Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виновен ли е Максим Ставийски за ПТП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    Като пример ще ви дам и полицаят сгазил цяло семейство на пешеходна пътека в кв. Дружба неотдавна и избягал... какво стана с тоя "човек" - осъдиха ли го вече?
    Него поне го осъдиха... Но останалото си е тъжната реалност.

    Ето повече по темата

    Коментар


    • До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

      Ами какво да ви кажа, кой каквото си направи друг не може.Според мен трябва да си отнесе наказанието.Все пак е пил и предизвиква ПТП.Защо в белите държави е по-така.Защото при нас не се спазват законите, а онези идиоти, които трябва да се грижат за това гледат да лапнат по някой лев, хич не ги е грижа за друго.Три години за убийство на пътя, 50 лв. за преминаване на червено.О мадре миа.Какви мерки са това бе нещастници.Ами ако ти друснат 500 лв. за червен светофар, ще се замислиш закъде бързаш.6 мес. без книжка за неправилно изпреварване,и от Чирпан до Карнобат ще броиш прекъснатите линии.Стига разбира се да има някой заблуден служител на МВР( защото за мен тия прости шкембаци не са полицаи) да си гледа работата.
      Една статия без коментар.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Karlos; 12-08-07, 23:58.
      Grand Cherokee WJ 4.7 V8
      Това е положението.

      Коментар


      • До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

        Ще види сега "Куба либре с лайм"
        B+

        Коментар


        • До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

          то и маркировката на места е доста странна... например прекъсната линия на място с видимост 50-ина метра, а на други места 5-600м прав участък с непрекъсната линия, защото по средата има едно мижаво мостче дълго 5м...
          на такъв участък преди няколко години ми писаха акт, защото изпреварих една шкодичка 120Л натоварена с арматурно желязо и пъплеща с 45кмч...
          полицаите писаха в акта, че съм "създал опасност за движението", а те караха с/у мен на отсрещния склон толкова далече, че въобще не се виждаше, че колата е полицейска...
          освен мен, шкодата и катаджиите нямаше други коли...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

            Ще си позволя да споделя едно лично мнение.Очевидно е,че всички тук(включвам и себе си) искат да възтържествува справедливостта.В този смисъл заглавието на темата е риторичен въпрос.Житейският ми опит ме е научил обаче,че има някаква граница(или праг) на известност,след която явно виновният става недосегаем.Ще припомня известни на всички ви факти,за да докажа тезата си.Народният артист Георги Калоянчев също има ПТП със смъртен случай.Беше отдавна и никой не говори за това.Още по-фрапиращ случай беше рокзвездата Кирил Маричков-ПТП,смъртен случай,алкохол.В подобно произшествие беше забъркана и футболната звезда Христо Стоичков.Сега-световният шампион Максим Стависки.Нито един от гореизброените не е осъден(даже изобщо съден),доколкото знам.
            Разберете ме правилно: за мен всички тези хора са виновни.Но за мен.Те са стигнали въпросния праг и оттук нататък нашето правосъдие е безпомощно срещу тях.Произшествията не правят Калоянчев по-малко актьор,Маричков музикант,Стоичков футболист или Стависки-кънкьор.Правят ги по-малко хора.Дали някой от тях се замисля върху това,не зная.Според мен,едва ли.
            И накрая ще кажа следното:като даваме пример с "белите" държави,САЩ броим ли ги за такава ?Защото имам приятели в Щатите,с които коментирахме много време процеса срещу О.Дж.Симпсън.Оказа се,че всички са единодушни за вината му.Към края на процеса,американците вече го гледаха като ТВ шоу,вече никой не говореше за вина-ставаше нещо като състезание,което той трябваше да спечели.А че става въпрос за две убийства..И още един пример-помните милиардера,който беше спонсор на един наш състезател по борба.Тоя тип вдигна пушката си и застреля абсолютно непознат човек до оградата на имението си.После се оказа психически нестабилен,нуждаещ се от лечение и т.н.И разбира се някой и друг милион.И нищо повече.Бълха го ухапала.
            "За кокошка нема прошка,за милион нема закон"
            И както казва СМЪРТ в романите на Пратчет :НЯМА СПРАВЕДЛИВОСТ!СЪЩЕСТВУВАМ САМО АЗ!
            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
            имат право да гласуват на избори.

            Коментар


            • До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

              Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
              Ще си позволя да споделя едно лично мнение........
              Прав си .Аз за това казах ,че ЩЕ бъде виновен, когато каже съдът.А до тогава има много време.
              B+

              Коментар


              • До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                Щилянов: Стависки дори не се извини за убитото момче

                Легендата на сливенския бокс Димитър Щилянов, бивш капитан на националния отбор и двукратен европейски шампион, се готви за нови битки на ринга и нови предизвикателства. На чаша кафе в новия му апартамент в кв. "Даме Груев" разговаряме за живота, за кариерата му и за бъдещето му като боксьор. Предишната ни среща беше по трагичен повод - преди няколко дни, на погребението на спаринг партньора му Петър Петров, загинал при катастрофата с Максим Стависки.

                - Митко, как приехте катастрофата край река Ропотамо?
                - Жестоко! Не го пожелавам на никого. Отиде си от този свят един прекрасен млад човек. Беше ми спаринг-партньор - много се разбирахме. За сватба се готвеха, а то какво излезе - погребение. Брат му Валентин е национал при юношите в категория до 75 кг, но с тези счупени ребра и със стреса, който е преживял, едва ли ще има смелост отново да се качи на ринга. Той се е спасил, защото е бил от дясната страна на предната седалка, а хамърът е ударил хондата отляво.
                - Откога познавахте Петър Петров?
                - От десeтина години. Запознахме се в залата. Макар че е много по-малък от мен, страшно си допаднахме и той ме чувстваше като свой брат. Показвал съм му много как да се боксира - как да се защитава, как да напада.
                Давал съм му и мои екипи за състезания
                След всяко първенство, където аз или той печелехме медали, се събирахме семейно на гости или у нас, или у тях. През 2000 г., когато станах втори в Европа, багажът ми се беше загубил и стана така, че го получиха родителите на Петьо. Изглежда, съм дал техния адрес, защото си бяхме много близки. Тогава празнувахме у тях сребърния медал.
                - Значи сте близък с цялото му семейство?
                - Да. Баща му - Георги Петров, много пъти заедно с Веселин Загоров е бил времеизмервач на републикански първенства, провеждащи се в Сливен. Помня, че и миналата година той беше на времеизмерването и когато по-малкият му син спечели сребро от шампионата за юноши. Майката Дженка също много ми е помагал. Тя продаваше теракота в магазин и когато си купувах за вилата, ме посъветва в избора на цвета. Давала ми е строителните материали авансово и след това съм си ги плащал, разбира се. Но както се казва, приятел в нужда се познава. Много пъти съм прибягвал до съвети от Дженка и Георги.
                - Бяхте ли до близките на Петър в този тежък момент?
                - Със съпругата ми отидохме веднага у тях - майка му още не се беше прибрала от Италия, а баща му беше направо разбит, но въпреки всичко като мъж скриваше голямата си мъка по любимия син. По време на погребението също бяхме близо до тях, защото майка му и приятелката му Веселина на няколко пъти припадаха и се свличаха на земята. Налагаше се да ги свестяваме с плискане на вода. Почти всеки ден ходим със съпругата да им даваме кураж. Майката го понася много по-тежко и го изразява външно, докато бащата скришом плаче.
                - Какво бихте казали на световния шампион Максим Стависки?
                - На Стависки бих препоръчал да се извини на семейството, да си признае, че е сгрешил и че е употребил алкохол. Трябваше да изпрати поне една съболезнователна телеграма. На журналистите предлагам да не търсят под вола теле, да оставят хората на мира, защото скръбта и загубата им са големи.
                - Вие как се държите на пътя?
                - Аз също карам мощна кола - Фолксваген Шаран, която е седемместна. Но не вдигам повече от 110 км/ч, и то на магистралата. Е, превишавал съм скорост, но по 5-6 км отгоре. И за зла участ винаги са ме хващали и са ме глобявали. Глобяван съм и за шофиране без колан, който все забравям.
                http://www.sportni.bg/?tid=40&oid=1084243

                Коментар


                • До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                  Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                  Ще си позволя да споделя едно лично мнение.Очевидно е,че всички тук(включвам и себе си) искат да възтържествува справедливостта.В този смисъл заглавието на темата е риторичен въпрос.Житейският ми опит ме е научил обаче,че има някаква граница(или праг) на известност,след която явно виновният става недосегаем.Ще припомня известни на всички ви факти,за да докажа тезата си.Народният артист Георги Калоянчев също има ПТП със смъртен случай.Беше отдавна и никой не говори за това.Още по-фрапиращ случай беше рокзвездата Кирил Маричков-ПТП,смъртен случай,алкохол.В подобно произшествие беше забъркана и футболната звезда Христо Стоичков.Сега-световният шампион Максим Стависки.Нито един от гореизброените не е осъден(даже изобщо съден),доколкото знам.
                  Разберете ме правилно: за мен всички тези хора са виновни.Но за мен.Те са стигнали въпросния праг и оттук нататък нашето правосъдие е безпомощно срещу тях.Произшествията не правят Калоянчев по-малко актьор,Маричков музикант,Стоичков футболист или Стависки-кънкьор.Правят ги по-малко хора.Дали някой от тях се замисля върху това,не зная.Според мен,едва ли.
                  И накрая ще кажа следното:като даваме пример с "белите" държави,САЩ броим ли ги за такава ?Защото имам приятели в Щатите,с които коментирахме много време процеса срещу О.Дж.Симпсън.Оказа се,че всички са единодушни за вината му.Към края на процеса,американците вече го гледаха като ТВ шоу,вече никой не говореше за вина-ставаше нещо като състезание,което той трябваше да спечели.А че става въпрос за две убийства..И още един пример-помните милиардера,който беше спонсор на един наш състезател по борба.Тоя тип вдигна пушката си и застреля абсолютно непознат човек до оградата на имението си.После се оказа психически нестабилен,нуждаещ се от лечение и т.н.И разбира се някой и друг милион.И нищо повече.Бълха го ухапала.
                  "За кокошка нема прошка,за милион нема закон"
                  И както казва СМЪРТ в романите на Пратчет :НЯМА СПРАВЕДЛИВОСТ!СЪЩЕСТВУВАМ САМО АЗ!

                  За другите не знам, но Калоянчев е с условна присъда, и то не малка.

                  Коментар


                  • До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                    Първоначално публикуван от klasanov Преглед на мнение
                    За другите не знам, но Калоянчев е с условна присъда, и то не малка.
                    един месец ефективна е 100 пъти по-справедливо от 1 година условно, ама айде...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                      Първоначално публикуван от klasanov Преглед на мнение
                      За другите не знам, но Калоянчев е с условна присъда, и то не малка.

                      Зависи.При Калоянчев мисля че беше 3 години с 5 години изпитателен срок. Това означава 5 години страх - закача някой жена ти, да речем, и ти си мислиш- при други обстоятелства ще му резна една в мутрата, ама ако му изкъртя зъб? Средна телесна, да кажем 6 месеца условно + тия 3 ефективно???Къде отиваш, може би?И така до 2012.

                      Коментар


                      • До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                        Някой да има някви въпроси? Търсете в Гугъла Арменския поп.

                        http://www.sportni.bg/?tid=40&oid=1086074

                        Коментар


                        • До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          един месец ефективна е 100 пъти по-справедливо от 1 година условно, ама айде...

                          Това от къде го знаеш.
                          Месец ефективна всеки го кара с кеф, дори при тежък режим. Спокоиствие. Хранят те по три пъти на ден. Даже може и да напълнееш.
                          Ама стой една година мирен и като ти викат разни мишоци че си педал си трай да видим лесно ли е.

                          Коментар


                          • До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                            Що за въпрос?! Вина вменява само съда.
                            “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                            Б.Франклин

                            Коментар


                            • До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                              Сеа за кво ще си говорим? За съдебните системи на развитите демокрации? Когато става дума за проста остапбендеровщина.
                              Днеска имало интервю с другата кукла. Албена ква беше. Значи, почувствала как светът и се разпаднал. Леле ква скръб. Баш па към тия изпитвам същото отвращение, каквото към мъжките голфаджийчета. Щото не е седяла години на дясната седалка, и не се е кефила на глупостите дето прави самеца. И не го е поощрявала. Ако не бяха тия кифли, и колите нямаше да са пенис енларджери за самоходните ташаци. Ама кого са обиждали и тормозили на шосето не и е пукало. Щото нали на друг му е зле. Сега о, чудо! Прозрение и мъдрост. Понеже хем им влиза, хем излитат от хайлайфа, и ма аз не исках така, олеле.

                              Коментар


                              • До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                                нищо не оправдава пиян шофор предизвикал птп,
                                да не говорим за смърт!!!
                                за такива само затвор и ТЕЖКИ ГЛОБИ
                                ама не само за безпаричните а и за такива с пари,власт и връзки,НО все пак сме в БЪЛГАРИЯ и на Максим ще му се размине нали все пак е едно от лицата на кампанията
                                "не карам пил"или нещо от тоя род.

                                със здрве!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X