Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да закрием летищата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да закрием летищата!

    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
    По-страшно?? Ми тя формата им е точно проектирана да връща в платното отклонил се автомобил.



    Да, те катастрофите и пожарите става веднъж на петдесетилетка.
    Много дискавъри гледаш. Тук е България, на балканите, а не САЩ...

    За катастрофи и пожари имах предвид на колко процента от всички коли движещи се по пътя им се налага да ги ползват.

    И пак казвам-моли се да не се налага самолет да каца аварийно на аварийно летище. Ако това се случи значи сме с мноого сериозен проблем. Пред който въображаема катастрофа между навлезле в насрещното коли ще ти се струва като беля направена от второкласник.

    Дано да не става, но си представи ситуацията: Месец след като затворят тези последни надежди за кацане, се наложи самолет с някакви пътници на борда да ползва затворената писта. Но не може, защото... и се разбива някъде наблизо. По правило няма оцелели. Кой ще е виновен?
    И няма ли в такъв случай да се появи тема "Защо тези изроди затвориха аварийните летища?"
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Да закрием летищата!

      В съобщението на АПИ се казваше че мантинелите ще бъдат поставени по начин, позволяващ лесното им премахване в случай на нужда. Е, днес минавах от там, почнали са да слагат мантинелата (от към западния край). От това което видях, опорите на мантинелата са двуметрови профили, яко набити в асфалта (поне на 1,50 дълбочина). Единственият начин за каквото и да било премахване (в случай на нужда), който аз виждам, е да играе яко оксижена. Което нито е лесно, нито е бързо.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Да закрием летищата!

        Благодаря на всички , които подържаха дискусията жива, макар в някои случаи на ръба на добрия тон.Даже модератора я беше заключил.Очевидно здравият разум е наделял във високите етажи на власта.От вчера се монтират мантинели.
        Идеята ми беше малко по-различна:Бетонови полукорита като подвижни прегради, но неисе.Важното е ,че от тук нататък няма да има влезли в насрещното и много нищо не подозиращи човеци и дечица ще си живеят дните, и няма да отидат марцина поради нечии отживели разбирания.А при аварии за недай боже наблизо е най-модерното военно летище на Балканския п-в Граф Игнатиево.Благодаря Ви.

        Коментар


        • От: Да закрием летищата!

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          ... Дано да не става, но си представи ситуацията: Месец след като затворят тези последни надежди за кацане, се наложи самолет с някакви пътници на борда да ползва затворената писта. Но не може, защото... и се разбива някъде наблизо. ...
          Хайде сега погледни картинката

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:airport.jpg
Прегледи:1
Размер:157.8 КБ
ID:5234582

          В непосредствена близост до въпросното "летище" има таман две летища без кавички. Само на 15 км североизточно е Граф Игнатиево, а на 27 км югоизточно е Крумово, като второто освен всичко друго през зимния сезон се използва за туристически чартърни полети. Т.е. - е доказано пригодно да приема пътнически самолети.
          Ако ти си пилот на самолет с пътници къде ще избереш да кацнеш - на действащо летище с диспечери, необходимата навигационна апаратура и аварийни екипи, или на магистралата върху колите?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Да закрием летищата!

            Става дума за "аварийно" летище.
            Авария има тогава когато по някаква причина не може да се използват конвенционалните летища. Иначе всеки разумен пилот ще си каца на нормалните летища, няма спор. Но нали казах-аварийно...

            Прост пример-по принцип е възможно да се премести кола само с помощта на стартера. Но никой не прави така. Докато колата не изгасне върху релсите на жп прелез, а влака идва след половин минута. Трърде рядко може да се случи, но е възможно нали?
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Да закрием летищата!

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Става дума за "аварийно" летище.
              Авария има тогава когато по някаква причина не може да се използват конвенционалните летища. Иначе всеки разумен пилот ще си каца на нормалните летища, няма спор. Но нали казах-аварийно...

              Прост пример-по принцип е възможно да се премести кола само с помощта на стартера. Но никой не прави така. Докато колата не изгасне върху релсите на жп прелез, а влака идва след половин минута. Трърде рядко може да се случи, но е възможно нали?
              Явно, само над България се аварира! Обиколил съм по-голямата част от Европа. Е как не видях такива чудеса. Това си е от времето на студената война - ако ти избомбят нормалните летища. Никога не е мислено като за резервно летище.

              Коментар


              • От: Да закрием летищата!

                Така е, мислени са за военни цели. Макар,ч е не виждам защо ще изровят другите летища, а тези ще оставят...

                Обобщено мисълта ми е, че щом веднъж имаме тези летища-нищо не ни пречи да продължим да ги имаме. Никому не пречат. Мисля си, че за "развалянето" на летищата някоя фирма ще се напечели, но за да се случи това-трябва да има нагласа в хората, че трябва да се случи. Най-лесно и въздействащо е да се заговори за катастрофи, кръв, да намалим жертвите по пътищата...
                Ако имаха за цел наманяване на катастрофите-има много по-ефективен начин. С усилен контрол на конфликтните точки по пътищата. И контрол на контролиращите.

                Не знам колко са случаите на челни удари по "летищата", но едва ли са толкова много, че да се вдига шум, и да се тръби,ч е били опасни, и трябва да се затворят. От правилната фирма.

                Как беше-никой не е толкова сляп клкото този който не иска да види. Аз виждам...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Да закрием летищата!

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Става дума за "аварийно" летище.
                  Авария има тогава когато по някаква причина не може да се използват конвенционалните летища. ...
                  Ами дай тогава да направим такива на всеки километър.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Да закрием летищата!

                    130-90 е опасно намаление на скоростта.
                    Ползата е само и единствено за ушавите.
                    Доста коли могат спокойно да поддържат реални 130 през цялата магистрала, някои можем и 200.
                    Та тия безумни писти са опасни вредни и квото се сетите и за капак са без реална полза.
                    Е освен за носталгично настроените към варшавския договор.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Да закрием летищата!

                      Нали казах-въпросът не е да ги правим защото има нужда от тях. Може би никога няма да се използват за кацане на самолети, дай Боже, но защо да разваляме нещо което така или иначе си съществува и не пречи никому.
                      А, че някакви келеши щели да влязат в насрещното и да се пребият-на тях и без летище това им е сигурно. Не, че им го желая, в никакъв случай, но си е факт. Между двете ленти за движение си има достатъчно много метри за да не може при нормално каране да навлезеш при другите. Ама в поддържането на летищата няма далавера. Най-много по някоя боя да се удари през две години. Друго си е да кипи строителна дейност...

                      @ тътрей-Наистина ли мислиш, че 130-90 е опасно? Ама наистина? На себе си отговори, аз знам отговора.
                      Разбира се не оправдавам такова намаление на максималната скорост, както и не оправдавам нацвъканите знаци с или без нужда по обикновените пътища. Но е друга тема.
                      И не, не изпитвам носталгия по комунизма и варшавския договор...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Да закрием летищата!

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Нали казах-въпросът не е да ги правим защото има нужда от тях. Може би никога няма да се използват за кацане на самолети, дай Боже, но защо да разваляме нещо което така или иначе си съществува и не пречи никому.
                        А, че някакви келеши щели да влязат в насрещното и да се пребият-на тях и без летище това им е сигурно. Не, че им го желая, в никакъв случай, но си е факт. Между двете ленти за движение си има достатъчно много метри за да не може при нормално каране да навлезеш при другите. Ама в поддържането на летищата няма далавера. Най-много по някоя боя да се удари през две години. Друго си е да кипи строителна дейност...
                        Интересно дали ще продължиш да мислиш така ако не дай боже въпросния келеш се удари в твоята кола.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Да закрием летищата!

                          Кольо, батко, това НЕ е летище. Никога не се е използвало за такова и в момента единствено ушавите печелят там яко.
                          Една мантинела правилно поставена ще се демонтира за два часа при военна опасност.

                          Ти или заработваш стинки на тия "летища" или не знам?
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Да закрием летищата!

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Интересно дали ще продължиш да мислиш така ако не дай боже въпросния келеш се удари в твоята кола.
                            Що си мисля, че на обикновен път въпросният келеш има доста повече шансове да ме нацели? Ама разбира се, на летището има повече драматизъм...
                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Кольо, батко, това НЕ е летище. Никога не се е използвало за такова и в момента единствено ушавите печелят там яко.
                            Една мантинела правилно поставена ще се демонтира за два часа при военна опасност.

                            Ти или заработваш стинки на тия "летища" или не знам?
                            Не, не заработвам. Да бъда полицай като сегашните е под нивото ми. Не мога да си прося стотинки.

                            Контравъпрос-ти имаш ли участие в дейността по затварянето на летищата

                            Нали вече ви казах бе-аз говоря за евентуално цивилно използване. Не дай си Боже да се налага, като и да се стига дотам да има нужда от използването им за военни цели. То пък много авиация имаме за да ги използва...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Да закрием летищата!

                              Стига с тая тема бе, хора.

                              Както много други неща, и тук всеки си има необорими (в своята си ценностна система) аргументи. Ако продължавате, ще се сбиете, но до решение няма да се стигне. Различията ви наистина са ценностни. А спорът постепенно става за смях.

                              Коментар


                              • От: Да закрием летищата!

                                Ние просто си спорим. Така за спорта. Иначе нали е ясно-всичко вече е решено, и колкото да си приказваме-все е тая.

                                Аз нямам намерение да се бия А да ми се смеят съм свикнал. И въобще не ми пука...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X