Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Демонтиране на седалки от МПС-то

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Re: От: Демонтиране на седалки от МПС-то

    Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
    Дали това /G/ накрая, не показва броя места за съответната категория???
    G-то означаво 'автомобил с повишена проходимост'.
    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
    Suzuki Grand Vitara 1.6
    LZ1ZPM

    Коментар


    • #62
      От: Демонтиране на седалки от МПС-то

      Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
      Сега се загледах в малкия талон,на леката кола и долу в дясно, има една позиция (J)-M1 ,което най-вероятно означава категорията на автомобила и под подразбиране ,може да го тълкуват ,че е 4+1 ? Обаче, в малкия талон на джипа ,който се води 6+1 , на тази позиция е изписано (J)-M1G !
      Дали това /G/ накрая, не показва броя места за съответната категория??? Ако някой знае да сподели?
      А иначе за Гражданската, мисля, че не е задължително да се носи , тъй като в зеленото талонче има цялата информация- поне така беше миналата година, а информацията я знам от застрахователите, а дали не са го променили?
      пише си го в закона
      категория М1 - моторните превозни средства за превоз на пътници, в които броят на местата за сядане, без мястото на водача, е не повече от 8
      категория G - моторни превозни средства с характеристики на моторните превозни средства от категория M или N и с повишена проходимост.

      имаш законово основание да си в този форум
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #63
        От: Демонтиране на седалки от МПС-то

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        пише си го в закона
        категория М1 - моторните превозни средства за превоз на пътници, в които броят на местата за сядане, без мястото на водача, е не повече от 8
        категория G - моторни превозни средства с характеристики на моторните превозни средства от категория M или N и с повишена проходимост.

        имаш законово основание да си в този форум
        Е , спокоен съм най-накрая ,аиде наздраве !
        П.П.- И само некой да каже, че Хондичката ми е паркетник!
        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

        Коментар


        • #64
          От: Демонтиране на седалки от МПС-то

          Полицата на ГО се носи задълже или поне копие!

          Коментар


          • #65
            От: Re: От: Демонтиране на седалки от МПС-то

            Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
            Как се дефинира 'товарен превоз' с лек автомобил? Какво и/или в какво количество трябва да натоваря за да подлежи на санкция?

            Транспортирал съм 2 комплекта детско обзавеждане (гардероби,легла,секции,шкафове) в пежото. Не съм превишил максимално допустимата маса, задния капак/врата беше затворена. За мене тия 200кг дъски и два матрака са 'багаж', при това бяха и под нивото на предните седалки така че нямаше как да ми се изсипят на главата при рязко спиране. Кога 'багажа' става 'товар'?
            Това има частична връзка с темата, защото демонтирам седалките когато имам нужда да превозя обемист 'багаж'.
            При по-рязко спиране или недай Боже челен удар или превъртане въобще няма да ти помогне това, че товарът е под нивото на облегалката за главата и в най-добрия случай ще свършиш в инвалидна количка със счупен гръбнак. На физиката и е все тая дали му викаш товар, багаж или партакеши...
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #66
              От: Re: От: Демонтиране на седалки от МПС-то

              Офф
              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              При по-рязко спиране или недай Боже челен удар или превъртане въобще няма да ти помогне това, че товарът е под нивото на облегалката..........
              Тоя дето си е сложил багажа под нивото на облегалката и е спокоен, да дойде да види на какво приличаше мойта седалка след чекния удар с Наварата. Да разгледа и навигаторската седалка. На задната седалка имах 4 (четири) амортисьора. И двете седалки са такава салата, че не е истина.


              По темата
              Какво става като ме спре полицай и пита къде са ми 3-тия ред седалки на Патрола?
              Как да му обясня, че смешниците на регистрацията не пожелаха да го регистрират 6+1, както е произведен, без протокол от Техно тест. Аз не смятам да го правя маршрутка и без приказки им уйдисах на акъла. Остана 4+1.
              Ми сега кво праим?
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #67
                От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                Вальо, силно се съмнявам, че на някой ще му мине през акъла да те пита за 3-ти ред седалки. Още повече, че регистрацията ти е за 4+1 места. Защо са ти я направили така, нямам никава идея. А иначе всеки е свободен да си троши главата и колата както намери за добре. Лошото е, че после не казва "Аз реших така и ще си нося последствията", а се почва ново хленчене и плюене по всичко и всички. Въобще българина много обича друг да му е виновен.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #68
                  От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  Полицата на ГО се носи задълже или поне копие!
                  В ГО Тиграта ми я пишат редовно 4+1 ри положение, че е 3+1. И наистина няма къде да седнат 3-ма отзад.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                    Tя се носи не за да ти гледат местата в колата тая полица...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                      При първоначална регистрация на фабрично нов автомобил същият се регистрира с ЕО протокол за съответствие. Сега не ми се обяснява що е то ЕО протокол за съответствие. С две думи нещо като паспорт на новото изделие. Та в него е записано каква категория е автомобила и с колко седалки е въпросния. Завода предвижда точно определена категория и брой седалки. Тук не става въпрос дали съответен дилър предвижда, като екстра повече или по-малко седалки. За ново МПС не се изисква идентификация, та е напълно възможно МПС-то да е регистрирано с различни данни от действителните (разбирай различен брой седалки). Когато махнеш определен брой това означава изменение на конструкцията (ако и да е предвидено да се демонтират и монтират). За товарен автомобил задължително трябва да има преграда между пътници и товарен отсек. За ЕО сертификата не мога да ви извадя данни, щото там изискванията са една торба европейски норми директиви и т.н. По принцип ми се струва по-логично нарушителите да се санкционират по друг член, ама там не ми е много ясна работата.

                      Чл. 179. (1) (Предишен текст на чл. 179 - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила отЧл
                      . 179. (1) (Предишен текст на чл. 179 - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от
                      26.04.2002 г.) Наказва се с глоба от 50 до 150 лв.:
                      ........
                      3. собственик или длъжностно лице, което допуска в движението попътищата пътно превозно средство, чиято конструкция е изменена без съответното за
                      това разрешение;
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                        Стояне, дай сега конкретно:
                        Смяташ ли, че Опел Зафира, по талон 6+1, ако свалиш 2-те седалки от 3-тия ред, които от производителя са фабрично предвидени за демонтиране без наличие на техниески средства (разбирай: с голи ръце), подлежиш на глоба 50-150 лв по цитирания от теб член:179 (3)?
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                          Тъй смятам да.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                            Според мен, щом производителят е предвидил дадени седалки да могат да се демонтират от потребителя, това да е законно и да не подлежи на санкция.
                            А как ще коментираш решението на съда в Елхово?
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                              Преди да се задълбаем пак в спорове, хайде всички да прочетем внимателно и после да направим анализ.
                              Надявам се това да е актуално действащата наредба.

                              П.П. Ето я и другата наредбичка, а-а-а-а и тази за седалките.
                              Последно редактирано от rumbata; 06-06-12, 16:05.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                Стояне, дай сега конкретно:
                                Смяташ ли, че Опел Зафира, по талон 6+1, ако свалиш 2-те седалки от 3-тия ред, които от производителя са фабрично предвидени за демонтиране без наличие на техниески средства (разбирай: с голи ръце), подлежиш на глоба 50-150 лв по цитирания от теб член:179 (3)?
                                Едно нещо, 3-ти ред при Опел Зафира е постояно в пода и седалки не са фабрично предвидени за демонтиране, Зафира не е добър пример
                                Three witches watch three Swatch watches.
                                Which witch watch which Swatch watch?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X