност.(3) На водача на моторно превозно средство е забранено да се движи с ниска скорост без включени аварийни светлини. Я ми посочете един наказан по т.2.
              В целия Член няма една цифра (примерно колко под... и т.н.), така, че същия се явява безмислен
              Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

              Коментар


              • #52
                От: Превишаване на скоростта при изпреварване

                Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                В целия Член няма една цифра (примерно колко под... и т.н.), така, че същия се явява безмислен
                Ами,някога имаше препоръчителна скорост,ама умните тикви я премахнаха.А тези дето не надвишават 60 км/ч междуградско са кошмар не само за тировете.

                Коментар


                • #53
                  От: Превишаване на скоростта при изпреварване

                  някой тук го беше написал много добре, май Цецо беше цитирам по памет:

                  Шофирането е низ от уравнения които трябва постоянно да решаваш правилно.
                  Всяко разминаване, застигане, изпреварване,спиране и т.н трябва да го решиш правилно. Неправилните решения ги плащаме всички.

                  Ако някой не може да прецени елементарни неща, то никакви закони,правила и ограничения няма да го спасят от собствената му глупост.Лошото е, че е твърде вероятно глупака да затрие и други покрай себе си.
                  Та, бъди умен Хасане, че да са ти умни и децата
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • #54
                    От: Превишаване на скоростта при изпреварване

                    Поне това, което съм чел(от 1970-те години до сега - имам все още старите правилници някъде), никога не е включвало разрешено превишаване.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    ...Това малко прилича на правилото за зеления светофар - не бива да навлизаш в кръстовището, ако няма да го напуснеш до края на разрешителния сигнал. Изисква да си ясновидец - кога кое ще светне.
                    Кой текст имаш предвид? Нямаш право да навлизаш, ако има задръстване в или след кръстовището, а това е предвидимо и ясно. Ако си навлязъл в кръстовището, си длъжен да го напуснеш, независимо от сигнала при излизане. Но не си спомням ясновидския текст, който цитираш. Иначе да съм започнал да дразня всички наред с противодействие на такава простотия: спирам на зелено и чакам да се врътнат пак до зелено и вече сигурно не съм в нарушение. (Подобни номера правя честичко при престрояване на няколко тукашни безумни кръстовища(има няколко странни тъпотии, които всички нарушват, за да функционира движението): спирам на метър преди непрекъснатата осева линия и чакам, вместо да го направя по неписаните закони - да се вмъкна, ако ме пуснат и то основно хора, които пресичат няколко забранителни маркировки, за да се окажат на позиция за завиване преди нас - тъпите. Естествено, псуват мен, защото преча на останалите безсмъртни, които искат да си продължат напред. Ама така пише в закона - предимство при престрояване се дава в съответната лента...
                    Niki 76, Текстът за ниската скорост, пък, е някаква пожелателна форма. Защото на всеки аргумент за "ниска скорост", веднага може да се отговори с контрааргумент - "съобразена скорост", по смисъла на чл.20. И казусът става невъзможен - сигурността, срещу лукса от осигуряване на каране с близка до максималноразрешената скорост. Такива абстрактни текстове са опит за формиране на определено поведение у водачите. Но нямат почти никаква правна тежест, според мен.
                    Спомням си, че 80-те и 90-те години(сега не съм гледал дали е така), имаше един чл.119 от ППЗДП, който гласеше, че "при движение нощем, съответните максималноразрешени скорости се намаляват". Върви, че разбери!
                    Последно редактирано от Еmil; 07-04-13, 01:24.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Превишаване на скоростта при изпреварване

                      Чл. 50а. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Забранено е навлизането в кръстовище дори и при разрешаващ сигнал на светофара, ако обстановката в кръстовището ще принуди водача да спре в кръстовището или да възпрепятства напречното движение.
                      преформулирано е. Не са ми актуални спомените.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Превишаване на скоростта при изпреварване

                        Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                        Чл. 22. (1) Водачът на пътно превозно средство не трябва да се движи без основателна причина с твърде ниска скорост, когато по този начин пречи на движението на другите пътни превозни средства.(2) Водач на пътно превозно средство, което се движи с ниска скорост и поради това причинява създаването на колона от пътни превозни средства, трябва да ги пропусне при първа възможност.(3) На водача на моторно превозно средство е забранено да се движи с ниска скорост без включени аварийни светлини. Я ми посочете един наказан по т.2.
                        В България не знам но на Канарите редовно глобяват ако се влачиш като глист по пътя. Ченгетата не ся отявлено злонамерени и решени на всяка цена да те глобят, като нашенските. Има няколко неща, които никога не прощават на пътя. Превишена скорост, твърде ниска скорост и каране в аварийната лента.
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Превишаване на скоростта при изпреварване

                          Сигурно съответстващия на чл.20 им е формулиран по съвсем друг начин. Вероятно нямат дупки по пътищата и пешеходците им никога не пресичат където им падне на принципа "блъсни ме ако смееш". Защото при нашата формулировка, "съобразената скорост" винаги може да се изтъкне като основателна причина и да се намерят 10-20 фантомни заплахи, а е и пряко свързан с безопасността.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Превишаване на скоростта при изпреварване

                            Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
                            пешеходците им никога не пресичат където им падне на принципа "блъсни ме ако смееш".
                            Пешеходците пресичат само на пешеходни пътеки винаги когато им скимне. Глобите ако не спреш на пешеходна пътека са солени и неизбежни.
                            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Превишаване на скоростта при изпреварване

                              Tочно така си и помислих. Предполагам и номерът "се'а к'во пра'им" няма практическо приложение там, защото съдебната им система работи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X