Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Челник за туристически нужди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Челник за туристически нужди

    Колеги, търся съвет за челник за туристически нужди. Бюджетен таван -100 лв. Предпочитам да го видя на живо преди да го купя.
    За сега изборът се свежда до PETZL TIKKA XP 2, FENIX HL30, OLIGHT H15 WAVE, BLACK DIAMOND STORM (в момента го има намален),SILVA RANGER
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

  • #2
    От: Челник за туристически нужди

    Аз съм много доволен от тази Тика http://www.petzl.com/en/node/16779. 51 лв. в кварталния мол.
    www.offnews.bg

    Коментар


    • #3
      От: Челник за туристически нужди

      Съвсем малко над бюджетния ти таван почват тези, които работят само с по една батерия R6/AA. Това е доста важно, особено ако в някакъв момент ти е единствен източник на светлина и батерийките ти не са акуратно подредени на подбрани по капацитет тройки.

      Коментар


      • #4
        От: Челник за туристически нужди

        Един глас за TIKKA XP2 от мен. Изключително доволен след 2 години ползване. Подарил съм на 4-ма приятели същия модел и са адски доволни
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #5
          От: Челник за туристически нужди

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Съвсем малко над бюджетния ти таван почват тези, които работят само с по една батерия R6/AA. Това е доста важно, особено ако в някакъв момент ти е единствен източник на светлина и батерийките ти не са акуратно подредени на подбрани по капацитет тройки.
          Кои имаш предвид? Има един Лед Ленсър, който в момента е 110 лв. но няма червен диод, а той е удобен, когато ти трябва светлина само за ориентиране - в хижа, например.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #6
            От: Челник за туристически нужди

            Знам колко е хубав червеният диод, ако не искаш да изгубиш адаптацията на тъмно, но няколкото по-ниски степени на яркост на белия го заменят почти напълно. Виж Зебрите примерно. Имам два такива и като се навра в тъмното се кълна в тях.

            Коментар


            • #7
              От: Челник за туристически нужди

              И от мен един глас за Петцъла. Ако се спреш на Силва-та, пиши ми ЛС.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • #8
                От: Челник за туристически нужди

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Знам колко е хубав червеният диод, ако не искаш да изгубиш адаптацията на тъмно, но няколкото по-ниски степени на яркост на белия го заменят почти напълно. Виж Зебрите примерно. Имам два такива и като се навра в тъмното се кълна в тях.
                H51?
                Последно редактирано от NovemberCharlie; 02-12-12, 16:51.
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • #9
                  От: Челник за туристически нужди

                  Аз съм с този модел на Petzl..Супер компактен..Кутийката се носи и на колана. Затягането на лентата става с устройство което е и свиркаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:CYP196.bs_bench.petzl-399-75.jpg
Прегледи:1
Размер:11.3 КБ
ID:5431939
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Челник за туристически нужди

                    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                    Да, но този го ползвам само за каране на колело.

                    Огледай и неговият събрат H51Fw - значително по-мека на цвят светлина, разсеяна като за четене, ориентация в помещение или наблизо.

                    Има режим в който безпроблемно се чете вестник, а батерийката изкарва 2-3 седмици непрекъснато светене. Има и режим в който я източва за час и половина, има и междинни.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Челник за туристически нужди

                      Зебрите са в много отношения без конкуренция. Ако се спреш на Тика хр (също много добър избор) се обади да ти го взема на дилърска цена (ако искаш де )
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #12
                        От: Челник за туристически нужди

                        Led Lencer H7.Според мене това е върхът на сладоледа.Потенциометър,регулируем фокус който свети страхотно.С едни батерии(3хАА)при мен издържа едно лято.
                        До сега не съм виждал друг челник да свети така.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Челник за туристически нужди

                          Ако ти падне метни едно око и на тоя,би трябвало да е по-евтин от Тиката

                          http://www.princetontec.com/eos

                          PECIFICATIONS

                          POWER 80 Lumens
                          LAMP Maxbright LED
                          BURN TIME 121 Hours
                          BATTERIES 3 AAA Alkaline or Lithium
                          WEIGHT 105 Grams
                          UL RATING APPROVED
                          Class I Division 2 Groups A, B, C & D Class II Division 2 Groups F & G
                          UL TEMP CODE T6
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Челник за туристически нужди

                            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                            червен диод, а той е удобен, когато ти трябва светлина само за ориентиране - в хижа, например.
                            Сега се сетих - ако ще ползваш активно червения диод, търси вариант в който се включва директно, без прецъкване между режимите (обикновено червената светлина е последния режим). Иначе е доста досадно да прищракваш, държейки челника в шепа, особенно ако ти се пикае като на ватман на предпоследна спирка, а и ципа на палатката заяжда. А яркото светване (в бързината) на челника в палатката, ти гарантира сериозна доза псувни от другарите по палатка

                            Още малко личен опит - аз лично избягвам челниците с отделна кутийка за батериите, на гърба на ластика. Поради една много проста причина - като тръгна да си лягам, си смъквам челника на врата, и си спя с него. Именно заради разни пиш паузи и други emergency ситуации. Та тия дето са с кутийка за батериите, не са много удобни за подобен род ползване.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Челник за туристически нужди

                              Първоначално публикуван от bendji Преглед на мнение
                              Led Lencer H7.Според мене това е върхът на сладоледа.Потенциометър,регулируем фокус който свети страхотно.С едни батерии(3хАА)при мен издържа едно лято.
                              До сега не съм виждал друг челник да свети така.
                              Знам го, но е над бюджета.
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X