Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виновен ли е Максим Ставийски за ПТП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виновен ли е Максим Ставийски за ПТП

    Четейки тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=16734 ми стана интересно за мнението на средностатистическия българин за това дали Максим трябва да понесе някакво наказание за инцидента.
    335
    Да, всички би трябвало да сме равни пред закона
    96.72%
    324
    Не, той все пак е допринесъл много за страната
    0.30%
    1
    Не мога да преценя
    2.99%
    10
    Последно редактирано от disem; 07-08-07, 10:39.

  • #2
    До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

    Това дали е виновен за ПТП могат да кажат хората били на мястото на инцидента.
    А дали е виновен за това че е карал пил - естествено 100%.
    Дори и да не е виновен той пак трябва да бъде наказан.
    VITARA, SAMURAI
    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
    RENAULT ESPACE QUADRA
    ...и едно сивикче за града...

    Коментар


    • #3
      До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

      Анкетата е странна.
      Първо: Никой от участниците тук не може със сигурност да каже "виновен ли е за ПТП", защото разполагаме само с информация от медиите.

      Второ: Ако приемем, че информацията е 100% вярна, то тогава следва, че той е виновен и следва да си понесе предвидените в законодателството наказания.

      Примерно:

      Закон за движение по пътищата

      ...
      Чл. 174. (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ,
      бр. 51 от 2007 г.) Наказва се с лишаване от право да управлява моторно превозно
      средство, трамвай или самоходна машина за срок от 1 до 12 месеца и глоба от 200 до
      500 лв., който управлява моторно превозно средство, трамвай или самоходна машина с
      концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда до 1,2 на хиляда включително,
      установена с медицинско изследване и/или с техническо средство, определящо
      съдържанието на алкохол в кръвта чрез измерването му в издишвания въздух
      Наказателен кодекс
      ...
      Чл. 122. (1) Който причини другиму смърт по непредпазливост, се наказва с лишаване от свобода до три години.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

        Според българските закони, ако участваш в катастрофа пиян си виновен. Приоритетно пред другите нарушения, които може да е допуснал другия шофьор. Познавам един, който го удариха отзад. КАТ го провериха. Беше нед 0.5 и го писаха него виновен. Нищо, че е ударен отзад.
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #5
          До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

          Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
          Това дали е виновен за ПТП могат да кажат хората били на мястото на инцидента.
          А дали е виновен за това че е карал пил - естествено 100%.
          Дори и да не е виновен той пак трябва да бъде наказан.

          +1

          Коментар


          • #6
            До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

            С 1,2 промила въобще няма какво да се гледат другите и кой е виновен - то е кристално прозрачно... безсмислено е.
            Просто никой ли неразбира, че 99,9% от тежките катастрофи стават по вина на алкохола. 3 години за непредпазливост... 3 години затвор са нищо за един погубен живот. Това е 2 години зад решетките и пускане на свобода, а при нас има и помилване и ... Однемане на книжка ако те хванат пиян... това е пародия...
            докато несе овеличат наказанията винаги ще ги има тези. Такива хора заслужават смърт и нищо друго.
            Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

            Коментар


            • #7
              До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

              Пил е! И е седнал зад волана! 1,1 промила не е от една биричка. Значи е виновен. Аз обаче искам да знам какво ще им се случи на тези полицаи, които приятелски го посъветвали да не кара бързо. Този въпрос ме вълнува повече. Другото-Максим е виновен

              Коментар


              • #8
                До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                Първоначално публикуван от DINI Преглед на мнение
                С 1,2 промила въобще няма какво да се гледат другите и кой е виновен - то е кристално прозрачно... безсмислено е.
                Просто никой ли неразбира, че 99,9% от тежките катастрофи стават по вина на алкохола. 3 години за непредпазливост... 3 години затвор са нищо за един погубен живот. Това е 2 години зад решетките и пускане на свобода, а при нас има и помилване и ... Однемане на книжка ако те хванат пиян... това е пародия...
                докато несе овеличат наказанията винаги ще ги има тези. Такива хора заслужават смърт и нищо друго.
                Сакън, недей. Още малко ще сееш ерес и ще искаш камери по пътищата и засилен полицейски контрол та да живеем като бройлери

                Коментар


                • #9
                  До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                  Вярвам всички разбирате че ние не сме съд за да определим дали е виновен или не. Просто разсъждаваме над така поднесената ни информация. Гласувайте в анкетата.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                    Анкетата е странна.
                    Първо: Никой от участниците тук не може със сигурност да каже "виновен ли е за ПТП", защото разполагаме само с информация от медиите.
                    Приемам забележката! Сменям заглавието на темата!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                      Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
                      Приемам забележката! Сменям заглавието на темата!
                      Това вече сменя гласът ми
                      аз гласувха "не мога да преценя" за това дали е виновен за ПТП-то , защото не съм бил там и не мога да коментирам по "слухове", за новото заглавие бих гласувал "ДА" защото човека е пил (или поне така казват) и карал а това е нарушение каквото и да се е случило!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                        По принцип гласуваме за това дали трябва да понесе някакво наказание. Просто заглавието на темата е подвеждащо. За съжаление не мога да го коригирам

                        Коментар


                        • #13
                          До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                          Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                          Сакън, недей. Още малко ще сееш ерес и ще искаш камери по пътищата и засилен полицейски контрол та да живеем като бройлери
                          О не... Аз неискам нищо, освен сурови наказание за хванатите пяни, които се опитват да шофират.
                          От 7-8 годишна възраст съм помагал като пасажер на колата за пътна помощ. Подавах въжета, вдигах на крикове, държах лампи. Имал съм възможността да гледам десетки катастрофи, да пристигаме преди линейката и да се натъкваме на още топлите коли и топлата кръв по вътрешностите на колите. Във 100% от случаите с тежки катастрофи, който са давали и жертви е имало пян изверг. Дори да неси виновен ако си пил неможеш да предотвъртиш по никъкакъв начин катасрофа, която може да бъде избегната с лека маневра... Сигурен съм, че ако всеки човек се е сблъсквал с кадри от такива катастрофи ще си помисли дали да пие.
                          Днеска гледах снимки на колите участвали в катастрофата. Потресен бях от здравината на хондата и запазването и.., винаги съм мислел, че на челен удар няма шанс никой от пасажерите в този модел хонда... Но щеше да е интересно да видим починалото момче вътре в коолата. Такива гледки трябва да се показват и да се запечатват в главите на хората, за да си дават сметка употребата на алкохол до какво води!!!
                          4ао
                          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                            Първоначално публикуван от DINI Преглед на мнение
                            Сигурен съм, че ако всеки човек се е сблъсквал с кадри от такива катастрофи ще си помисли дали да пие.
                            За съжаление не си прав . Такива гледки впечатяват само нормалните хора. Идиотите си намират оправдание да не се трогнат. Писах наскоро за катастрофата с алфата край Карнобат, където загина сумати народ. Труповете ги откарваха в нашата посока. Като пуснаха движението шофьора на алфата още беше вътре и се виждаше от преминаващите коли. Не говоря дори за кадри по телевизията, а за гедки на живо. И какъв мислиш, че беше резултата от тях? Идиотите изнервени от чакането докато разчистят ламарините още на първия завой се изтреляха без видимост в насрещното с 200... Смачкани ламарини, трупове, кръв и то на живо - нулев ефект точно при който трябва...
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                              Виновен е и трябва да си понесе наказанието. Алкохол, шофиране, смърт. Един човек ще остане инвалид, да не дава Господ. Няколко човешки съдби отиват по дяволите. Мисля, че е достатъчно.
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X