Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Демонтиране на седалки от МПС-то

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Демонтиране на седалки от МПС-то

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Вальо, силно се съмнявам, че на някой ще му мине през акъла да те пита за 3-ти ред седалки.....
    Е нали приказката беше за изменение на конструкцията. Ония в КАТ я измениха за секунди от престараване.
    Каква е сега конструкцията, със или без заден ред седалки. Както е произведен или както е решил фелдфебела на гишето.
    Защо един мичман в КАТ може да изменя без дори да е инж. а аз не мога?
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #92
      От: Демонтиране на седалки от МПС-то

      Ми щото той може, ти не. Майтап... На мен ми бяха написали в големия талон на Фронтерата, че двигателя е 2,3-бензин, ти за една седалка се кОсиш.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #93
        От: Демонтиране на седалки от МПС-то

        Не, бе. Не се косим. Нали написах, че ми е все тая. Аз повече от 2 души не возим, че ми става тесно, а товари си прекарвам с пикапа.
        Лакардията е по принцип.
        GR Y61, 5-6 врати, по производство е 6+1, и става като в онова съдебно решение от предните страници....
        В името на народа съдията реши: Всички са маскари.
        Мичмана, щото е писал 4+1 и Вальо, щото е демонтирал.
        Ай сиктир Драги Зрители.
        Последно редактирано от drukman; 08-06-12, 00:14.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #94
          Re: Демонтиране на седалки от МПС-то

          Чак сега видях че това дето е цитирал Alexfield е за НП по чл 146. Успях да извадя от него малко 'съдебни' термини.

          - http://admincourtdobrich.org/re6enia/2011/666_2011.htm накратко: голф с регистрация 1+1 го хващат със монтирана задна седалка (4+1). Издават му НП по чл 146 на основание чл 178. НП-то е потвърдено.

          - http://shumen.court-sh.org/2010/00704510_23640910.htm накратко: рено еспейс е хванат с 6+1 места при регистрация 4+1. Издават му НП по чл 146 на основание чл 178 и го глобяват 350лв. НП-то е потвърдено, глобата е намалена на 100лв.

          - http://www.rs-elhovo.org/spr/00704511/43640412.htm това е доста сложно, бус с регистрация 2+1 е хванат със 7 човека. Обаче седалките му са фабрични и предишната му регистрация в КАТ е 6+1. Има интересно заключение че трябва да се санкционира този който е изменил конструкцията, а не водача който управлява МПС-то? Съда отменя глобата по чл 178 на стойност 2000лв и потвърждава останалата част от НП-то.

          Прочетох отново целия чл.178 ( от сайта на КАТ, новия вариант с промените от 100 до 1000 към 2000 до 7000 не можах да открия ). И оставам с впечатление че тоя чл.178 май има друга идея:

          3. който нареди да се ремонтира път или да се постави съоръжение или препятствие по него, без да е взел мерки за осигуряване на безопасността на движението;
          7. (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) длъжностно лице, което не е взело своевременно мерки за отстраняване или сигнализиране по установения начин на препятствие на пътя или неизправност на пътните принадлежности, които могат да застрашат безопасността на движението;
          8. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) който променя въведената организация на движение без съгласуване с органите на Министерството на вътрешните работи и администрацията, стопанисваща пътя;
          Това зaсяга фирмите които ремонтират пътищата?

          5. (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) който в кръга на правомощията си издаде документ за извършен периодичен преглед за проверка на техническата изправност на пътно превозно средство, без да извърши прегледа или е извършен в нарушение на нормативно предписаните изисквания;
          10. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) който не осигури достъп на контролните органи до обектите за контрол или откаже да им предостави документи, отнасящи се до дейността на контролирания обект.
          Това е директно срещу фиктивните технически прегледи.

          6. (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) който нарушава установените с нормативен акт предписания във връзка със състоянието на материалната база и с изпълнението на учебните програми в учебните форми за подготовка на водачи на моторни превозни средства, получили разрешение по реда на чл. 152, ал. 1, т. 3 и чл. 157, ал. 3;
          Това е срещу купуването на книжки?

          2. който, без да спазва установения ред, комплектува с основни агрегати от различни модели или изменя конструкцията на моторно превозно средство;
          Проблемната точка 2. Може би са имали предвид гаражите в които разглобяват крадени коли и/или ремонтират 'нов внос' с интервенция по номерата на двигателя и/или шасито?

          На мене ми изглежда странно как издават НП по чл.146 на 'основание' чл.178 ( може би защото в чл.146 няма определена глоба? ), но си признавам че не разбирам съдебната терминология.
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
          Suzuki Grand Vitara 1.6
          LZ1ZPM

          Коментар


          • #95
            От: Демонтиране на седалки от МПС-то

            Тук някой спомена, че в лек автомобил нама право да се превозва товар(багаж)?! Аз карам комбита от 10 години и на абсолютно всички е предвидена възможност задната седалка да се сгъва и да се образува един голям обем отзад, който служи точно за транспортиране на багаж. И защо да не мога да си превозя телевизор или хладилник в този обем?
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #96
              От: Re: Демонтиране на седалки от МПС-то

              Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
              .......- http://shumen.court-sh.org/2010/00704510_23640910.htm накратко: рено еспейс е хванат с 6+1 места при регистрация 4+1. Издават му НП по чл 146 на основание чл 178 и го глобяват 350лв. НП-то е потвърдено, глобата е намалена на 100лв..............
              Е тая тъпотия се опитвах да коментирам.

              Рено Еспеис по производство е 6+1.
              Тъпанарите в КАТ, от страх да не се ползва данъчен кредит, поголовно отказваха регистрация 6+1 без Технотест.
              Когато сменях номерата на Паджерото ми отказаха регистрация 6+1, макар, че седалките бяха фабрични и монтирани във фабриката. Пджерото е хомологирано 6+1.
              Когато регистрирах Патрола-пак така. GR Y61 е хомологиран 6+1 но ми поискаха Технотест.

              6+1 се регистрираха МЛ-и, Х5-ци и Кайени на даващите подкуп. И в момента се движат по улиците с такива регистрации и никой не им пише актове. ..защо ли?

              Горния пример е показателен за това колко корумпирана е системата на КАТ и съда.

              Излиза, че ако ме спрат с монтирани задни седалки ще ме глобят.
              Ако ме спрат без задни седалки , пак ще ме глобят, щото мичмана няма как да види к'во пише в големия талон.
              Ай сиктир.

              Моля някой ако може да ми обясни Какво е това животно Технотест. Излиза, че кола хомологирана от Мерцедес, БМВ, Нисан, Рено и пр. се нуждае от констатацията на двама оторизирани рушветчии за да се движи по улиците във фабричното си състояние.

              Баси държавата.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #97
                От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                Ето един добър пример точно по темата:

                ПС “ОПЕЛ Зафира “ с рег.- № *** . При извършване на проверката е посетен дома на собственика на автомобил / жалбоподателя / .Установена е липсата на 2 седалки при автомобил с конструкция 6 +1 .
                Какво значи "конструкция 6+1? Не е ли конфигурация? По талон S, S1 и S2 са съответно: брой места, брой места за сядане и брой места правостоящи.

                Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                ...........
                А иначе за Гражданската, мисля, че не е задължително да се носи , тъй като в зеленото талонче има цялата информация- поне така беше миналата година, а информацията я знам от застрахователите, а дали не са го променили?
                Точно на зеленото талонче пише: " Контролният талон е неразделна част от горецитираната полица и....", а информацията, която знаеш от застрахователите е дезинформация. Пълно е с "компетентни" застрахователни агенти - това е работа, която можеш да получиш веднага стига да знаеш как се държи химикалка.
                Друг е въпросът-защо са нужни 3 потвърждения, че си изряден. Да не говорим, че има и регистър.
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • #98
                  Re: От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  И защо да не мога да си превозя телевизор или хладилник в този обем?
                  Според горните мнения защото нямаш решетка между теб и 'товара' и при рязко натискане на спирачка или челен удар или преобръщане тоя 'товар' ще те осакати/убие.
                  Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                  Suzuki Grand Vitara 1.6
                  LZ1ZPM

                  Коментар


                  • #99
                    От: Re: Демонтиране на седалки от МПС-то

                    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                    ............
                    Моля някой ако може да ми обясни Какво е това животно Технотест. ....
                    Сертифицирана хранилка по ISO и TUV.

                    Примери много. Преди 3-4 години, с повод, че е заварена рама на МБ отказаха становище за промяна от фургон - на канати. Отиди в Балканстар да ти дадат становище, че е годен конструктивно. Е дадоха ми, като не претупаха работата, а си направиха ГТП както трябва. И после хамстера с дочената престилка в Технотест мълчеше като наакано дете.

                    Принципно не могат да откажат регистрация на 6+1, ако колата идва от ЕС с такава формула. И не може да се регистрира с друг брой места! Трябва да мине през Технотест. Така е от 2007-ма. Брах ядове с Фронтера 1+1, която купихме със задна седалка. Никой не обърна внимание и в КАТ - греда. Не успях да намеря оригинална седалка и след един Технотест, сега е 3+1.
                    Друга глупост - пътнически бус, за да стане товарен трябва да са защитени стъклата. Сега е като катафалка на Софийския затвор, а имаме бус със същото купе, който е товарен без да са защитени прозорците. Парадокси разни.
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • От: Re: От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                      Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
                      Според горните мнения защото нямаш решетка между теб и 'товара' и при рязко натискане на спирачка или челен удар или преобръщане тоя 'товар' ще те осакати/убие.
                      Първо телевизор или дори хладилник не тежи повече от един човек! Второ на повечето комбита има едни скрити халки, които са точно за укрепване(връзване на товара).
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • Re: Демонтиране на седалки от МПС-то

                        Не споря с тебе, върни на 4-та страница и виж постове #65 и #66. Аз също смятам че това му идеята на комбито.
                        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                        Suzuki Grand Vitara 1.6
                        LZ1ZPM

                        Коментар


                        • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                          Тук някой спомена, че в лек автомобил нама право да се превозва товар(багаж)?! Аз карам комбита от 10 години и на абсолютно всички е предвидена възможност задната седалка да се сгъва и да се образува един голям обем отзад, който служи точно за транспортиране на багаж. И защо да не мога да си превозя телевизор или хладилник в този обем?
                          На практика думите товар и багаж са синоними според тълковния речник.
                          Също така всяка кола има багажник. А това (не съм проверявал в тълковния речник ) е място за багаж.
                          На един доста голям процент от леките пътнически автомобили (разбирай до 3.5 тона) задните седалки им се сгъват и така се увеличава багажникът.
                          А в багажника можеш да наблъскаш толкова багаж, колкото се побира, без да пречи на видимостта (вътрешното огледало например), като не трябва да превишаваш максимално допустимата маса по талон.
                          Например Фронтерата ми е 1900 кг заедно с мен (според кантара на техническия преглед), а максимално допустимата маса по талон е 2400 кг. Т.е. 500 кг пътници и/или товар/багаж.
                          Ако проверяващият има съмнения, че максимално допустимата маса е превишена, не знам какво трябва да направи. Със сигурност "на око" не върши работа. Най-вероятно трябва да се отиде на кантар и да се направи протокол.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                            На око не става никъде по света. Има си едни автомобили към Агенция "Пътна инфраструктура", оборудвани с мобилни везни и даже издават и разпечатка, а показанията се записват във паметта . Оня ден бях на съдействие на един такъв екип. Гондола, претоварена с 18 тона. Глобата е 5000 лв. Та ако почне да се работи и по отношение на леките автомобили, глобите по ЗДвП ще изглеждат като пари за семки.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              На око не става никъде по света. Има си едни автомобили към Агенция "Пътна инфраструктура", оборудвани с мобилни везни и даже издават и разпечатка, а показанията се записват във паметта . Оня ден бях на съдействие на един такъв екип. Гондола, претоварена с 18 тона. Глобата е 5000 лв. Та ако почне да се работи и по отношение на леките автомобили, глобите по ЗДвП ще изглеждат като пари за семки.
                              18 тона , това е почти двойно претоварване, наистина безумна работа, на едни други места претоварване от 100-200 кг вече е проблемно
                              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                              Коментар


                              • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                ... към Агенция "Пътна инфраструктура"
                                Не е ли "Автомобилна администрация", Мите? Сиреч "ДАИ"?
                                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X