Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Ето поредния идиот, този път около Кнежа... Тръгна да изпреварва внезапно, и без никакво притеснение...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Ама ти не знаеш ли , че у КнижЪ са безсмъртни ?
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Вече знам Този наистина скокна като шотландски боец
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Разочарован съм - при покадров преглед на видеото, се оказа, че не е 'шотландски боец', а е с обикновена плевенска регистрация EH4943KB (явно продаден наскоро, защото според Гаранционния фонд:"Не са изпълнени задълженията по чл.263 ал.1 от Кодексa за застраховане, да бъде уведомен застрахователя за промени в регистрационния номер на МПС, който да подаде данни в ИЦ към ГФ. Резултатът е намерен по номер на рама на МПС").
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:overtake 11.jpg
Прегледи:1
Размер:53.8 КБ
ID:5710491
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:overtake 12.jpg
Прегледи:1
Размер:41.2 КБ
ID:5710492
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:overtake 13.jpg
Прегледи:1
Размер:47.8 КБ
ID:5710490
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Търси по Гранична застраховка в същия сайт. Тогава излиза рама на практически всички Л.А.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Граничната застраховка не е ли само за чуждестранни автомобили (тези, които са сключили ГО на границата при влизане в страната)... Пък и то рамата я изплю още когато даде 'грешката' по-горе... Бих пуснал жалба ама като знам какви опашки има в КАТ - не ми се занимава... Направят ли го електронно - тогава може и да участвам в такъв цирк
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Именно, поради факта, че лекия автомобил едва ли ще има такава валидна застраховка, системата изважда на яве липсата й, като в такъв случай винаги е придружено с въведена рама. Т.е. можеш да провериш и да извадиш рама и на автомобил, чиято гражданска иначе е валидна.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Както казват: БМВ е новият Голф...
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Наистина е по-добре да даваш мигачи, че ще правиш простотии, от колкото да не даваш...


                    Ходят и блеят


                    Казват, че линейкаджиите са професионални шофьори. На този не му личи особено. Може пък да е забравил, че кара без включени сирени и по навик да се вре така...
                    Таксиджията успя да спре. Не се удариха.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Алекс, нищо кой знае какво няма в тези ситуации, а тълкуванията и коментарите ти са меко казано неточни.
                      Клип номер едно, такси с включен от далече мигач, стопове и накрая аварийни. Достатъчно рано е подал пределно ясни сигнали и е взел мерки за безопасност, а ти му се качи на капака почти...
                      Номер две - ти как би пресякъл това тихо селско площадче?!
                      И номер три - въобще май не си схванал какво си заснел. При влизането в кръговото, таксиджията засича леко линейката при престрояване и линейкаджията си му го връща съвсем нарочно.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Клип номер едно, такси с включен от далече мигач, стопове и накрая аварийни. Достатъчно рано е подал пределно ясни сигнали и е взел мерки за безопасност, а ти му се качи на капака почти...
                        ...само дето спира на място, на което принуждава другите да правят нарушение за да го заобиколят (двойна непрекъсната линия).
                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Номер две - ти как би пресякъл това тихо селско площадче?!
                        Площадчето не е селско (брои се квартал на София), и е много далече от тихо. Ама много.

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        И номер три - въобще май не си схванал какво си заснел. При влизането в кръговото, таксиджията засича леко линейката при престрояване и линейкаджията си му го връща съвсем нарочно.
                        И подлежи на глоба съвсем нарочно. Прави ляв завой от лента указана от прясна маркировка като такава само за направо.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          1. Таксито с нарушението си ме принуди да пресека двойна непрекъсната линия. Разбира се правилната ми реакция трябваше да е друга: Да спра зад него, защото не мога да мина и да се облегна на клаксона докато тъпия ръб си плати сметката.
                          2. Това е най-натовареното площадче на Бистрица. Двете овци не пресичаха, а се опитваха да се срещнат (с цел да си поблеят, предполагам) точно там, където аз и много други трябва да завием. Двете овци ме заобиколиха от двете страни, не за да пресекат, а за да се срещнат върху пешеходната пътека (която между другото служи точно за пресичане на "това тихо селско площадче".
                          3. На 8-мата секунда линейката се движи между двете ленти. Обикновено завиващите надясно се движат в дясната лента с включен мигач - линейката е без мигач. На 16-тата секунда се вижда спряла кола на червения светофар и до нея спира таксито - този изход е с 2 ленти. Линейката трябва да се движи 1 или 2 две ленти по-вдясно, ако смята да завива. Вместо това тя се намира в лентата, която продължава към бул. Сливница. Вътре в самото кръгово таксиждията си следва лентата и по този начин никого не засича. Линейката е тази, която шари из всички възможни ленти.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Да, сега разбирам две неща - първо, мъдростта в подписа ти, и второ, че явно виждам доста по-добре ситуациите на пътя и то не с очи, а с ум. Във връзка с първия извод, съжалявам че изобщо коментирах. Но трябваше да се досетя, че след определянето на две дечица като "овци", ще последват и такива определения като " тъпия ръб"... А острия ръб се жалва, че настъпил някаква лента, а трябвало поучително да спре и да свири с клаксон...Как въобще ти се замисля върху ситуацията?! Още като намали таксито, интуитивно да съм го заобиколил, далеч преди двойната лента...Той това и очакваше човека, именно за да не пречи после.
                            Момичетата около пешеходната пътека се канеха да я използват все пак. Дори и да го бяха направили по-правилно, пак щеше да ти се наложи да спреш, а там и без друго си с повишена готовност за спиране. Но все пак са деца и са в района на пешеходна пътека в населено място, ако никога никъде не си пресичал неправилно при привидна липса на движение, значи имаш огромното морално право да ги съдиш толкова строго. Буквата на закона понякога е по-глупава и безполезна, и от някои от новите кръгови на Фандъкова.
                            Линейкаджията на осмата секунда е навлязъл леко в съседната лента...и започва да натиска спирачки за да не "настигне" таксито, което не е завило надясно в първия изход, както е маркировката на лентата в която се движи. Таксито не само прегазва маркировката за първия изход, но се престроява в лентата непосредствено пред линейката, заради което последната намалява и частично навлиза в съседната лява лента. След това таксиджията се престроява правилно в дясна лента, а линейкаджията след кратко замисляне, прави също още по-грубо нарушение за отмъщение. Нито едно от нарушенията не оправдавам, обективно може да се отбележи че нарушението на таксито беше малко по-непредумишлено и сравнително по-безопасно.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Цецо, района на пешеходната пътека е самата пешеходна пътека. Щото по обратната логика и "района на пътната лента" би бил +5 метра във всяка посока. Пресичане по диагонал на кръстовище също не знам някъде да е описано като разрешено, даже да има пешеходни пътеки на всичките му ръкави. Дечицата са на привидно достатъчна възраст за да могат да вразумеят това.

                              Относно таксито - просто няма право да спира, ако с това принуждава останалите да правят нарушение за да минат покрай него.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Цецо, района на пешеходната пътека е самата пешеходна пътека.
                                Не е точно така. ЗДвП определя едни метри около пешеходната пътека по протежение на пътя в които действат едни или други ограничения свързани с нея. Да де, от пешеходците се очаква да ходят по нея ама то всичко е относително.
                                За разлика от нея, пътят, пътните ленти и пътните платна съвпадат доста точно с архитектурно-инженерните си габарити и каквито и да са отмервания за целите на правилата са НАВЪТРЕ в тях. И това е относително де - особено в София на местата където няма колчета против паркиране.

                                Не съди строго.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X