Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
    ...
    Като ви чета коментарите започвам да мисля, че за повечето е абсолютно нормално да се пресича на бегом и със силна вяра в алахата, бог, буда или великото спагетено чудовище...
    Абсолютно нормално е. Пешеходците го правят непрекъснато и няма сила която да ги спре. Jaywalking правила като в САЩ не очаквай - и там има размисли дали да ги отменят.

    И ако удариш пешеходец, независимо какво салто е направил за да се озове пред теб, ще си виновен. Освен ако нямаш много близък роднина прокурор (да речем).

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
      ....
      Като ви чета коментарите започвам да мисля, че за повечето е абсолютно нормално да се пресича на бегом и ...
      Колега, абсолютно нормално е да си спасяваш кожата когато не можеш да разчиташ на адекватност отсреща... В конкретния случай - вижда, че има пролука между колите и я използва по най-безопасния за нея начин...
      Та затова твърдо не мога да хвърля вината на пешеходката... Просто не е нормално и безопасно да има пешеходна пътека на такъв булевард с четири ленти...
      За румънците - така бе преди десеттина години (наистина бяха подели някаква инициатива за подобряване безопасността на движение. При последното ми преминаване през Румъния през миналата година май пешеходци не срещнах и не мога да дам мнение...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
        Ако не беше търчала, хората щяха да спрат и да я изчакат да си пресече нормално. Ако не беше търчала, този с Х5-цата най-вероятно щеше да е минал още преди да е наближила осевата линия и нямаше да има никаква вероятност да я отнесе.
        ...
        Доколкото видях, жената излезе на пешеходната пътека на достатъчно разстояние пред колите за да не накара някой да дърпа внезапната спирачка. Както се беше разбързала, просто ви спести спирането и минахте с едно пипване на спирачките. А специално онзи с Х5-цата имаше съвсем предостатъчно време да я види, така че, ако е имало опасност да я отнесе, "повредата" е най-вече в неговия телевизор.
        Като си тръгнал да търсиш кусури на пешеходката, какво ще речеш за това, че май всичките бяхте с превишена скорост. Знам как се кара там, защото и аз често минавам през това място и обикновено също съм с над 50. Да ни пита човек за чий сме се разбързали, като и без това след 20 м трябва да спрем на кръговото ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Доколкото видях, жената излезе на пешеходната пътека на достатъчно разстояние пред колите за да не накара някой да дърпа внезапната спирачка. Както се беше разбързала, просто ви спести спирането и минахте с едно пипване на спирачките. А специално онзи с Х5-цата имаше съвсем предостатъчно време да я види, така че, ако е имало опасност да я отнесе, "повредата" е най-вече в неговия телевизор.
          Като си тръгнал да търсиш кусури на пешеходката, какво ще речеш за това, че май всичките бяхте с превишена скорост. Знам как се кара там, защото и аз често минавам през това място и обикновено също съм с над 50. Да ни пита човек за чий сме се разбързали, като и без това след 20 м трябва да спрем на кръговото ...
          Именно, че това бързане не беше нужно, но явно така си е свикнала. За мен този начин на пресичане е по-опасен от това да пресичаш спокойно и постоянно наблюдавайки трафика.. и по тази причина ми е трудно да го възприема. ОК, да.. ще тичаш като видиш, че някой не може или не иска да спре, но не и когато няма такава опасност.

          За превишената скорост, ако караше мотор щеше да го разбереш. Изключително нездравословно е да се кара с по-ниска скорост от останалото движение. Тогава всеки се опитва да те мине от където намери за удобно. По тази причина мотор се кара или наравно с останалия трафик или с по-висока скорост, така че мотористът като по-уязвим участник в движението сам да определя от къде и как да задминава.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
            ... ОК, да.. ще тичаш като видиш, че някой не може или не иска да спре, но не и когато няма такава опасност.

            За превишената скорост, ако караше мотор щеше да го разбереш. ...
            Ами тя откъде да знае, че ще спрат?!? Много хора, като видят пешеходец да стои, изобщо не спират, щото "Тоя отде да го знам дали ще пресича или не. Не е стъпил на пътеката." Вижда ги на достатъчно голямо разстояние за да не излезе в опасна близост пред тях и бърза да пресече, че улицата е широка, а джигитите - много.

            Днес пък някакъв таралясник на "Г.М. Димитров" а-ха да отнесе един дядо с бастун, който беше пресякъл пътеката наполовина. Тъпанарят явно беше решил, че дядото се движи прекалено бавно и ще може да се шмугне преди него. Спря се вече стъпил на гърбицата, когато човекът вдигна бастуна като бариера.

            А за превишената скорост изобщо нямах предвид само теб. Колите, които бяха отпред и, съответно, по-близо до жената с количката, си караха по-бързичко от позволеното.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Колеги, истината е че ако караме според правилника за движение по пътищата с 50км/ч в градовете, според пътната обстановка и предвиждайки, в повечето непредвидени ситуации, не дай си Боже, можем да реагираме своевременно и сравнително безопасно, като в случая например за бягащия пешеходец, но масово се кара в градовете около 80км/ч и повече....

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                .....масово се кара в градовете около 80км/ч и повече....
                Защото тъпите ни проектанти не мислят мащабно... Защо из Европа се борят за увеличение на скоростта и правят скоростни магистрали из градовете без никакво накъсване на трафика - печели се бързо придвижване, поемане на много по-голям трафик (заради скоростта), по-малко изгорели газове, по-малко нерви...
                И стигаш бързо до дестинацията. Слезеш ли от скоростния път - караш с 50км/ч и не мрънкаш, защото си имаш още само 5-10 минути и си кацнал в дестинацията...
                А при нас всеки си мисли, че с едно обикновено намаляване на скоростта нещата се оправят - както се вижда, не се оправят... Трябва мислене докато се прави инфраструктурата...

                Защо например намалиха скоростта на бул.Княз Борис I във Варна от 80км/ч на 50км/ч? Голям булевард с голяма зелена ивица между платната, без пешеходни пътеки и с добре организирани вливания и 'отливания' от потока...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  ... Защо например намалиха скоростта на бул.Княз Борис I във Варна от 80км/ч на 50км/ч? Голям булевард с голяма зелена ивица между платната, без пешеходни пътеки и с добре организирани вливания и 'отливания' от потока...
                  Сигурно защото пешеходци - тарикати пресичат и през голямата зелена ивица. Точно както правят в София през "Ботевградско шосе" и "Ситняково" , където между двете платна върви трасето на трамвая, което е оградено с мантинели или телена ограда. Ама оптимизаторите на пешеходния трафик не можеш ги спря с телени заграждания - режат ги като сапьори и се шмугат през оградите ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Не Чавдаре - там е голямо изключение да видиш пешеходци да пресичат на нерегламентираните места (има удобни подлези)....
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Ти скоро да си минавал през тези подлези?

                      Прочее, оградата често я поправят (на всеки 1-2 години) и все е пълна с дупки.

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Защото тъпите ни проектанти не мислят мащабно... Защо из Европа се борят за увеличение на скоростта и правят скоростни магистрали из градовете без никакво накъсване на трафика - печели се бързо придвижване, поемане на много по-голям трафик (заради скоростта), по-малко изгорели газове, по-малко нерви...
                        И стигаш бързо до дестинацията. Слезеш ли от скоростния път - караш с 50км/ч и не мрънкаш, защото си имаш още само 5-10 минути и си кацнал в дестинацията...
                        А при нас всеки си мисли, че с едно обикновено намаляване на скоростта нещата се оправят - както се вижда, не се оправят... Трябва мислене докато се прави инфраструктурата...
                        Не знам при вас, но в София инфраструктурата е измислена от мнооого години. Просто нямаме читав кмет, който да строи каквото трябва.
                        Къде в Европа се борят за по-високи скорости?
                        А ти като не си тъп, що не станеш проектант? Найш колко кинти ш'напрайш.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          В полицията нямат толкова мастило, че въобще да се захващат с тях.
                          Ама те там още ли са на хартиени носители?
                          Иво (таксито) Андреев
                          0988 91 80 50
                          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            А вие на какво мислите, че са? На хартиен носител се пише всичко. Това се подвързва в преписки, отива в СРП или СГП, ако там преценят образуват прокурорска преписка на хартиен носител и пак връщат с указания, пак на хартия. Производството по ГПК и въобще, дори познания и предварителни проверки, всичко е на хартиен носител.

                            Sent from my Lenovo X2-EU using Tapatalk

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                              Не знам при вас, но в София инфраструктурата е измислена от мнооого години. Просто нямаме читав кмет, който да строи каквото трябва.
                              Къде в Европа се борят за по-високи скорости?
                              А ти като не си тъп, що не станеш проектант? Найш колко кинти ш'напрайш.
                              Не знам кой е тъп и кой е остър, но има толкова да учат нашите... Или кметицата е измислила сама новите безполезни кръгови, колкото да изглеждат добре от хеликоптер?!
                              Нарисували хората ленти, бордюри изправили...е, без да съобразят че там минава и 18метров автобус, също собственост на общината. На практика или се катериш по бордюрите или натискаш останалите участници в движението. Но нашите бордюри не са предвидени за катерене...
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Те и пътищата ни не са предвидени за ползване, пропадат още преди да ги отворят официално.

                                Sent from my Lenovo X2-EU using Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X