Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слънчеви очила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Слънчеви очила

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    Ами според теорията....
    Теорията и практиката се разминават по някога,дисплеите не стоят в развитието си на едно място ;-) Единствения негатив на поляризираните лещи в кола е,че забелязвам всички дефекти,холограми и кривини по стъклата :-)

    Коментар


    • От: Слънчеви очила


      Зарибен от темата, купих ето тези очила: Police +3 S 8645. Не знам от какво, но през тях виждам като през очила с диоптър, обратен на моя. Т.е. почти нищо не виждам както трябва. Аз ли не съм свикнал или този модел са си такива? А и друго, може ли някой да каже това +3 в началото какво означава? Благодаря.

      Коментар


      • От: Слънчеви очила

        Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
        Теорията и практиката се разминават по някога,дисплеите не стоят в развитието си на едно място ;-)
        А направихте ли си експеримента със завъртането на очилата или дисплея... Идеалният вариант е да вземете и втори комплект от същите поляризирани очила. Ако наистина са поляризирани - би трябвало да не виждате нищо през тях при определен ъгъл на завъртане едно спрямо друго...
        Тя технологията на LCD си е една, физичните закони също не са ги променили...
        Варианта за безпроблемна видимост, споменавана от колегите, е или 'поляризираните' очила да не са поляризирани (или поляризиращият слой да е недостатъчно ефективен и реално да пропуска неполяризирана светлина, но дори и тогава ще има промяна в яркостта при завъртане на ъгъла), или дисплея да не е LCD Трети вариант май няма
        За виждане дефектите по стъклата - ами на камерата/DVR имам поляризационен филтър - настройва се финно ъгъла на филтъра (върти се) според конкретното стъкло след монтажа на камерата. И ефекта е поразителен (изчезват отраженията от табло и т.н.).
        В противен случай - полза няма... А и пред камерата нямам никакъв LCD дисплей, който да ме принуждава да избирам друга настройка.
        Колко пъти сте си настройвали ъгъла на очилата
        Пък и мнението ми бе породено от оплакване на колега....
        Моите единствени слънчеви очила са поляризирани Rayban със стъкло, не помня на колко години, ама сигурно подминаха 10г... Примирявам се с негативите просто защото нямам други, пък нямам и намерение да си купувам засега

        П.С. ще ме накарате да направя клипче с дисплеите и очилата
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Слънчеви очила

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          А направихте ли си експеримента със завъртането на очилата или дисплея... Идеалният вариант е да вземете и втори комплект от същите поляризирани очила. Ако наистина са поляризирани - би трябвало да не виждате нищо през тях при определен ъгъл на завъртане едно спрямо друго...
          Тя технологията на LCD си е една, физичните закони също не са ги променили...
          Варианта за безпроблемна видимост, споменавана от колегите, е или 'поляризираните' очила да не са поляризирани (или поляризиращият слой да е недостатъчно ефективен и реално да пропуска неполяризирана светлина, но дори и тогава ще има промяна в яркостта при завъртане на ъгъла), или дисплея да не е LCD Трети вариант май няма
          За виждане дефектите по стъклата - ами на камерата/DVR имам поляризационен филтър - настройва се финно ъгъла на филтъра (върти се) според конкретното стъкло след монтажа на камерата. И ефекта е поразителен (изчезват отраженията от табло и т.н.).
          В противен случай - полза няма... А и пред камерата нямам никакъв LCD дисплей, който да ме принуждава да избирам друга настройка.
          Колко пъти сте си настройвали ъгъла на очилата
          Пък и мнението ми бе породено от оплакване на колега....
          Моите единствени слънчеви очила са поляризирани Rayban със стъкло, не помня на колко години, ама сигурно подминаха 10г... Примирявам се с негативите просто защото нямам други, пък нямам и намерение да си купувам засега

          П.С. ще ме накарате да направя клипче с дисплеите и очилата
          Човек не се пали толкова , има диспеи и дисплеи.
          Например , монитора на компа ми става черен под определен ъгъл ( около 90 градуса) , дисплея на часовника ми също, рибаря в кутийакта на очилата и той се вижда под определен ъгъл, но пък дисплея нателефона ми не става черен изобщо
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • От: Слънчеви очила

            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
            .... но пък дисплея нателефона ми не става черен изобщо
            Колега, въобще не се паля...
            Мисля съвсем ясно съм споменал за кои дисплеи говоря. Телефоните отдавна не са с LCD дисплеи, а са LED/ AMOLED и т.н...
            Технологията е коренно различна - LED дисплеите (ама не тези, които са LCD с LED подсветка) не излъчват поляризирана светлина - принципът им на работа е съвсем различен (както и физичните процеси/закони, които ползват) Затова и при тях няма да имаш проблеми с поляризирани очила.
            Но LCD продължават да се ползват при транспортните средства, защото те се виждат добре при голям диапазон външно осветяване (включително слънце и т.н.), дори и без самите те да излъчват светлина. Което съвсем не може да се каже за LED, които разчитат изцяло на силата на излъчване на светодиодчетата...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Слънчеви очила

              Дисплея на телефона ми Хуавей Хонор през поляризираните очила се вижда доста по-тъмен.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Слънчеви очила

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Дисплея на телефона ми Хуавей Хонор през поляризираните очила се вижда доста по-тъмен.
                Не е ли нормално при тъмни очила да има затъмняващ ефект и върху екрана на телефона освен върху околната среда? Реално това е целта на тъмните(слънчеви) очила.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • От: Слънчеви очила

                  Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                  Не е ли нормално при тъмни очила да има затъмняващ ефект и върху екрана на телефона освен върху околната среда? Реално това е целта на тъмните(слънчеви) очила.
                  а, но дисплея го виждам по-тъмен отколкото същото, но гледано с неполяризирани очила.
                  Д
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Слънчеви очила

                    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                    ... ама без да меря очила не купувам вече.
                    И аз така си бях обещал, ноооо хвърляйки око на темата...съгреших, току-що с трижди проклетия Ибей

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1600 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:52.2 КБ
ID:5817544

                    Белким ми станат...
                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар


                    • От: Слънчеви очила

                      Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                      Ако не му харесат на колегата, може и аз да им хвърля едно око.
                      Отнесе ги, дано напише подробни отзиви,
                      ако пак ми дойдат в повече, ще те имам предвид
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Слънчеви очила

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        Отнесе ги, дано напише подробни отзиви,
                        ако пак ми дойдат в повече, ще те имам предвид
                        А така, да са му честити и със здраве да си гледа Ще чакаме отзивите

                        За другото - благодарско

                        Коментар


                        • От: Слънчеви очила

                          Благодаря Ина двамата !
                          За ревю още е рано , трябва повече носене .
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • От: Слънчеви очила

                            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                            Благодаря Ина двамата !
                            За ревю още е рано , трябва повече носене .
                            То сега малко облачно, ама на тия това им е специалитет Може да споделиш първи впечатления

                            Още един път честити

                            Коментар


                            • От: Слънчеви очила

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1BE4808E-AB7D-4C6C-A7CB-9203B5A21C03.jpg
Прегледи:1
Размер:259.8 КБ
ID:5817825

                              Те ги те- Оукли Призм Иридиум нам си какво и Мауи Джима,телефон виждат,навигационни екрани виждат,едните стават за стрелба,колоездене и джунгли с мачетето в ръка,Джима е на 6 години поне и не ми слиза от главата.

                              Е стари екрани може да им кимаш за да ги видиш,Джима за колело и екшън не става,че се пързалят по носа ти,Оуклито е удобно и леко като нищо друго......ма всеки инструмент за работата си.
                              Пейзажа е Фламенко Марина в Панама,комплекта се влачи втори месец от Уругвай до Калифорния през екватора в океана.Ми няма по-добро от това,но всеки един от тия има плюсове и малко минуси
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Слънчеви очила

                                Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                                То сега малко облачно, ама на тия това им е специалитет Може да споделиш първи впечатления

                                Още един път честити
                                Първи впечатления - нещо ми се запотяват при дълго носене.
                                Видимостта е кристално ясно.
                                Затъмняването , малко бавно работи но е факт .
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X