Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Демонтиране на седалки от МПС-то

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Демонтиране на седалки от МПС-то

    Добре де, в диското задните седалки не се махат, бутат се и се вдига задния край. Разликата с извадени е 10 см. Още 2 за 6+1 и да имаш, пак се прибират без вадене. До тук добре, нищо не сме махали. Обаче след това качваме товар, реално без значение, колко но да кажем запълваме свободното пространство ма 95% поне. Това не е нарушение, но ако махнем седалките и качим пак толкова е лошо? Преграда за товарен няма така и така, нито се води товарен. Някои производители правят така със седалките, други не предлагат събиране или не е възможно. Например много бусове просто им се махат седалките, вановете също са така повечето, нисък е пода и няма как. Съответно е равносилно на събрани седалки. Така и така ако товариш нещо пак не можеш да възтановиш без да махнеш товара, седалките. А ако го махнеш на улицата ли го оставяш? Какво ако седалките са ти в гаража и си ги сложиш после пак!? Къде е разликата и защо да не мога да си кача пералнята в колата примерно!? Или гардероба или канапето ако имам бусче със седалки!? Нещо и куца на тая ситуация и създава предпоставка за "хранилка" и лошо тълкуване.

    Коментар


    • #77
      От: Демонтиране на седалки от МПС-то

      По този начин са отиграни няколко цели:
      - намаляване на безработицата чрез създаване на нови работни места при товарните превози,
      - увеличаване на БВП по две направления - покупка на нови товарни автомобили и минаване на преглед 2 пъти годишно,
      - увеличаване на приходите в РБ пак по три направления - винетки за товарен автомобил, такса регистрация, санкциониране на водачите на леки автомобили, извършващи товарни превози с тях.
      - сигурно има и още , но ми писна на Янко.
      Това е цялостна стратегия за борба с кризата, ей !
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #78
        От: Демонтиране на седалки от МПС-то

        Забравяш и:
        - възпроизводството на офисен планктон.

        Коментар


        • #79
          От: Демонтиране на седалки от МПС-то

          Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
          Едно нещо, 3-ти ред при Опел Зафира е постояно в пода и седалки не са фабрично предвидени за демонтиране, Зафира не е добър пример
          Ами дал съм за пример точно Опел Зафира именно защото е точно такъв посоченият автомобил в решението на съда, което изрових.
          ...Опел Зафира “ е изменил броя на местата от 6+1 на 4 + 1...Следва да се отбележи , че конструкцията на този тип автомобил клас Д е създадена нарочно с опцията да се монтират и демонтират седалките в зависимост нуждите на собственика ...
          Иначе нито имам, нито даже съм влизал в такава.
          Целта е да ограничим "ако"-то до минимум. С конкретен пример, който имаме черно на бяло.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #80
            От: Демонтиране на седалки от МПС-то

            Прав си Сори !!!
            Аз имам Зафира и не виждам как са демонтирали задните седалки, възможно средния ред са махнали ...
            Three witches watch three Swatch watches.
            Which witch watch which Swatch watch?

            Коментар


            • #81
              От: Демонтиране на седалки от МПС-то

              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
              По този начин са отиграни няколко цели:
              - намаляване на безработицата чрез създаване на нови работни места при товарните превози,
              - увеличаване на БВП по две направления - покупка на нови товарни автомобили и минаване на преглед 2 пъти годишно,
              - увеличаване на приходите в РБ пак по три направления - винетки за товарен автомобил, такса регистрация, санкциониране на водачите на леки автомобили, извършващи товарни превози с тях.
              - сигурно има и още , но ми писна на Янко.
              Това е цялостна стратегия за борба с кризата, ей !
              Всичко е така, само това с прегледите не е баш така , товарните минават 2 пъти в годината на ГТП ама след като навършат 10 годинки, преди това един път
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #82
                От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                Че то колко са товарните под 10 години в България !? 3-4% !? Май съм прав !
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #83
                  От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                  И с винетката не е баш така, което не отменя идиотията със "седалковата конструкция"!
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #84
                    От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                    ............
                    Надявам се това да е актуално действащата наредба.

                    ..........
                    Тази наредба мисля, че е на ниво проект от доста отдавна. Другите две (надявам се, че нямаш нищо проти) съм ги копирал Тук.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                      Чудесно, благодаря, нека ги има и тук, и там.

                      Всъщност не успях да намеря сега действаща наредба.
                      Имам обещание и за нея от един познат..., както и да е, тази проектонаредба все някога ще влезе в сила.

                      Остава все пак въпроса - контролния орган на пътя как ще обоснове акт.
                      На база съмнение за изменение на конструкцията или на база на нещо друго?
                      Че ако е така, може да ми пише акт и съмнявайки се, че не съм спазил знак или маркировка.
                      Неяснота!
                      Нещо или се е случило, или не е, според мен не може контролен орган да мотивира документ за нарушение на база съмнение.
                      А на какво друго?

                      Коментар


                      • #86
                        От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                        Остава все пак въпроса - контролния орган на пътя как ще обоснове акт.
                        На база съмнение за изменение на конструкцията или на база на нещо друго?
                        Много по-гнусно може да реагира Органът. Със съмнението за изменение на конструкцията ще те прати на ГТП и ще ти прибере талона. Той не е компетентен за тези неща, затова няма да ти пише акт.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Много по-гнусно може да реагира Органът. Със съмнението за изменение на конструкцията ще те прати на ГТП и ще ти прибере талона. Той не е компетентен за тези неща, затова няма да ти пише акт.
                          Е що да е гнусно - това е правилното, ама що гтп??
                          Ще трябва технотест/декра

                          Разбира се, трябва да има няква нормативна уредба кога може да се съмнява щото иначе ще бъде едно голямо ...
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #88
                            От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Е що да е гнусно - това е правилното, ама що гтп??
                            Ще трябва технотест/декра

                            Разбира се, трябва да има няква нормативна уредба кога може да се съмнява щото иначе ще бъде едно голямо ...
                            Той може да те прати на ГТП. Оттам би трябвало да се заяждат и да те пращат на други места.

                            И не, няма нормативна уредба кога може да се съмнява.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              И не, няма нормативна уредба кога може да се съмнява.
                              Е там е проблема.

                              Щото утре като реша да правя търтеймобил как точно ще го регистрирам? Пък аз сакам да си правя по две три бройки годишно.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #90
                                От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                                Веднъж ми се наложи да пренеса един топ с наилон дълъг 4м. Имам рено сценик на което махнах две от задните седалки и предна дясна която се маха от 4 болта. Така топа влезе и останаха да стърчат около 50см отзад. Капака беше притворен. Полицаите ме стряха, искаха ми документите на колата. Питаха ме каво ще правя с този наилон. Казаха ми единствено че задния ми номер така не се виждал ясно, но не ми писаха никакви актове. Ако беше някакво изменение и имаше проблем, предполагам че веднага щяха да ми напишат акта.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X