Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виновен ли е Максим Ставийски за ПТП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    Расъжденията ми са чисто юридически и изобщо не приказвам глупости. Правото е доста справедлива материя.
    Едно е да четеш закони и да гледаш съдебни процеси по новините или по филмите, съвсем друго е да ги преживяваш.
    Обер респект ама ти като си с чисто съдебно минало колко процеса си преживял че заключи че говоря глупости.
    Хич не са глупости,баш така ше стане,чисто съдебно минало-щом няма написани актове,значи е изряден шофьор,съпричастен към пострадалите и склонен да помага,не е убивал преди-било то с автомобил или по друг начин.И като добавим към това,финансовата възможност,да наеме И.Василив или т.п.-ети го Максим,чист като новородено.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #77
      До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

      Ми, "преживял" съм един и сега уж преживявавм втори. И в двата се водя потърпевш. Към момента, изводът ми е, че "Правото е доста справедлива материя" не е достойно за текст върху тоалетна хартия.

      Заради такива малки келешчета, вече се чудя на какво по-голяма кола да се кача, а всяко пътуване към морето ми е изпитание за нервите.

      С такива тъпанари неведнъж съм се разминавал когато са изпреварвали на техен ляв завой без видимост в моето платно и съм спирал на банкета. Такива самозабравили се тъпанари са ме бутали с един скапан ML на пешеходна пътека и после искаха да слизат да ме бият. Май и тук ще добие гражданственост изразът road rage shooting ако я караме още така.

      Коментар


      • #78
        До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

        Не се напъвайте ,при тази ситуация /все още /един умрял- от 500-до 5000лв ,аз мисля 1500-2000лв,че случаят е общественозначим и извънсъдебно споразумение с близките относно смъртта и причинената телесна повреда.В момента няма значение 2 -3 водки ли е пил ,10 ли е пил ,1,1 ли е пробата или 1,2 и повече.

        Туй е положението Сонке ,дръж се естествено.
        B+

        Коментар


        • #79
          До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

          Това добре. Ама я дай и другия ценоразпис - за депутат, за министър, за президент... И ако имв намаления за сделки на едро, направо да преценя колко да похарча.

          Азма не се притеснявайте, то ще непредумишлено. Аз си стрелям с автомат в парламента, пък те ми изскачат на мушката. За улеснение - с чисто съдебно минало и настояще съм, а репутацията ми е над 1000 точки вече...

          Коментар


          • #80
            До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

            Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
            Това добре. Ама я дай и другия ценоразпис - за депутат, за министър, за президент... И ако имв намаления за сделки на едро, направо да преценя колко да похарча.

            Азма не се притеснявайте, то ще непредумишлено. Аз си стрелям с автомат в парламента, пък те ми изскачат на мушката. За улеснение - с чисто съдебно минало и настояще съм, а репутацията ми е над 1000 точки вече...
            Зависи как ще подредим нещата .До тук добре с миналото и репутацията ,ако после се и разкаяш/в което се съмнявам/
            нещата ще дойдат по местата си.
            B+

            Коментар


            • #81
              До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

              В последно време се вдига доста шум за "воината по пътищата" и очаквам в най-скоро време държавата да реагира по радикално. Както едно време с мутрите. Акция комар и кво там още беше. Като станат нещата кампанйини почва покрай сухото да гори и мокрото, променят се закони и така на татъка.
              До тогава положението е както казва Вокел. Може за някой да не е справедливо но за сега това са правилата на играта.

              Коментар


              • #82
                До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                Вокел, аз ще се разкая най-сърцераздирателно. Ще ходя да вися по болниците, къде ще са приели недоубитите "слуги на народа" и ще "помагам всячески", а ти ще ми напишеш такова публично разкаяние за пред БТА, че на следователите направо да им стане неудобно, че ме закачат. За да им вменим допълнително чувство за неудобство, всеки репортаж ще завършва с това, че животът ми вече няма да е същият и дълбоките угризения ще бъдат моето наказание, независимо от съдебното такова.

                Нека да видим дали тогава депутатите няма да имат едно на ум. Така както сега ние имаме, че всеки пиян или друсан орлигофрен може да ни връхлети по всяко време и отвсякъде.

                Коментар


                • #83
                  До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                  Преди малко говорих с един познат от Бургас, който живее и работи в центъра. От известно време това свястно момче честичко е посещавало хотел България. За който не знае той се намира на главната пешеходна улица и, за да си тръгнеш от паркинга му обикаляш по уличките отзад. Редовен номер на този светец е било излизането на мръсна газ от паркинга и минаването на пряко по ПЕШЕХОДНАТА улица между отскачащите в паника пешеходци. След това излитане без оглеждане на булеварда. Единия път се е разминал на сантиметри с натоварен рейс на градския транспорт. Освен това поне два пъти го е виждал да излиза залитайки от хотела и с мъка да се качва в джипа...
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                    Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                    .... че животът ми вече няма да е същият...
                    Това е сигурно.
                    B+

                    Коментар


                    • #85
                      До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                      Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                      Вокел, аз ще се разкая най-сърцераздирателно. Ще ходя да вися по болниците, къде ще са приели недоубитите "слуги на народа" и ще "помагам всячески", а ти ще ми напишеш такова публично разкаяние за пред БТА, че на следователите направо да им стане неудобно, че ме закачат. За да им вменим допълнително чувство за неудобство, всеки репортаж ще завършва с това, че животът ми вече няма да е същият и дълбоките угризения ще бъдат моето наказание, независимо от съдебното такова.

                      Нека да видим дали тогава депутатите няма да имат едно на ум. Така както сега ние имаме, че всеки пиян или друсан орлигофрен може да ни връхлети по всяко време и отвсякъде.

                      Ех, мечти . Пропускаш само факта, че въпреки цялата си известност той е въздух под налягане и измъкването му ще е свързано с натиск на политици от горе. Ужасно много се съмнявам без подходяща намеса който и да е съдя да го пусне само заради милите му очи... А ти като ги изпозастреляш кой ще упражнява натиска?
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                        Със сигурност. После няма да мога да се отърва от раздаването на автографи...

                        Доста хора са имали вземане-даване с това лекенце. То, хем колата му не е незабележима, хем с тоя надпис отстрани съвсем недвусмислено показва кой кара. Редовният му номер бил да притиска колите по морските пътища като се лепял за задните им брони и започвал да ги тормози. Вероятно затова, че са излязли на "неговия път".

                        Тук не мога да се удържа от квалификацията - тъпо, нагло и арогантно руско парче. Между другото, тези които умишлено ме бутнаха на пешеходната пътека също бяха от някоя от республиките. Не че си нямаме и достатъчно родна измет, де.

                        Съдиите май пускат и без натиск, а с подходящи "стимули" и "аргументи". Обаче ако след мен не остане политик, за да удари един "натиск", значи сме победили, а победителите изобщо не ги съдят.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                          Ама вие го познавате и си траете.
                          У дано го шиххх гол да не му се мачкат дрехите.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                            Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                            Редовният му номер бил да притиска колите по морските пътища като се лепял за задните им брони и започвал да ги тормози. Вероятно затова, че са излязли на "неговия път".
                            Неееее... Аз искрено се съмнявам такова съвестно момче да изпада до такава дребнавост, че да смята пътя за негов. То просто търси адреналин! И тия дето притиска и те изпитват яко адреналин, нали? Значи и тях им прави добро! То толкова добричко! С мед да го намажеш! Екстремно трябва да е, за да е забавно... Само дето то си е падало честичко на главата още от малко и не е доразбрало, че екстремно означава да си рискуваш собствения живот, а не живота на другите... Ама к`во пък толкова все живот все една марка...

                            Между другото ми е много любопитно това почитателче на екстремните спортове как ли ще се държи, ако го извадим от относително безопасния хамър и го пуснем на нещо наистина екстремно... например солово ледено катерене (без осигуровка), дали още ще е големия мъж или ще хленчи да го свали някой от там...
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                              Първо на въпроса: Виновен, виновен, виновен!
                              Второ: Ще се размине ли? Вместо отговор-виц: Лъвът и конят започнали да крадат заедно, но ги хванали. Съдията решава, че лъвът е свободен, а конят отива в затвора. Конят протестира, че пускат лъва-нали са равни пред закона?! А съдията му казва: -Равни ли? Че ти не виждаш ли-тук пише "ЗА КОН". Не пише "ЗА ЛЪВ"! Толкова по въпроса със затвора. Ще се отърве, въпреки че не виждам нищо смекчаващо вината, освен ако специално за него не променят закона и направят алкохола да е такова.
                              Трето: Много искам той да продължи с рекламата, но под заглавие "Не пийте като мен!" и да се появява в раираните си дрехи, които наивно смятам, че трябва да носи през следващите три години.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                                Вярно е, че всички би трябвало ги наказват за извършените от тях прегрешения, но на практика май нещата не се развиват точно по този начин.

                                Не визирам само конкретния случай, а и всички други наказателни дела. Сравнително малко на брой жители сме, все ще се случи някой да познава друг и т.н.
                                И накрая всъщност в съдебната зала се получава един "приятелски" разговор.
                                Лично мнение, има и изключения разбира се.



                                И после някой ще те пита: Вярваш ли в съдебната система?

                                Само че едва ли някой, от който зависят нещата ще промени статуквото, защото и той знае, че лично може да попадне в такава ситуация ...
                                ... to be continued

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X