Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоро ще има ли фарове с LED?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Ще ме убедите че това е 9 вата само с конкретно измерване. Според мен е абсурдно това да работи надеждно на повече от 3W.
    Аз ги купих същите като черните по-горе точно за 3 ватови...Светят болезнено силно,на мотора съм с такива за габарити-сумати народ ме пита какви са тия крушки че се виждат отдалеч...Не се наемам да кажа дали са наистина три вата,ако кажеш как да ги измеря...

    п.п.една снимка от телефона :



    Изработката е доста добра,корпуса е алуминиев изглеждат така моите:
    Последно редактирано от HEMO; 08-03-16, 21:31.

    Коментар


    • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Ще ме убедите че това е 9 вата само с конкретно измерване. Според мен е абсурдно това да работи надеждно на повече от 3W.
      поръчах си, 4бр. за 5лв. ако дойдат ще мерим
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        ...4бр. за 5лв...
        Е, със сигурност не са 9W.

        Лично им давам ват и половина.

        А за меренето - мериш напрежението близо до тях, мериш тока, умножаваш едното по другото и готово. Всеки мултицет за 5 кинта го може.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Е, със сигурност не са 9W.

          Лично им давам ват и половина.

          А за меренето - мериш напрежението близо до тях, мериш тока, умножаваш едното по другото и готово. Всеки мултицет за 5 кинта го може.
          много ясно че не са, взех ги за проба, поръчах и от друг търговец още 2 за сравнение /2 за 5 лв./
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

            Аз съм с по шест такива във фар, като едната свети настрани. Светят много силно, дори в тъмното си светят доволно добре. Досега с полиция проблем не съм имал. Ето ти няколко снимки да видиш, че дори и фара и допълнителните 27W лед светлини, немогат да ги засенчат.
            99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
            It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

            Коментар


            • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              a какво ще кажете за дневни светлини от няколко такива, 9W диода, нямат охлаждане

              [ATTACH=CONFIG]855748[/ATTACH]

              Бихте ли дали линк към този вид лампички? Нещо не ги намирам в Амазон...
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                търси ги като "eagle eye"
                99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                Коментар


                • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                  Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
                  че дори и фара и допълнителните 27W лед светлини, немогат да ги засенчат.
                  Те и половин ватови читаво направени диодни светлини пак няма да засенчат. Не мощността е причината за това.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                    Миналата година си направих експеримент.
                    Монтирах на мотора 2 спот леда ужким за дневни.
                    Да ама на тъмно си карам само с тях и ми е една идея по слабо...... говорим за 2 вата.
                    Сега е наред спот лед бар за колата на който функцията е да свети само на дълги.
                    Истината колеги е в оптиката.
                    Доста се лутах докато открия правилната спот оптика, която да прави точка на 20 метра без значение какъв диод ползва.
                    На практика диодите не могат да работят с оптика проектирана да работи със светоизточник с нагреваема жица, без значение каква е.
                    Стане ли ми бара съм решил да си строша фаровете, и да заменя стандартния рефлектор с държач за 5 - 6 диода и да си организирам едни лед фарчета които работят на къси и дълги.
                    Поздрави!
                    VITARA, SAMURAI
                    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                    RENAULT ESPACE QUADRA
                    ...и едно сивикче за града...

                    Коментар


                    • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                      Бихте ли дали линк към този вид лампички? Нещо не ги намирам в Амазон...
                      в ибей, китай или хонконг доставчик. от Амазон не съм пазарувал, каквото си харесам, все не го доставят до БГ
                      Car Eagle Eye LED Day Running Lights Energy Saving Reverse Lamp

                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                        Целта на дневните светлини не е да заслепим максимално насрещно движещите се.
                        В тоя аспект, идеята за няколко "kW" светодиоди (LED) е не много удачна. Да не говорим че и към дейлайта има изисквания за площ, интензитет, насоченост, отстояние между двата източнкиа, както и между тях и пътната настилка, да не работи заедно с основните светлини, и други.
                        Е, по нашите ширини не се държи на тия неща, 'щото когато ние заслепяваме, сме тарикати, а когато другите ни заслепяват, те са съединители...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                          Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
                          Аз съм с по шест такива във фар, като едната свети настрани. Светят много силно, дори в тъмното си светят доволно добре. Досега с полиция проблем не съм имал. Ето ти няколко снимки да видиш, че дори и фара и допълнителните 27W лед светлини, немогат да ги засенчат.
                          При мен няма такова хубаво място да ги сложа, като дойдат ще го мисля, нощес нацъках и някакви ЛЕД дневни светлини, все нещо ще стане

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:chevy lights.JPG
Прегледи:1
Размер:94.5 КБ
ID:5706067
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                            Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                            Стане ли ми бара съм решил да си строша фаровете, и да заменя стандартния рефлектор с държач за 5 - 6 диода и да си организирам едни лед фарчета които работят на къси

                            Ми давай. После ще сравняваме с лупите ми ако искаш. Не че са върха на сладоледа, но не заслепяват и светят според мен прилично.

                            Ама от сега да ти кажа че е твърде вероятно да си докараш траен сърбеж по задните части от пожеланията на насрещно каращите

                            Рефлекторна оптика, дето да прави точка на 20 метра и нищо около нея просто няма. Масово оптиката с лупи пък в общия случай е доволно неефективна. Такава дето да работи на всякакъв диод - докато не видя, не вЕрвам.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              ...да не работи заедно с основните светлини...
                              Що ли съм останал с впечатление че LED дневните на вездесъщите Audi-та дето първи ги въведоха масово си работят постоянно?
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                Целта на дневните светлини не е да заслепим максимално насрещно движещите се.
                                В тоя аспект, идеята за няколко "kW" светодиоди (LED) е не много удачна. Да не говорим че и към дейлайта има изисквания за площ, интензитет, насоченост, отстояние между двата източнкиа, както и между тях и пътната настилка, да не работи заедно с основните светлини, и други.
                                Е, по нашите ширини не се държи на тия неща, 'щото когато ние заслепяваме, сме тарикати, а когато другите ни заслепяват, те са съединители...
                                С масовото навлизане на LED-ове по няколко лева заслепяването на насрещнодвижещите ще става все по-масово явление. Какви стандарти, какви спецификации...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X