Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слънчеви очила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Слънчеви очила

    Най-доброто което съм имал.../ докато сина ми не ми излезе с номера..."абе тез очила вече са много стари ,що не ми ги дадеш..../ са Okley x metal romeo gold iridium стъкла
    Защото- няма никакво значение интензитета на светлината...и не ги свалям...карам на силно слънце и влизам в тунел...всичко е ОК...зиме...лете ...без проблем...Накъсаха се гумичките по тях / вече са 15 годишни..../ ама още ги бива....
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • От: Слънчеви очила

      Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
      Така де, това е ясно. Просто вече дисплеите са съобразени с очилата.
      Това не променя наличието на ефекта... Затова, ако смятам да ползвам слънчевите очила в автомобила - ТВЪРДО няма да са поляризирани...
      Автомобилът ми е 2014 и все пак го има ефекта с поляризираните очила... За негативите при ползване на телефона да не говорим - има се чудиш що не му светва екрана
      Така, че в момента вече смятам поляризираните очила повече като негатив - не бих си взел повече такива...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Слънчеви очила

        Аз съм харесал едни на JULBO , с фотохроматични плаки , ама не са стъкла ... иначе търся някякво очило със стклена плака и да са фотохроматични и да ми стоят удобно, че ми е малко крива мутрата
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • От: Слънчеви очила

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Затова, ако смятам да ползвам слънчевите очила в автомобила - ТВЪРДО няма да са поляризирани...
          Аз пък точно заради автомобила си търсих твърдо със поляризация - заради премахването на отблясъците. Дори и вчера, когато се заоблачи имаше отблясъци по предното стъкло.
          А нерешими проблеми с тях до сега не съм имал. При автомобилите само на едно нотче 2015 екрана за настройка на парното е монохромен със предпазен плексиглас (предполагам за материала). И с поляризация се забелязва нискокачественото му изпълнение (от едната страна се вижда как е минал материала, когато е било отливано).
          И от коментарите тук се чудя вече дали очилата са ми по-читави или съм карал по-читави автомобили, или не си въртя главата достатъчно, докато карам.

          Коментар


          • От: Слънчеви очила

            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
            Аз съм харесал едни на JULBO , с фотохроматични плаки , ама не са стъкла ... иначе търся някякво очило със стклена плака и да са фотохроматични и да ми стоят удобно, че ми е малко крива мутрата
            Пластмасови рамки, след месец-два се изкривяват по главата.

            Коментар


            • От: Слънчеви очила

              Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
              Пластмасови рамки, след месец-два се изкривяват по главата.
              При мен едното ухо е по-високо от другото и повечето очила ми стоят на криво и ме дразнят много , като гледам през тях
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • От: Слънчеви очила

                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                Аз съм харесал едни на JULBO , с фотохроматични плаки , ама не са стъкла ... иначе търся някякво очило със стклена плака и да са фотохроматични и да ми стоят удобно, че ми е малко крива мутрата
                Фотохроматични, стъклени, с или без поляризация - виж Serengeti. Има ги в България. Няколко поста по-горе съм писал за тях и процедурата по пазаруването им. Мисля, че са най-добрите очила, които съм пробвал досега.

                Julbo-то е добре да видиш дали потъмнява до категория 4, щото с тогава с тях не можеш да караш кола. Те са планинарски и морски предимно и за тях категория 4 е нормална, ама за кола не е добре.
                Последно редактирано от nissan_gr; 04-07-19, 14:49.

                Коментар


                • От: Слънчеви очила

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Това не променя наличието на ефекта... Затова, ако смятам да ползвам слънчевите очила в автомобила - ТВЪРДО няма да са поляризирани...
                  Автомобилът ми е 2014 и все пак го има ефекта с поляризираните очила... За негативите при ползване на телефона да не говорим - има се чудиш що не му светва екрана
                  Така, че в момента вече смятам поляризираните очила повече като негатив - не бих си взел повече такива...
                  Мен малко ме изненадва това. Какъв телефон ползваш? Айфон и Самсунг се виждат с поляризирани очила, предполагам не само те. Гармин също. Дисплея на колата 2014-та също ме изненадва, че не се вижда. При мен ефектът го има на дисплеите, но са така поставени, че да се вижда при нормална позиция на каране. Трябва да си въртиш доста главата, за да изчезне.

                  А иначе с поляризираните очила се кара много по-добре, отколкото с обикновени. Пътят не ти блести, когато слънцето е срещу тебе, таблото и волана също - отгоре остават черни. Когато свалиш очилата, разбираш, че и това пречи. Дори да имаш бял лист хартия на таблото, който да ти свети на стъклото, с поляризацията изчезва. При това без очилата да са прекалено тъмни. Умората от карането намалява наистина много.
                  Последно редактирано от nissan_gr; 04-07-19, 14:52.

                  Коментар


                  • От: Слънчеви очила

                    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                    При мен едното ухо е по-високо от другото и повечето очила ми стоят на криво и ме дразнят много , като гледам през тях
                    Мисля, че пластмасовите може да ти ги оформят в оптиката така, че да са ти удобни.

                    Коментар


                    • От: Слънчеви очила

                      Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                      Мисля, че пластмасовите може да ти ги оформят в оптиката така, че да са ти удобни.
                      Така де , трябва да се пипнат очилата преди да ги купя , не става по нета
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • От: Слънчеви очила

                        Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                        Фотохроматични, стъклени, с или без поляризация - виж Serengeti. Има ги в България. Няколко поста по-горе съм писал за тях и процедурата по пазаруването им. Мисля, че са най-добрите очила, които съм пробвал досега.

                        Julbo-то е добре да видиш дали потъмнява до категория 4, щото с тогава с тях не можеш да караш кола. Те са планинарски и морски предимно и за тях категория 4 е нормална, ама за кола не е добре.

                        Julbo имат два чешита от 2-4 и от 1-3 , така че няма драма
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: Слънчеви очила

                          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                          Julbo имат два чешита от 2-4 и от 1-3 , така че няма драма
                          Така е, ама не се познаваме лично и предупреждавам за всеки случай

                          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                          Така де , трябва да се пипнат очилата преди да ги купя , не става по нета
                          Абсолютно.

                          За оформянето имах предвид, че може да ти оформят очила, които не са купени от конкретната оптика. Трябва да се пита все пак.

                          Коментар


                          • От: Слънчеви очила

                            Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                            Фотохроматични, стъклени, с или без поляризация - виж Serengeti. Има ги в България. Няколко поста по-горе съм писал за тях и процедурата по пазаруването им. Мисля, че са най-добрите очила, които съм пробвал досега.

                            Julbo-то е добре да видиш дали потъмнява до категория 4, щото с тогава с тях не можеш да караш кола. Те са планинарски и морски предимно и за тях категория 4 е нормална, ама за кола не е добре.
                            Не мога да си позволя да дам 400-500 лв. за очила, защото до сега съм изгубил, забравил, счупил поне десетина чифта.
                            Къде мога да видя категориите за фотохроматичните очила?
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Слънчеви очила

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Не мога да си позволя да дам 400-500 лв. за очила, защото до сега съм изгубил, забравил, счупил поне десетина чифта.
                              Къде мога да видя категориите за фотохроматичните очила?
                              Е, това с цената е разбираемо. Поляризирани очила, и то не лоши, има и по 50 - 60 лева, но пластмасови. Аз съм си купувал такива и си ги имам още. Обаче комбинацията, която търси колегата, я няма в тая ценова категория. Поляризация, антирефлекс със стъкло вече прескача 350 лева. Фотохроматични и още повече поскъпват.

                              Категорията трябва да е някъде в описанието, често я има от вътрешната страна на дръжките.
                              Последно редактирано от nissan_gr; 05-07-19, 13:29.

                              Коментар


                              • От: Слънчеви очила

                                Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                                . Поляризация, антирефлекс със стъкло вече прескача 350 лева. Фотохроматични и още повече поскъпват..
                                Това от кой век е , имал съм стъклени слънчеви - заради големината ( а няма как) тежат по сто кила .
                                От години и обикновените ги правят от пластмаса, а са къде по малки.

                                В момента карам с евтини очила от декатлон. Имат всички стандарти, И по важното наистина ги покриват. Достатъчно евтини са да ги сменявам всеки сезон, та и по често - падат, забравям ги .


                                Стъкло за по 500лв как пък не

                                Декатлон

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X