Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: избор на бинокъл

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Много си е ‘арен Цайса,сам гледа пък ивижда
    Няма да откажа подарък
    Но просто ще се ползва два пъти на кръст в годината. Ха нема смисъл
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: избор на бинокъл

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      ... два пъти на кръст в годината.. .
      Значи, две кисели млека, некоа фафла трипер, бинокъл, кило кайма по БДС, пакет гъзпапир... на касата, белеШката регистрираш в НАП и си готов

      ----
      Изпратено от моят Ericsson T10 с помоща на Тъп&Талк

      Коментар


      • От: избор на бинокъл

        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
        Значи, две кисели млека, некоа фафла трипер, бинокъл, кило кайма по БДС, пакет гъзпапир... на касата, белеШката регистрираш в НАП и си готов

        ----
        Изпратено от моят Ericsson T10 с помоща на Тъп&Талк
        Ем си прав, ем не си.

        И аз знам че правния отговор на "какъв джип да си купя" е г класа. Но на повече хора всъщност им трябва нещо което само от далече прилича. И те така.

        Че за 35 кинта клиентска цена качествена оптика няма е ясно. Ама и много маркови за по десет пъти повече са си откровен боклук.

        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: избор на бинокъл

          Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
          ...
          Виж как си открил и едно от предимствата на разделното фокусиране
          ...
          И аз го ползвам, чат- пат, за монокъл,
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07739.jpg
Прегледи:1
Размер:176.3 КБ
ID:5813789
          ама хоризонти и фокус невинаги ми се получават.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: избор на бинокъл

            За това :





            , някой нещо ?
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • От: избор на бинокъл

              По съвет на приятел наскоро се обзаведох с Hawke Endurance PC 8x32, втора ръка но на много добра цена.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: избор на бинокъл

                Hawke Endurance ED 8x42 по-добре ли е от Hawke Endurance PC 8x32
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • От: избор на бинокъл

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  Hawke Endurance ED 8x42 по-добре ли е от Hawke Endurance PC 8x32
                  Ако въпросът е към мен - предложиха ми и двата варианта. Честно казано - не намерих видима разлика в образа. От друга страна - аз от бинокли не разбирам, а и теста беше в ясен и слънчев ден. Предполагам в сумрак или при по ниска осветеност може и да има доловима разлика. Аз се спрях на 8х32 защото е по-лек и компактен, идва с твърд калъф и не на последно място беше с 20% по евтин, което не е маловажно за нещо което ще ползвам 5 пъти в годината. Приятелчето се занимава с бърд уочинг и ми каза че който и да избера няма да сбъркам.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: избор на бинокъл

                    10х42 е още по добре.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • От: избор на бинокъл

                      Тия дни на мойто китайше му се случи случка...
                      Зададе се един оперативно интересен обект и аз се пресегнах към най-достъпния бинокъл... Уж знам че така не трябва, ама припряно го хванах с двата пръста за лявото око И докат го измъкна от калъфа, усетих че измъквам само окуляра

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190920_131155[1].jpg
Прегледи:1
Размер:356.7 КБ
ID:5822229


                      Скромната ми препоръка - не правете това вкъщи

                      Коментар


                      • От: избор на бинокъл

                        Изхвърли го да не се мъчите взаимно
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • Здравейте приятели!
                          Радвам се,че вече съм част от страхотния Ви форум (сега се регистрирах),където може да се получи много интересна и разнородна информация.
                          Добре заварили!
                          Така,на въпроса:
                          В момента ползвам два бинокъла,8x30,8x42,хубава марка са и любима за мен Steiner.
                          Ползвам ги предимно,когато съм на морето,гледам лодки, кораби и съседните плажове.
                          След като отговорих за какво ги ползвам (по-далечни пространства,а не за да гледам в съседния блок)ме разбирате,че ми идват слабички.
                          Това лято се опитах да наблюдавам катера на Граничния полиция и ме ядоса факта,че не мога да разчета надписа по борда на катера.
                          На далечни разстояния образа е неконцентриран,размазан и като разводнен.
                          Очевидно е необходим по-мощен!
                          Тук идва въпроса:
                          Спрял съм се на DDoptics Ergo 15x56,който струва около 340-350 Евро и като резервен вариант на Pentax 16x50 с цена 99 Евро.
                          Ясно е,че Pentax е в по-ниския ценови клас и вероятно ще е по-некачествен,но все пак какво е Вашето мнение?
                          Знам за Zeiss 20x60,който вероятно ще ми препоръчате,но ми идва много скъп и недостижим за да го разнасям по плажовете.
                          Смятате ли,че увеличение 15x,16x ще ми е достатъчно за целите ми и какво ще ми кажете за марката DDoptics?
                          При това увеличение избора се стеснява и за сумата,която мога да дам избора не е толкова голям.
                          Благодаря ако сте изчели поста ми и ми помогнете.
                          Поздрави с най-добри пожелания!


                          ​​​​​​​

                          Коментар


                          • Asteri
                            Asteri коментира
                            Редактиране на коментар
                            ДДОптикс са немска техника, правят добри неща за ловджии. Морето го гледам обикновено през фотоапарат, увеличението мисля е подобно на 15х, 16х бинокъл и се четат надписите на кораби на няколко километра в морето.

                          • Венцислав Петров
                            Венцислав Петров коментира
                            Редактиране на коментар
                            Пентакса съм пробвал, отличен бинокъл, перфектен за парите си... Преди време като не ме мързеше толкова, даже понаписах това, онова за биноклите, ето го: https://divinepictures.eu/2020/10/07...-или-ка/

                        • Благодаря за бързия отговор Asteri!
                          Имате ли мнение за
                          YUKON Futurus 16x50?
                          Обмислях го като вариант,но нещо отзивите не са много добри за него.


                          Коментар


                          • BENZBOSS
                            BENZBOSS коментира
                            Редактиране на коментар
                            Над 12-14 на стойка само,8 е морски боникъл,Стайбер правят много и добри такива,20 е за статив на 100%

                            Аз съм за Зайс,имам един малък такъв от високоя клас и оплаквания няма,по-добър от Лейка,тоя за който питаш даже не съм го чувал като марка.

                        • Да,известно ми е,че ще ми е необходим статив или поне стабилна опора за да гледам.
                          Написал съм,че Zeiss с подобно увеличение не мога да си позволя!
                          До BENZBOSS,като се има предвид,че има бинокли 8x24,x25 не бих казал,че увеличение от 8x е само за морски цели.
                          Благодаря!

                          Коментар


                          • Пенчо
                            Пенчо коментира
                            Редактиране на коментар
                            Препоръчвам Олимпус зуум 8-16 х 40

                          • BENZBOSS
                            BENZBOSS коментира
                            Редактиране на коментар
                            Не е само за морски цели,основно в морето това се ползва като макс увеличение в клатеща среда,12-14 е абсурд на лодка или кораб,там става легнал на полянката със здрава ръка,а 20 и легнал не става,иска си статив.

                            Аз 8 увеличение си нося в комбито,евтин и прост Олумпус,комбито го карам по пътя,за океана не става,взима вода много бързо

                        • Няма да го ползвам от лодка,а от брега към морето.
                          Pentax 16x50 смятате,че ще ми върши работа ли?
                          При такова увеличение цената от 99 Евро не е ли малко съмнителна?
                          Няма ли да е доста тъмничък въпреки,че ще го ползвам предимно в ясно време?

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X