Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоро ще има ли фарове с LED?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Скоро ще има ли фарове с LED?

    Искаш да кажеш, че в USA не им пука и кара кой как си иска ли? Или тук в Европа са ни по различни очите. Или папата ти се струва недостатъчно католик Между другото на СУВ-а дето го търкалям вече 4 години фаровете също са DOT сертифицирани, а не с ЕУ. Никой не се е оплакал или ми е присветнал, за разлика от стотиците карачейки с китайски ксенони дето светят накъдето си искат.
    Последно редактирано от elbgt; 28-10-12, 23:18.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • #92
      От: Скоро ще има ли фарове с LED?

      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
      Искаш да кажеш, че в USA не им пука и кара кой как си иска ли? Или тук в Европа са ни по различни очите. Или папата ти се струва недостатъчно католик Между другото и СУВ-а дето го търкалям вече 4 години е DOT сертифициран, а не с ЕУ. Никой не се е оплакал или ми е присветнал, за разлика от стотиците карачейки с китайски ксенони дето светят накъдето си искат.
      Всеки голф-он така разправя - никой не ми е присветвал. Както и по-горе написах, американските къси светлини са различни. Ако са ги уеднаквили с европейските, е станало в последните няколко години и само за нови коли. Това е свързано и с факта, че пътищата им са различни, в частност различно е обичайното разстояние между насрещните ленти. Как се оправят, си е тяхна работа. Във всеки случай, аз тук много ясно различавам американски фарове (тези, които са си само за америка) и усещането не ми е приятно. Вярно е, че кривите биксенон крушки много вдигнаха търпимостта, но лично аз не правя такива неща.

      Коментар


      • #93
        От: Скоро ще има ли фарове с LED?

        Късите им светлини също се използват в градовете при тежък трафик. Едва ли са направени да бъдат подходящи за прерията. Като цяло правната им система е доста по параноична от европейската и се е развивала в резултат от традицията всеки да съди всекиго за всичко. Преди години се поинтересувах защо аджеба предните им мигачи са жълти, а задните червени. Въпросът го зададох на мой познат адвокат в щатите. Отговори ми , че идеята е да се различава и от далеч подадения сигнал от автомобил който се движи в твоята посока ли е или от такъв който се движи срещу теб. В Европа обаче с такива мигачи си опасен. Ако се загледаме дори в екологичните им норми и те са много по-драконовски от евтопейските. Там ей така някакъв дизел няма шанс да се търкаля. Моят модел е ярък пример. Търкалят само бензинови Вранглери. SULEV нормата е в пъти по драконовска от европейската, но пък в Европа не може да се возиш с автомобил с такъв сертификат. Може би защото някой го е грижа за природата... Не! Ама въобще не. И когато говорим за безопастност на движението и за стриктно спазване на правилата ние европейците има много хляб да изядем докато ги стигнем хамериканците. В този смисъл с чиста съвест приемам DOT сертификата и с ясното съзнание, че в Европа и сертифицирането се прави с идея за пазарна протекция. Да си защитим EU пазара с двойни и тройни цени на горива, автомобили, храни и каквото друго се сетиш. И набъкани с акцизи пак за което се сетиш. Та в тоя смисъл вярвам, че ще ме разбереш защо не ми дреме за EU сертификатите.

        ПС

        Сетих се и друго. Късите ако ще и с лунен сертификат са с рязка граница на светлинното петно. Та оттук и въпросът ми. Какво твърдиш за DOT сертификата? Че не са с рязка граница ли или че тази граница е по-високо. Ако се наложи и малко картинки ще кача за това как изглежда DOT петното за късите. И след това ще обясниш какво в това петно те кара да се чувстваш гузен спрямо движещите се срещу теб. И как точно го различаваш, когато е срещу теб. Отделно за нивото на това петно си има копче на таблото, а ако такова копче няма има едни болтчета зад фара. Или може би че имат няколко петна и едното неминуемо свети в лявото око на движещите се срещу теб.

        ПС2

        я направо ето го DOT петното за къси и да обясниш какво те притеснява и те кара да се чувстваш гузен
        Последно редактирано от elbgt; 29-10-12, 00:10.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • #94
          От: Скоро ще има ли фарове с LED?

          АААААА темата е друга та някой да трие ако го влече.

          Тук сьм карал из десетина щата и 90% от придвижването е по магистрала,други 5% са улици между кварталите като там може да има и десетина метра между платната и остават 5% за квартални улички И нашенското двупосочно което е толкова рядко срещано като нашите жьлти павета.Около Фриско между една магистрала и друга има такьв пьт,другия за който се сещам е Единицата който реално е Исторически пьт и се влачат като черва - Венцо Капитана нека каже как е покрай Биг Сур.

          Второто особенно е,че са фифти фифти коли с пикапи.Дреме ти,че някой Баварец имал перфектните фарове,а Аудито дето ще мине лсед 15 минути вади ебати ксенона като през това време 345 пикапа ще ти избодьт очичките.Как и да ги гласят като са ми на нивото на десятката си светят у врата ти и това е.

          Допьлнителните фарове трябва да са с капаците си и А те види оперил 6 голи фара А ти викне паяка.


          Аз бях пускал една тема за ЛЕД Барове или това което монтират по офроуд джипки,бьгита,АТВта,байкове и наточени пикапи.3 прьста вичоко и 2-3-4 педи дьлго свети маматаситрака,НО за дьлги само.Тия горе са интересни и сьм сигурен,че добре светят,НО ако не са им свикнали нашите шофьори може да се окажеш светулката на пьтя и от София до Варна да ти избодат очите.Това тук го няма,кьси на магистралата и това е.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #95
            От: Скоро ще има ли фарове с LED?

            Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
            Новите LED фарове на американските военни машини наистина светят много добре. Миналата година имахме такива и мога да кажа, че не се различават от ксенона, по осветеност на пътя.

            [ATTACH=CONFIG]507060[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]507061[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]507062[/ATTACH]
            [ATTACH=CONFIG]507057[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]507063[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]507064[/ATTACH]
            И вьпрос за тия фарове - марка и модел,някакви спецификации,номерца,производител..............?Колко издьржат и на какво?Главно за дьлги светлини тьрся,кьсите не ме интересуват.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #96
              От: Скоро ще има ли фарове с LED?

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              И вьпрос за тия фарове - марка и модел,някакви спецификации,номерца,производител..............?Колко издьржат и на какво?Главно за дьлги светлини тьрся,кьсите не ме интересуват.
              Тези от снимката са стария модел на Truck-Lite Спрени са от производство и тук там ги има останали. Модела е само къси/дълги. Не съм срещал модел само с дълги. Само дълги има на JW Speaker Model 8700HB, Model 8700 HB Model 8630 и Model TS3000R
              Последно редактирано от elbgt; 29-10-12, 00:24.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • #97
                От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                Малко се отклонихте от темата...Ясене недоразумение е станало...Аз по поста ти си помислих ,че искаш светлина над 6000келвина? Това което написа в този хубав ми е познато...Аз затова и си карам с халогенните крушки и нямам мерак да ги сменям...А на ксенона цветовото предаване не е никак лошо реално само ,че при кофти температура...По-висока Пак около тея пусти 6000келвина...Ами да...Излиза ,че за сега няма добра алтернатива на една хубава модерна халогенна лампа комбинирана с прилична оптика...
                Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                Коментар


                • #98
                  От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                  Ясене, картинката е от ЛС600 сертифицирани и за луната, продават се в цял свят от 2007, и светят невероятно.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                    Първоначално публикуван от Петър Минчев - MaxBass Преглед на мнение
                    Малко се отклонихте от темата...Ясене недоразумение е станало...Аз по поста ти си помислих ,че искаш светлина над 6000келвина? Това което написа в този хубав ми е познато...Аз затова и си карам с халогенните крушки и нямам мерак да ги сменям...А на ксенона цветовото предаване не е никак лошо реално само ,че при кофти температура...По-висока Пак около тея пусти 6000келвина...Ами да...Излиза ,че за сега няма добра алтернатива на една хубава модерна халогенна лампа комбинирана с прилична оптика...
                    При повечето маломощни (35-70W) ширпотребски, чиито характеристики съм гледал, CRI е най-добър около 4000 келвина. Има образци с CRI 90% при 3000 келвина, което е по-добро от почти всичко останало, дето не е с нажежаема жичка. CRI-то на оригиналните филипсови 6000К за фарове е 75. Няма причина CRI-то на 4000 да е по-ниско, но маркови няма, така че няма откъде да се видят характеристики.

                    Ето за Philips:
                    http://www.lamptech.co.uk/Spec%20She...%20Ultinon.htm

                    Не стига това, ами всичките маломощни 35W-70W метал-халидни лампи, чиито характеристики съм разглеждал, имат повече лумени в 3000К вариантите си, и по-малко в 4200К вариантите си.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                      Сетих се и друго. Късите ако ще и с лунен сертификат са с рязка граница на светлинното петно. Та оттук и въпросът ми. Какво твърдиш за DOT сертификата? Че не са с рязка граница ли или че тази граница е по-високо. Ако се наложи и малко картинки ще кача за това как изглежда DOT петното за късите. И след това ще обясниш какво в това петно те кара да се чувстваш гузен спрямо движещите се срещу теб. И как точно го различаваш, когато е срещу теб. Отделно за нивото на това петно си има копче на таблото, а ако такова копче няма има едни болтчета зад фара. Или може би че имат няколко петна и едното неминуемо свети в лявото око на движещите се срещу теб.
                      Основната, важната разлика между американските и европейските къси не е във формата на петното или колко високо е то, а в това колко светлина е позволена в тъмната област над границата. Това определено няма как да го видя на снимка.

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Ясене, картинката е от ЛС600 сертифицирани и за луната, продават се в цял свят от 2007, и светят невероятно.
                      Мерси, ще четем.
                      Нямам никакво съмнение, че е направено добре, ама цял Лексус само заради лампите няма да си взема.
                      Последно редактирано от Ясен; 29-10-12, 09:56.

                      Коментар


                      • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                        Имах удоволствието да разглобя такъв на съставните му части. Много е интересен отвътре с огромни радиатори за всеки диод, невероятни лещи и мотори. Само за инфо, цената беше около 12к /дванадесет/ за брой.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Основната, важната разлика между американските и европейските къси не е във формата на петното или колко високо е то, а в това колко светлина е позволена в тъмната област над границата. Това определено няма как да го видя на снимка.
                          Сега разбирам за какво говориш, но този недостатък е вече в миналото. Европейските къси светлини използват 60% (в горната му част) от рефлектора, а американските по DOT compliance до 2007 г. 100% като по този начин "вкарват" значително повече светлина в светлото петно. Едновременно с това обаче контрола върху отблясъците не е толкова добър, за което говориш и ти. Този ефект на времето съм го забелязал на всички Москвичи със заоблен правоъгълен рефлектор. Уж на къси, а свети като работен фар - навсякъде. След 2007 г. американските също като европейските (всъщност световните) използват за късите светлини 60% от рефлектора. Не споменавам системите с лещи, защото те са само добавка към цялата система. Рефлектор се използва винаги. Че са изпълнени по този начин ясно личи в конструкцията на Truck-Lite. Ясно се вижда, че рефлектора е разделен на две. Остава обаче разликата между двете системи по отношение на допустимата интензивност в светлото петно и във формата на петното. Ето как изглеждат американската и двете световни за ляво и дясно движение.

                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            Имах удоволствието да разглобя такъв на съставните му части. Много е интересен отвътре с огромни радиатори за всеки диод, невероятни лещи и мотори. Само за инфо, цената беше около 12к /дванадесет/ за брой.
                            И още ще си признаеш ти.
                            Докладвай - има ли топлинни тръби или диодите са директно на радиатори? А радиаторите - медни, алуминиеви? А вентилаторчета има ли?

                            За цената - общо взето ми надмина скептицизма.

                            Коментар


                            • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                              Диодите са изляти директно върху алуминиевия радиатор. Всеки с отделен радиатор, без вентилатор. Радиаторите бяха доста големи според мен.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                                Извинете сигурно тук не е мястото за такъв въпрос.Видях, че разбирате от възприемане на светлината от човешкото око.Наскоро ми попадна това:
                                http://www.antiblendlicht.com/order_abl.html
                                Според Вас дали е ефективно ? Или е поредния балбукатор и е ефективен само за продаващите го?
                                Ако мода прецени да ме трие немедленно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X