Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кога е разрешен десния завой на червен светофар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кога е разрешен десния завой на червен светофар

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Това да не е белот бе, колега? Нещо за ленти за престрояване да си чувал? То затова масово се излитат направо от лентата за надясно и избутват тия от лентата за направо в насрещното на някои кръстовища. И после гледат овчо и мрънкат "Ма аз нищо не съм нарушил...."
    Чл. 6. Участниците в движението:
    1. съобразяват своето поведение със сигналите на длъжностните лица, упълномощени да регулират или да контролират движението по пътищата, както и със светлинните сигнали, с пътните знаци и с пътната маркировка;
    2. изпълняват разпорежданията на лицата, упълномощени да регулират или да контролират движението по пътищата, независимо от светлинните сигнали, пътните знаци, маркировката на пътя и правилата за движение.



    Чл. 7. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Когато има несъответствие между сигналите на регулировчика и светлинните сигнали или пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със сигналите на регулировчика.
    (2) Когато има несъответствие между светлинните сигнали и пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със светлинните сигнали.
    (3) Когато има несъответствие между пътните знаци и маркировката на пътя, участниците в движението са длъжни да се съобразяват с пътните знаци.
    (4) Когато има несъответствие между пътен знак, поставен на преносима стойка върху платното за движение, и останалите пътни знаци, участниците в движението са длъжни да се съобразяват с пътния знак, поставен на преносимата стойка.
    (5) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) При строителство и ремонт, когато има временна пътна маркировка, положена с цел организация на движението за определен период от време, участниците в движението трябва да се съобразяват с временната пътна маркировка.
    Това при несъответствия, тоест противоречия между сигнализацията.

    Коментар


    • #47
      От: Кога е разрешен десния завой на червен светофар

      Колега, стрелката на светофара има само информационен характер. Може да я има, може и да я няма. При престрояване се спазва маркировката. Ако маркировката указва, че дадената лента за направо и за надясно, а светофара разрешава преминаване само направо и има отделна секция за надясно, няма никакво нарушение. Има проблем в организацията на движението, но кръстовището може да не позволява отделна лента само за надясно, затова да не е направено.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #48
        От: Кога е разрешен десния завой на червен светофар

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Колега, стрелката на светофара има само информационен характер. .
        А аз си мислех , че стрелките на светофара не трябва да се разминават с маркировката.При снеговалеж когато маркировката не се вижда а секцията на светофара разрешава и друго движение кой е виновен ?

        Коментар


        • #49
          От: Кога е разрешен десния завой на червен светофар

          И аз за първи път чувам, че маркировката отменя указанията на светофара. Между другото сега е тотално оакана "синхронизацията" между светофар и маркировка на кръстовището на Семинарията за тези, които се движат по Симеоновско шосе в посока Семинарията.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #50
            От: Кога е разрешен десния завой на червен светофар

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            ... Между другото сега е тотално оакана "синхронизацията" между светофар и маркировка на кръстовището на Семинарията за тези, които се движат по Симеоновско шосе в посока Семинарията.
            Отначало дясната лента (която преди преустройството беше само за десен завой) я бяха направили за движение направо и надясно, при което движещите се направо към Семинарията блокираха движението на искащите да завият надясно към телевизията, защото в един момент светофарът разрешаваше само десен завой. Последно преди няколко дни видях, че дясната лента са си я върнали пак да е само за десен завой.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #51
              От: Кога е разрешен десния завой на червен светофар

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Отначало дясната лента (която преди преустройството беше само за десен завой) я бяха направили за движение направо и надясно, при което движещите се направо към Семинарията блокираха движението на искащите да завият надясно към телевизията, защото в един момент светофарът разрешаваше само десен завой. Последно преди няколко дни видях, че дясната лента са си я върнали пак да е само за десен завой.
              A, трябва да се провери !
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #52
                От: Кога е разрешен десния завой на червен светофар

                Мда само само за десен завой си е... Но все още има идиоти,които си седят в нея за направо... и като им свирнеш, се чудят и псуват що им свириш - лично три пъти на мен ми се е случвало през последните седмици / не съм аз в ролята на идиота /

                Коментар


                • #53
                  От: Кога е разрешен десния завой на червен светофар

                  Ами след като сменят маркировката през седмица и даже не се стараят да заличат старата, подобно беше маркирането и на България при Била, на Каблешков още са две-три маркировки, оди познавай коя е редовната.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кога е разрешен десния завой на червен светофар

                    Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                    Мда само само за десен завой си е... Но все още има идиоти,които си седят в нея за направо... и като им свирнеш, се чудят и псуват що им свириш - лично три пъти на мен ми се е случвало през последните седмици / не съм аз в ролята на идиота /
                    Не са идиоти хората, ами ...

                    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                    ... като сменят маркировката през седмица и даже не се стараят да заличат старата, ...
                    Свикнали са, че лентата е била за направо и надясно и после не са забелязали, че положението е променено. В София е пълно с подобни примери. Така беше и на "Асен Йорданов" и "Шипченски проход" при сервиза на Дунев - средната лента първо беше само за завой на дясно. После я обърнаха да е само за ляв завой и едно известно време имаше неразбрали за промяната и подредили се за десен завой, както и такива, които налитаха на скандал с хора, които си чакаха чинно за ляв завой. Накрая я направиха и за ляв, и за десен завой, та сега настана мир.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кога е разрешен десния завой на червен светофар

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      И аз за първи път чувам, че маркировката отменя указанията на светофара. Между другото сега е тотално оакана "синхронизацията" между светофар и маркировка на кръстовището на Семинарията за тези, които се движат по Симеоновско шосе в посока Семинарията.
                      р
                      Нищо не отменя. Принципно над всяка лента трябва да има и светофар със съответната маркировка, но не са рядкост светофари за повече от една лента, както и с рисунка, несъответстваща на маркировката или без никава. Та е задължително да се гледа всичко.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X