Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да закрием летищата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да закрием летищата!

    А що се отнася до знаците ще ги спазвам по мое усмотрение.В чужбина как няма един знак сложен не където трябва.А тук някой безписмен ги реди според цветовете.Примери колкото искаш.Що се отнася до това че трябва да се спазват а не да се мисли,господ за това ни е дал пипе да се различаваме от другите бозайници. За летищата по Тракия: до кога ще ги държат? Поколения полицаи се изхранват от там. Какъв е смисълът? Колко военни или граждански самолети са кацнали там аварийно за последните 35 години? А колко хора загинаха там поради липса на средна заградителна мантинела? Колко турци влязоха в насрещното там? Какво пречи да се разделят с бетонова подвижна ограда, която ще се маха при възникнало военно положение или опасност от война? Построиха ги за Варшавският договор, сега сме вече в НАТО. Врагове няма наоколо. Ама друго е да тече всеки ден за превишена скорост. А знаците 80? Преди тунелите - Ечемишка и Топли дол в посока София?

    Това е пост от август 2009г.Колко още трябва да загинат на тези летища,че да ги махнат? Миналата седмица още 5тима си отидоха заради целенасочено бездейсвие от страна на един куп държавни хрантутници, от знайни и незнайни институции. В София за 2 дни наредиха около НДК една камара от тези корита, при посещение на някакъв големец.Още стоят и пазят нещо от нещо!?

  • #2
    От: Да закрием летищата!

    Като ще махаме да махаме и КПП тата.
    Аз не знам за какво служат.Освен за "козируване" на безделниците дето си изкарват хляба там.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #3
      От: Да закрием летищата!

      Оня ден един Т-154 кацна на зарязано преди 18 години летище. Благодарение на един дядо - местен тракторист. Когото преди две седмици мутрите едвам не са гръмнали, защото за пореден път е попречил да го направят на склад за трупи от гората наоколо.
      Много по-разумно е дебилите да се научат къде е това "направо", отколкото да се унищожат и последните остатъци от аварийната инфраструктура.
      А то прощавай, но челен удар при две четирилентови платна, ограничение на скоростта, и всъщност празно шосе ... Особен талант в идиотизма.
      Оцелелите също трябва да бъдат разстреляни. Те май също са били не точно където е смислено.
      Заради безумния ви гламур махнаха лесополосите. Сега през зимата няма шосета - замита ги. Пак заради това махнаха резервните далекопроводи, и сега няма и ток от първия повей на вятъра. И хидромелиорацията изкопахте, та сега ще пукнем от глад, ако някой затвори границата за три дни. И реакторите. И истинските летища. Скривалищата, държавния резерв, военния резерв, тежката техника, ...
      Не знам какво ти е водното. Щом искаш да си дух - бъди. Ние сме прости хора, имаме и тела. И само с празни витринки не успяваме да живеем.
      Изиди!
      Последно редактирано от Стефан; 12-09-10, 23:47.

      Коментар


      • #4
        От: Да закрием летищата!

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Оня ден един Т-154 кацна на зарязано преди 18 години летище. Благодарение на един дядо - местен тракторист. Когото преди две седмици мутрите едвам не са гръмнали, защото за пореден път е попречил да го направят на склад за трупи от гората наоколо.
        Много по-разумно е дебилите да се научат къде е това "направо", отколкото да се унищожат и последните остатъци от аварийната инфраструктура.
        А то прощавай, но челен удар при две четирилентови платна, ограничение на скоростта, и всъщност празно шосе ... Особен талант в идиотизма.
        Оцелелите също трябва да бъдат разстреляни. Те май също са били не точно където е смислено.
        Заради безумния ви гламур махнаха лесополосите. Сега през зимата няма шосета - замита ги. Пак заради това махнаха резервните далекопроводи, и сега няма и ток от първия повей на вятъра. И хидромелиорацията изкопахте, та сега ще пукнем от глад, ако някой затвори границата за три дни. И реакторите. И истинските летища. Скривалищата, държавния резерв, военния резерв, тежката техника, ...
        Не знам какво ти е водното. Щом искаш да си дух - бъди. Ние сме прости хора, имаме и тела. И само с празни витринки не успяваме да живеем.
        Изиди!
        За всичко друго си прав, но аз поне не вдявам какъв е смисъла от тия летища, поне 2 от тях - въпросното, и още едно по пътя за Кулата, при положение че в близост и до двете има нормални летища? Че те закриха куп други, напълно функциониращи, барабар с прилежащата им инфраструктура! Според мен си е чиста проба KAT-аджийски номерца. А че да направиш катастрофа там е проява на висша форма на талант в неадекватността и малоумието - то е ясно. Виж за ограничението в тунелите мисля точно обратното - съвсем си е ня място, поне в повечето. Вътре често са само 2 ленти. Няма аварийна и е тясно. Белята става лесно, но за сметка на това - мазалото пълно. Защо са строени така - нямам друга идея, освен пестене на стотинки. Факта че точно там са сложили караулка и постоянно има КАТ-аджии с радар, с които всички знаем че всеки може да се спазари - друг въпрос. Там условията всякак са подходящи за камери, и в двата тунела. Тогава и ще се спазват ограниченията. Поне в тунела на Тракия в момента има много нарушители, които намаляват само в края, щото се знае че там е радара с КАТ-аджията.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Да закрием летищата!

          А като не знаеш смисъла на резервните летища - защо имаш мнение за тях? Че и за затриването им?
          Нали много обичате гугъла и мап.овете в него? Иди, и виж.
          Или после ще пускаме теми за просия за ремонтирането на тия, които ще унищожим по волятя на някой дух? И в интерес на някой идиот, който чака на мантинелата, вместо да си държи геврека и пътя?
          Безобразията на КАТ НЕ МОГАТ да бъдат повод за срутване на остатъците от държавата. Оправи КАТ, вместо да трошиш гладуваното от цял народ. Толкова повече, че там става дума за няколко глупави и мързеливи чиновника, и за няколко алчни безделника. Който въпрос се решава с две машинописни страници, не с булдозери и милиони.
          Много се оядохте, май. Та за две бълхи палите цялата черга.
          Последно редактирано от Стефан; 13-09-10, 00:21.

          Коментар


          • #6
            От: Да закрием летищата!

            Голяма, радикална трагедия - 10 километра от магистралата да ги минеш на 80 километра в час, вместо на 130 (със 130 караш по останалата част, нали?). Закъсня, загуби си деня, изтърва сделката за милиони. Ама катаджиите стояли на хранилка - мини с по-малко от 100 и няма да те забележат. Пробвано многократно.

            Спарки, Стефан е прав и за летищата. Това, че са закрили много други - скоро ще ги откриват, повярвай, и ще струва пари. Но резервна писта, на която да кацне произволно голям самолет - липсва изобилие, и преди липсваше. Еле па такава, по която има движение и не се поддържа напразно. А че изобщо КАТ са за бой - не споря.

            Тунелите... това е положението, такива имаме. Ако някой е мъж, да организира подобряването им.

            Коментар


            • #7
              От: Да закрием летищата!

              Хайде сега някой от недебилите и неталантливите в идиотизма, членове на този форум да ми каже къде в Европа по аутобаните има такива "летища" и КПП-та!
              Аутобаните са измислени в Германия а не в Съветския Съюз, и служат за движение на автомобили с висока скорост и при безопасни условия, а не за движение на самолети.

              Челен удар може да предизвика всеки!!!!Дори и да има висше образование!Достатъчно е да заспи или да получи инфаркт или старият му автомобил да се повреди в движение.За това са мантинелите-за да ни предпазят!Ама от друга страна като ще се разстрелват после оцелелите що да се харчат народни пари?

              А границите никой няма да затвори!Иначе ще се затрудни движението на храни(иначе умираме гладни) в едната посока и на хора в другата(може пък да се възтанови СССР все някога!!!).

              Понякога се чудя как може тук да има такива прояви на нетолерантност и да се толерират хора с очевидни пропуски във възпитанието!

              Ама докато се аз чудя други трият за да не засегнем свещенните крави!Но пък това си е част от "шоуто"...
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #8
                От: Да закрием летищата!

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Понякога се чудя как може тук да има такива прояви на нетолерантност и да се толерират хора с очевидни пропуски във възпитанието!
                ...
                Алтернативата е да репресираме и хора с очевидни пропуски в здравия разум.

                Коментар


                • #9
                  От: Да закрием летищата!

                  А мене какво ме интересува европа? Не са могли - не са направили. И? По тоя повод аз да се върна до сиуксите, които не са измислили колелото.
                  Сега твойта реплика трябва да е "Ама те са американци, и живеят в САЩ!!!".
                  И?
                  Колкото до толерантностт - в последните години забелязвам не тенденция, а твърда политика: От липса на толерантност се оплакват невежите, губещи спор със знаещи. За откровенните душевноболни и идиоти, за които целия свят е нетолерантен, не говорим.
                  Лично за себе си, не виждам никаква възможност да толерирам чиито и да е действия, които пряко заплашват живота или здравето ми.
                  Последно редактирано от Стефан; 13-09-10, 00:51.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Да закрием летищата!

                    В интерес на истината аутобаните са измислени освен всичко останало и с цел да се ползват като резервни самолетни писти при нужда. И наистина не виждам каква е цялата трагедия. Голяма работа че за 10 км трябва да намалиш малко скоростта. Мине се не мине и току изникне нещо или някой виновни за всички световни беди.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да закрием летищата!

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Хайде сега някой от недебилите и неталантливите в идиотизма, членове на този форум да ми каже къде в Европа по аутобаните има такива "летища" и КПП-та!
                      Аутобаните са измислени в Германия а не в Съветския Съюз, и служат за движение на автомобили с висока скорост и при безопасни условия, а не за движение на самолети.

                      Челен удар може да предизвика всеки!!!!Дори и да има висше образование!Достатъчно е да заспи или да получи инфаркт или старият му автомобил да се повреди в движение.За това са мантинелите-за да ни предпазят!Ама от друга страна като ще се разстрелват после оцелелите що да се харчат народни пари?

                      А границите никой няма да затвори!Иначе ще се затрудни движението на храни(иначе умираме гладни) в едната посока и на хора в другата(може пък да се възтанови СССР все някога!!!).

                      Понякога се чудя как може тук да има такива прояви на нетолерантност и да се толерират хора с очевидни пропуски във възпитанието!

                      Ама докато се аз чудя други трият за да не засегнем свещенните крави!Но пък това си е част от "шоуто"...
                      Ааааааа, сакън! И да, и не. Една от причините за това, че голяма част от аутобаните в Германия са бетонни е точно, защото са предвиждани да се ползват като летища в случай на нужда.
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да закрием летищата!

                        Е за това ги пратих по гугъл-маповете. Тия участъци са ориентирани някак си, и собствено шосето е с особено висока товароносимост. По-голяма отколкото на военните летища. Които могат да се използват за резервни, но като правило само от много малки самолети. И са с лоши подходи, за да бъдат скрити. А магистралата - писта е достъпна отвсякъде за всякакъв друг транспорт, което е особено важно в случай на природни бедствия, и много транспортни самолети.
                        По-хубаво плачете че близо до София няма такова чудо, щото втора седмица тресе между къщата и местоработата ми, например.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да закрием летищата!

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Спарки, Стефан е прав и за летищата. Това, че са закрили много други - скоро ще ги откриват, повярвай, и ще струва пари. Но резервна писта, на която да кацне произволно голям самолет - липсва изобилие, и преди липсваше. Еле па такава, по която има движение и не се поддържа напразно. А че изобщо КАТ са за бой - не споря.
                          Не казвам кой е прав и кой - крив. И 5 гугъл мапс да гледам, пак няма да вдяна смисъла им, в днешно време, че и в утрешно. На мен не ми пречат нито ограниченията, нито липсата на мантинели. За откриването на другите - дано. За мен факта че разградиха и продадоха за скрап куп друга инфраструктура, а въпросните седят непроменени, говори само едно - някой се прави на цапнат, при това със сигурност не защото е много умен и милее за нацията, а защото е много алчен, например. Мястото, където съм прекарал първите седем години от живота си е разградено и мъртво. А някога цъфтеше и летяха самолети постоянно. От това не ми е твърде приятно, но оправия не виждам.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да закрием летищата!

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            В интерес на истината аутобаните са измислени освен всичко останало и с цел да се ползват като резервни самолетни писти при нужда. И наистина не виждам каква е цялата трагедия. Голяма работа че за 10 км трябва да намалиш малко скоростта. Мине се не мине и току изникне нещо или някой виновни за всички световни беди.
                            Ами то във Франция има участъци на магистралата, на които, в продължение на мнооооооого километри, скоростта е ограничена на 70 км/ч, па не съм видял някой да кара сургулешката като прасе в царевица. Спазват си хората и всичко е мирно и тихо.
                            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                            Само DIESEL !!!

                            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Да закрием летищата!

                              А смисъл в пожарогасителите намираш ли? А в Бърза помощ? А в близкото бъдеще? А в по-далечното?
                              Това е АВАРИЙНА инфраструктура, какви други въпроси има?
                              Не са измислили как и за какво - не са ги откраднали. И слава богу. Това че някой има неадекватни представи за отношенията си с КАТ, не ми се вижда достатъчен повод за унищожаването на толкова големи и скъпи обекти.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X