Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    2 в 1 - забранен ляв завой и навлизане в насрещното движение на еднопосочна улица.

    Из дневника на една софийска мифла:

    "Мило дневниче, днес реших да се разходя до молЪ, с новата кола дето ми я подари милото. Криво ляво успях да стигна до Черковна, и там някъде трябваше да направя ляв завой (така ми каза Мимито, пък тя е ходила с нейната кола в молЪ цели няколко пъти). При първия ми опит (0:38 от клипа) се оказа, че това е някакъв тъп паркинг, пред някакъв тъп блок - та се отказах. При втория опит обаче (0:50 от клипа) уцелих точната улица. Задобрявам! Насреща ми имаше някакъв тъп и грозен червен знак с дебела бяла хоризонтална черта, ама на кой му дреме - и без тва книжката ми я купи милото..."




    И понеже клипчето свършва точно по средата на маневрата, ако някой се съмнява че мифлата най-невъзмутимо си довърши левия завой, ето и следващия клип:



    П.С. Така и така се е изръсил една торба пари за таралясник, поне и една читава навигация да и беше взел.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Кръстовището на Резбарска и Макгахан в Хаджи Димитър, София.

      Червеното за напречно движещите се светва на 0:12 (жълтото на 0:09), унтерменша с мултиплата се изряза за десен завой на 0:19 - както и да го смятам, все е имал време да спре безопасно. Добре че го мернах с периферното зрение в последния момент и набих спирачките. Инджой.

      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Кръстовището на Резбарска и Макгахан в Хаджи Димитър, София.

        Червеното за напречно движещите се светва на 0:12 (жълтото на 0:09), унтерменша с мултиплата се изряза за десен завой на 0:19 - както и да го смятам, все е имал време да спре безопасно. Добре че го мернах с периферното зрение в последния момент и набих спирачките. Инджой.

        Всеки, ама всеки ден гледам ПТП-тата във Фишки.. Няма майтап, ама там усещам кога ще стане, макар и да не съм запознат с пътната обстановка и правилата.. Ама тая София ме иьумява.......

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
          Ама тая София ме иьумява.......
          Келеша си е келеш и в София и в Сусурлево. Просто тук имат повече мегдан да си показват келешлъка
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Келеша си е келеш и в София и в Сусурлево. Просто тук имат повече мегдан да си показват келешлъка
            Ее, не е вярно - само в София са такива, не четете ли?

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              Добре че го мернах с периферното зрение в последния момент и набих спирачките. Инджой.
              Човека прави това, защото е безнаказано!
              Спирачки нито чух, нито видях......Малко преекспонирано ми се струва......
              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                Спирачки нито чух, нито видях......Малко преекспонирано ми се струва......
                Просто на камерата първо се включва видео-режима, на ГПС-а (който отчита и скороста) му отнема минута-две повече (тъкмо бях включил камерата и излизах от служебния паркинг), та затова на клипа няма данни за скорост. Свирене на гуми няма как да чуеш, щото се движех с не повече от 20 км/ч - това го твърдя отговорно, щото при тая скорост (20 км/ч) ми се заключват вратите автоматично (чукването на заключващия механизъм се чува някъде около около 0:22)

                Нямах предвид че съм набил кучките аварийно, а предвид горчивия си опит точно на това кръстовище (има и други клипчета напред в темата), съм си създал навика да потеглям 2-3 секунди след като ми светне зелено (вижда се и на клипа), главно заради малоумниците правещи ляв завой от Макгахан.

                В конкретния случай дрОгаря с мултиплата го мернах точно преди да ритна кикдауна (има 1-2 секунди забавяне на ускорението) и веднага преместих крака на спирачката. А и камерата лъже малко в разстоянията - имам клипове с пичове дето ме засичат на една боя пред предната броня, ама на кадрите от камерата изглежда все едно ме заобикалят от 10 метра (затова и не съм ги публикувал).

                Ботъм лайн - ако си бях потеглил нормално, сега щяхте да гледате кадри от близка среща с мултиплата, а не near miss.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  айде още три показателни:

                  1. Докато бащата показва на детенце как се претичва на червено пред тръгващите коли, зад него юнака с мотора направо си минА, на следващия светофар пак, познайте на по-следващия /няма го на камерата/
                  2. ноу комент /чува се /
                  3. що да ги чакам тия..............е, малко е тясно, но ще се свият, че бързам....

                  Последно редактирано от IvanIvanovi; 25-07-13, 21:57.
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Този с детето е рядко прост екземпяр.... ама какво се чудя, виждал съм същото да го правят и майки с бебешки колички.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      "Дали булевардът е тесен, или трябваше да натисна спирачка вместо газ?"
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00092.jpg
Прегледи:1
Размер:248.5 КБ
ID:5506072Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00093.jpg
Прегледи:1
Размер:281.8 КБ
ID:5506073Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00094.jpg
Прегледи:1
Размер:241.6 КБ
ID:5506074Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00095.jpg
Прегледи:1
Размер:264.5 КБ
ID:5506075
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                        3. що да ги чакам тия..............е, малко е тясно, но ще се свият, че бързам....
                        По моите наблюдения шофьорите масово не познават значението на знак Б5. Няколко пъти ми се е случвало да питам колеги при които съм се возил защо не го спазват и все ми отговарят - ми той не означава ли, че движението е двупосочно...
                        124 -> 164
                        T4

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          На мен са ми отговаряли за В2: "Ми то на него нищо не пише, сигурно е паднал надписа!"...
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            0:26 - я чакай да изприпкам напряко през улицата. Упс, замалко да ме ударят.

                            В случая - овцата я спаси сивото рено паркирало в насрещната лента, тойотата го заобикаляше с 10-15 км/ч. Ако го нямаше реното - директно му беше намазала гумите на тойотата.


                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Симпатяга беше "овцата", а те, симпатягите, са свикнали да ги толерират в много области Изобщо "законите" на чичко Фройд, си важат поне колкото ЗДвП.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                На мен са ми отговаряли за В2: "Ми то на него нищо не пише, сигурно е паднал надписа!"...
                                След такава изцепка, можеш ли да го пратиш на проверовъчен?
                                Последно редактирано от DBRS; 29-07-13, 20:49.
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X