Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоро ще има ли фарове с LED?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
    Питай Ясен,много обича ксенона!
    И с право, щото мунинг-ксенона свети навсякъде другаде, но не и на пътя, дори и да е вкаран във фар с гладко и чисто стъкло.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      И с право, щото мунинг-ксенона свети навсякъде другаде, но не и на пътя, дори и да е вкаран във фар с гладко и чисто стъкло.
      Има хора са на друго мнение:Аз да виждам,другите кучета ги яли и да се спасяват!
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

        Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
        Ако става дума за крушките дето са +110% видимост - няма нищо общо. Те са обикновенно +10 до +20% светлина но с разни екстри за да се постигне +110% осветеност. Тука говорим за +150% сила на излъчваната светлина. Все едно да монтираш ксенонова вместо халогенна крушка на обикновен фар.
        За тая работа си има стандарти. Ако тая крушка ги покрива ще е легална за пазара, ако не - няма. Къде е проблема? Има и много заводски фарове дето заслепяват повече от други, и всичките са на пазара съвсем официално.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
          Има си норма за максималната светлината над линията на срез. Фаровете са съобразени така, че над линията да имаш процент от светлината. .
          Това къде мога да го прочета?
          Щото аз си мисля, че над тази линия светлина не трябва да има, или ако има не би трябвало да е процент от светлоотдаването на ламбата, каквато и да е тя.

          Коментар


          • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

            Това не се ли прави на стенд?
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

              Ето и конкретни спецификации от австралийския им сайт. В Европа ще трябва да почакаме:
              http://www.philips.com.au/c-p/12953B...specifications

              1000 лумена на къси и 1250 на дълги. Това и съвсем обикновена халогенка го докарва. Пише "marketing highlight: +150% light on the roaad" Предвид думичката "marketing" в изречението, това може да означава от -50 до +250 процента, точно като смелите шарени лепенки по разни говорителчета и саунд системи.

              И понеже изкарва 1000 лумена на къси и стои в същия фар, и черна магия да позваш, пак няма как да накараш тоя фар да свети 2 и половина пъти по-силно (което значи +150%) от със стандартна крушка, дето изкарва пак 1000 лумена, че и отгоре.

              За 1000/1250 лумена, мощността е нещо като 6-12 вата, а греенето като от 4-10 ватов реотан. Не е мисия невъзможна, предвид че при H4 фаровете обикновено отзад е проветриво.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                Ако някой успее да направи ксенонова крушка със същите размери,и да свети в същите посоки,както халогенната,то какъв би бил проблема???
                Проблемът би бил че лъже. Защото не е възможно.

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                Питай Ясен,много обича ксенона!
                Обещал съм да изтривам всяка тема в която има думата ксенон. Тази ще се задоволя само да я прочистя.

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                А пък аз съм с Н4 биксенон и никой не ми е присветквал, че му преча. Вече 3 години.
                Включително аз съм ти светкал ама не ме отрази. Нито като ми вадеше очите, нито като те разпознах. Следващия път ще ти светна с лайтбара, че да няма неразбрали.

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                Има хора са на друго мнение:Аз да виждам,другите кучета ги яли и да се спасяват!
                Там е тя че само си мислят че виждат. То виждането не е като гледането.

                Коментар


                • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение


                  Колко пъти са ти светили с диоден фар насреща, та си си направил тия заключения? Гороря за фар, разрешен за пътя, а не "боен", "LED bar" и прочие?
                  Колко щеш са ми светили , а дори и през деня когато идва насреща с дневни мощни светодиодни светлини дразнението го има и никак не е същото , като да ти идва кола със ламби с нажежаемата жица. И извинявай , но нали не мислиш , че само твоите силни и заслепяващи фарове са важни за едно успешно разминаване??? Излиза , че ти си доволен и се кефиш , а аз заслепен и не те виждам и кво става , на гости при Свети Петър. Токова ли е сложно да се проумее и никой не може да ме убеди , че светодиода свети без никакви дразнения така , както свети обикновенната ламба с нажежаема жица и нейната мека светлина. Не случайно диодните крушки със стандарт Н-4 са забранени за ползване във фаровете на автомобилите.
                  Последно редактирано от traper2504; 10-02-17, 17:07.
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                    Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                    ...никой не може да ме убеди , че светодиода свети без никакви дразнения така , както свети обикновенната ламба с нажежаема жица и нейната мека светлина.
                    Има и такива диоди ама хем струват едни пари, хем не са вървежни пред дискотеката. Та не ги купуват много (като в оня виц).

                    Впрочем то и с ксенона така.

                    ---

                    Пенчо сигнализира че не можело да е той и сега ще ме кара да преглеждам записи от камерата. Ако не са се изтрили де.

                    Коментар


                    • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                      Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                      Не случайно диодните крушки със стандарт Н-4 са забранени за ползване във фаровете на автомобилите.

                      Това къде да го прочета?

                      Коментар


                      • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Това къде да го прочета?
                        Изобщо казано, забранени са всякакви промени в конструкцията на автомобила и замени на агрегати. Това у нас.

                        Евродирективата е малко по-либерална ама пак изисква някакво придържане към стандартите.

                        Коментар


                        • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Изобщо казано, забранени са всякакви промени в конструкцията на автомобила и замени на агрегати. Това у нас.

                          .
                          Тъй де, за стандартите питам.
                          Според кой стандарт не може да се сложи биксенон във фар предназначен за Н4?

                          Коментар


                          • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Тъй де, за стандартите питам.
                            Според кой стандарт не може да се сложи биксенон във фар предназначен за Н4?
                            За ксенон ти трябва гладко стъкло и чистачки на фаровете според нашия закон.
                            Чел съм го отдавна, но не се сещам къде да го търся.
                            Гугълистите да го извадят ако имат мерак.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                              Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                              Колко щеш са ми светили , а дори и през деня когато идва насреща с дневни мощни светодиодни светлини дразнението го има и никак не е същото , като да ти идва кола със ламби с нажежаемата жица.
                              Попитах колко са ти светили с LED фарове за къси светлини в очите, а не колко коли с диодни дневни светлини и други ламБи си видял. Има една тъъънка разлика между двете - дневните се правят именно да са максимално видими, фаровете за пътя тъкмо обратното - да светят в пътя и да са максимално недразнещи. В единия случай виждаш фосфора на диодите директно и всичката светлина излиза през площ 5x5mm, в другия виждаш светлината от 7 инчов рефлектор, чиято площ е многократно по-голяма, и яркостта точно толкова пъти по-малка.

                              Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                              И извинявай , но нали не мислиш , че само твоите силни и заслепяващи фарове са важни за едно успешно разминаване???
                              Аз диодни фарове нямам, а ксеноновите лупи на едното ми возило заслепяват по-малко от фабричните халогнеки на другото. LED крушки, дето да ме удовлетворяват като показатели и цена, още не съм намерил. Тия от темата евентуално може и да стават, а може и да не. Ама аз нещо над 5000К не харесвам, така или иначе, тъй че и те не са мойте, поне на първо четене.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Тъй де, за стандартите питам.
                                Според кой стандарт не може да се сложи биксенон във фар предназначен за Н4?
                                Според европейския стандарт. Потърси - ще го намериш.

                                Фабрично рефлекторен фар с ксенон е само с единичен ксенон и само за къси. Philips и Osram правят и съответните крушки D2R за такива фарове.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X