Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    Ми аз отнех предимство на съвсем цивилна каляска, както се вижда от клипа
    Цивилна, но сигурно с пропуск, както пише на знака.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      Ми аз отнех предимство на съвсем цивилна каляска, както се вижда от клипа
      Улицата там е забранена за влизане на цивилки
      Освен ако не са го променили де.

      Но това го пратих:
      Желая копие от паспорта на пътя на действащия проект за организация на движението(знаци) на кръстовищата пред Първо РПУ в гр.София на бул.Шипченски проход
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Черен жиб с предимство. От 0:30 нататък.

        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Две случки от днес.

          Нумеро уно - от 0:45 нататък. Симпатягата в черния мерцедес реши, че не му се чака на опашка заедно с простосмъртните.




          Нумеро дос - от 0:30 нататък. Цял букет от идиоти, жаждуващи да направят така лелеяният ляв завой. Плюс поне двама минаващи на откровено червено (единия е Х5-цата от моята посока).

          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            На втория клип, отсрещните имат зелен сигнал няколко секунди, след като при теб е червено.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
              На втория клип, отсрещните имат зелен сигнал няколко секунди, след като при теб е червено.
              Пред офиса ми има точно такъв тип светофар - след като на отсрещните им светне червено, в 'моята' посока светофара остава да свети зелено още 16 секунди...
              Много често завиващите наляво срещу мен смятат, че и в моята посока свети червено и или изскачат пред трафика, или започват да псуват преминаващите съвсем по правилата.
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Пред офиса ми има точно такъв тип светофар - след като на отсрещните им светне червено, в 'моята' посока светофара остава да свети зелено още 16 секунди...
                Много често завиващите наляво срещу мен смятат, че и в моята посока свети червено и или изскачат пред трафика, или започват да псуват преминаващите съвсем по правилата.
                Иначе нЕма минаване. Това е светофарът при "Зала Универсиада" или както сега там се нарича по новому. Идващите срещу камерата коли са си на зелено. Вижда се ясно как тия от ул. "Ал. Жендов" не тръгват. Ако за тях беше зелено, а "цял букет от идиоти, жаждуващи да направят така лелеяният ляв завой" минаваше на червено щеше да имаме наЙстина Ентересен клип.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Иначе нЕма минаване. Това е светофарът при "Зала Универсиада" или както сега там се нарича по новому. Идващите срещу камерата коли са си на зелено. Вижда се ясно как тия от ул. "Ал. Жендов" не тръгват. Ако за тях беше зелено, а "цял букет от идиоти, жаждуващи да направят така лелеяният ляв завой" минаваше на червено щеше да имаме наЙстина Ентересен клип.
                  Днес се загледах - май наистина отсреща светофара е 4-5 секунди по-дълг, явно да могат да се източат тези с левия завой. Което не променя факта че поне 3-ма от тях се изхвърчаха без да изчакат колите от моята посока, докато все още преминаваха на твърдо зелено (тези от моята посока де..)
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    Ха, абсолютно прав си, кол има - знак няма ! Нерегулирано кръстовище, отнемам предимството на дясно-стоящия !
                    Е, освен ако това, не е изход от крайпътна територия, де.
                    Не се вижда от клипа, разбира се, но има и друг момент - със сигурност на този път някъде има знак, че се излиза на път с предимство. А при ПТП той ще бъде взет предвид, независимо от липсата на твоя, че си с предимство(Никой не може да докаже, че пет минути по-рано не си излязъл от същия път и не си видял същия този знак). По поведението на другия водач се вижда, че знае, че е без предимство. Изнесъл се е, за да си осигури видимост, заради спрелите коли. Значи - знак, все някъде на неговия път - има.
                    Амнистия
                    Иначе, знаците са, за да се гледат. До работата ми, преди няколко години организацията на движение беше обърната на 90 градуса. Става дума за наколко препендикулярно пресичащи се улици, на които обърнаха предимствата. В продължение на година,. не минаваше ден без поне едно ПТП, предимно от "знаещи" кой е с предимство.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
                      Не се вижда от клипа, разбира се, но има и друг момент - със сигурност на този път някъде има знак, че се излиза на път с предимство.
                      И аз така си мислех, но знак Б1 или Б2 там няма.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:no%u00252520sign.jpg
Прегледи:1
Размер:152.7 КБ
ID:5594982

                      Явно е изход от служебния паркинг на РПУ-то.

                      А ето и един симпатяга от днес. Чака на червено в лентата за направо (лентата за ляв завой е празна като главата ми), търпеливо изчака да стане червено и за левия завой (0:06 - 0:09), и рязко се изряза с въпросния ляв завой.



                      П.С. Веднага след завоя дреме патрулка на доблестния КАТ (0:55 и нататък, в дясно на кадъра), но явно не го счетоха за нарушител
                      Последно редактирано от windwarrior; 20-06-14, 21:53.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                        ...Явно е изход от служебния паркинг на РПУ-то.
                        Това е улица с достъп на определени автомобили с пропуск. И би трябвало да е сигнализирана като обикновена улица със съответен знак Б3 на булеварда и Б1 или Б2 за излизащите от тази улица.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                          Това е улица с достъп на определени автомобили с пропуск. И би трябвало да е сигнализирана като обикновена улица със съответен знак Б3 на булеварда и Б1 или Б2 за излизащите от тази улица.
                          Би трябвало, ама не е. Ерго - важи си правилото за дясно-стоящия. И за мен е нелогично, но факт. Т.е. по буквата на закона аз съм в издънка
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                            Би трябвало, ама не е. Ерго - важи си правилото за дясно-стоящия. И за мен е нелогично, но факт. Т.е. по буквата на закона аз съм в издънка
                            Това ясно. Казвам само как трябва да е.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Без да гарантирам, мисля че подобни "затворени" улици, попадат в категорията "крайпътна територия" и са без предимство по дефиниция.Ето колко "точно" определя понятието ЗДП:
                              "Водачът на нерелсово пътно превозно средство, завиващо наляво или надясно за навлизане в крайпътна територия, като двор, предприятие, гараж, паркинг, бензиностанция и други подобни, е длъжен да пропусне пътните превозни средства и пешеходците, движещи се по пътя, който той напуска."

                              Т.е. това "други подобни" позволява широко търкуване на понятието и всичко, което е по принцип затворено за движение, "освен за..." директно може да се постави там. Някой запознат с дълбоката тълкувателна част на ЗДП?
                              Последно редактирано от Еmil; 02-07-14, 22:12.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP2419.jpg
Прегледи:1
Размер:123.4 КБ
ID:5614232Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP2418.jpg
Прегледи:1
Размер:174.2 КБ
ID:5614233
                                -Има ли нужда от коментар?
                                -Гогия, обичаш ли домати?
                                -Да ги ям да, просто така не.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X