Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масово бедствие и сценарии, оръжие и начини за оцеляване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масово бедствие и сценарии, оръжие и начини за оцеляване

    ТЕМАТА ПРОИЗЛИЗА ОТТУК:
    .357 magnum или .44 magnum


    И кфоо? Кат треснеш с таквоа трансформаторна будка, и тя стаа на дреп?
    Супър!
    Ако купувате такива неща за гъзария - няма ядове с никви калибри. Особено ако ги изпразвате на стрелбището на фенклуба на калибъра. Или там марката.
    Ако обаче ги купувате за не дай Боже, то всичките не стават за нищо. Освен масовите за местността. В нашия случай - 9х18 и х 19. Някъде в Тексас - и някви с точки в началото. Но вие май не живеете там ...
    Последно редактирано от Венцислав Петров; 22-09-08, 13:01.

  • #2
    До: .357 magnum или .44 magnum

    Стефане здравей,

    При цялото ми уважение към теб, отдавна не сме в условията на робство или няколко месечна военна обсада с пълно ембарго на вносни стоки!!!

    И без това по закон имаш право на 50 патрона у дома, и без това по закон КНО на цивилни се води за неизбежна самоотбрана...

    И ако недай си боже закъсам за муниции .44 и живота ми зависи от това, първия срещнат с МАКАРЕНА ще е будката ми за снабдяване, особено ако е нощем и съм с винкел или дебелостенна тръба в ръката

    Стига с тези твои идея, за война може би са ОК ама тук сме цивилни и за нашите нужди може да ползваме всичко, което ни хареса...

    И не на последно място но .44 не е голям проблем да стреля с пистолетен .45, не като го извадиш от кутията но има начин, американосите не случайно го споменават...

    Много поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      До: .357 magnum или .44 magnum

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      И кфоо? Кат треснеш с таквоа трансформаторна будка, и тя стаа на дреп?
      Супър!
      Ако купувате такива неща за гъзария - няма ядове с никви калибри. Особено ако ги изпразвате на стрелбището на фенклуба на калибъра. Или там марката.
      Ако обаче ги купувате за не дай Боже, то всичките не стават за нищо. Освен масовите за местността. В нашия случай - 9х18 и х 19. Някъде в Тексас - и някви с точки в началото. Но вие май не живеете там ...

      Стефане, то ние само за оръжия и калибри си говорим. В условията които имаш предвид няма значение дали един човек има КНО с масов калибър или не... Много по-важно е каква организация може да създаде, кой ще бъде в нея и прочие... А намирането на боеприпаси и оръжия в такива условия е най-лесната част... виж подвижни операционни и достатъчно лекарствен запас са много по-сложни като организация например... В подобна ситуация сам човек единственото което може да направи е кратко забавление на някоя банда... без значение дали ползва масов боеприпас или не... и колко ще успее да изстреля... всичко друго е достойно за холивудски сценарии но на практика не работи... Това си твърдение съм готов да обясня и винаги можем да организираме демонстрация...

      Та дайте да си говорим просто за оръжия и калибри... в случая големите... за другите работи си има други теми...

      Въпросите които повдига Стефан са много важни но според мен (лично мнение) нямат никакво отношение към това какво КНО да си изберем...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        До: .357 magnum или .44 magnum

        Аз пък изобщо не видях да повдига някакви въпроси. Само видях думата "гъзария".

        Темата е за избор на револвер в настояща България от хора, които могат да си го позволят финансово и всякак. Ако темата е за използване на .44 магнум в епицентъра на ядрен взрив или за разбутване с него на отломки след земетресение от 7а степен...

        Във всякаква постапокалиптична картина забравяме за скрито носене и за разрешителни, следователно какъвто и да е револвер или пистолет са най-малката демонстрация на сила. Тогава се минава на наистина масовите калибри от типа на 12ти снаредени от 13/0 нагоре и на не по-малко масовите 7,62х39.

        Всякакви залитания в тази насока са като "Каква кола да си купя с оглед на възможните катаклизми".

        Коментар


        • #5
          До: .357 magnum или .44 magnum

          Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
          .....Всякакви залитания в тази насока са като "Каква кола да си купя с оглед на възможните катаклизми".
          Е как каква, УАЗ разбира се.

          Коментар


          • #6
            До: Масово бедствие и сценарии, оръжие и начини за оцеляване

            Забелязвам крайна неподготвеност по въпроса. А междувременно фантастиката е измислена отдавна, и всички варианти са изследвани подробно.
            Работата е там, че ако не се въведе временно ограничение на събитията, примерно "три дни социален хаос", или "една седмица гражданска война", и после пак всичко мирно и тихо, при всеки сценарий основната валута става патроните. Очевидно ТТ им характеристики нямат никакво значение, ако тях просто ги няма. А значими запаси от кои да е, има само от такива, които са на въоръжение масово. Никакви револверни патрони не влизат в тоя списък в цяла Евразия. Случаят е изчерпан.
            Младите колеги очевидно не познават и явлението дефицит. Но спокойно могат да приемат на доверие твърдението, че нямането настъпва уверено и бързо. Никакви заклинания за производства и търговии не уреждат никакви въпроси.

            Коментар


            • #7
              До: Масово бедствие и сценарии, оръжие и начини за оцеляване

              Аз пък забелязвам сериозна подготвеност в несериозна насока. Каква гражданска война, какви социални катаклизми?! Ами в условията на ядрена зима коя е "основната валута"?!

              В така често рисуваните от някои постапокалиптични картини, всякакво неавтоматично късо оръжие има място в категорията на кухненските прибори, пък ако ще за него да има сандъци с патрони. Като казах "сандъци", някой тук реално смята да изстреля по някого такова количество. И как ще стане това? С ежедневни престрелки, от които явно смята да се измъква невредим, за да ги повтаря?! Доста недоценено мнение, защото при такава стрелба, чисто статистически и разполагащият със сандъци е пътник.

              За жадуващите "приключения" колеги, всичко под гладкоцевна пушка или нарезна карабина (желателно да е автоматична) е колкото да не е без хич, при описваните ситуации.

              Коментар


              • #8
                До: Масово бедствие и сценарии, оръжие и начини за оцеляване

                Мислим позитивно, да?
                А ако ще разглеждаме ЕДИНСТВЕНО оптимистичен сценарий, тогава изобщо няма за кво да говорим. Поради нямане на проблем.

                Коментар


                • #9
                  До: Масово бедствие и сценарии, оръжие и начини за оцеляване

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Мислим позитивно, да?
                  А ако ще разглеждаме ЕДИНСТВЕНО оптимистичен сценарий, тогава изобщо няма за кво да говорим. Поради нямане на проблем.
                  Именно. Не аз създадох темата, ами беше откъсната от тази за револвера като лично оръжие в контекста на съвременна България.

                  Лично на мен ми е смешно как навремето в СССР правихме учебни тревоги и търчахме по бомбоубежища с маски на физиономиите против "ядрено заразяване". И в двора на вилата имахме изкопано скривалище, което отвън изобщо не личеше. И за какво беше целият този цирк? Има един наистина постапокалиптичен английски филм - When the wind blows. Е, там изобщо не им беше до никакви сандъци с никакви патрони.

                  Цялата тази тема е за депресирани авантюристи.

                  Това, което разглеждаме са реалистичните, а не оптимитичните сценарии. Оптимистичният е тук да се изсипят потоци от мед и масло, а реалистичният е да си я караме в познатите ни рамки, за които именно споменахме и въпросния револвер, а то стана една...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Масово бедствие и сценарии, оръжие и начини за оцеляване

                    Иди в Луизиана и им разкажи че такива неща не се случват. В Нови Орлеан ще имаш особен успех, билети на "търси се" и поне три пъти на бис.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Масово бедствие и сценарии, оръжие и начини за оцеляване

                      Колеги, пак почна да се подхлъзва темата, и наистина без зададени параметри ще се пързаля до безкрайност.

                      Ако искате, ето ви един пример, понеже мен лично ме интересува, а нямам грам познания по въпроса:

                      - Място: Ню Орлиънс, след урагана Катрина, 2005та година.
                      - Ситуация: хора блокирани в къщите си, почти никаква възможност за придвижване пеш, поне в началото. За коли да не говорим.
                      - Враг: сравнително организирани квартални банди. Въоръжение - нищо особено бойно, каквото има по щатските магазини и на черния пазар Със сигурност без калашници и картечници. Същите ограничения в придвижването в началото. След първите ден-два - придвижване пеш.
                      - Присъствие на полиция и представители на властта: Никакво. 1 към 10 шанс да минат да те видят как си за няколко минути. При отказ да се махнеш от къщата си са оставяли револвери за защита.
                      - Срок: 7 дена.

                      Вид къща: Американски боклук без ограда. Гори лесно. По принцип липсва мазе. Таванско помещение няма. Но има лесен достъп до покрива, и обитаеми помещения с прозорци директно под покрива.

                      Наличие на генератор и на добро осветление около къщата.

                      Добрите: Семейство. Мъж и жена, здрави прави и корави. Две деца, да речем юноши.

                      Лошите: група под десет човека. Намерения: мародерстване. Желана плячка: ценности, пари, бижута, млади девственици. Не умират от глад и жажда, не спасяват кожа, не са тръгнали за храна и вода.

                      Цел: да се опази семейството. Евентуално някакво полу-решение срещу запалителни бутилки (въпреки че не виждам какво би било).

                      Допълвайте проекта и конфигурацията както искате. Но с две думи - какво е хубаво да имат в къщи. Колко често трябва да тренират в употребата му. Какво трябва да знаят. Какво могат да допуснат. Какво не трябва да допускат в никакъв случай. Коя е правилната линия за действие (примерно - трябва ли да се отстреля тартора в главата от самото начало, или напротив, да не стане като вица с малкото гласче дето викало на каубоя "стреляй във вожда" )

                      Естествено проекта може и да се побългари, промяната ще е по-здрави стени и наличие що-годе на ограда.


                      Докато съм го писал, някой споменал за Луизиана. Идеално.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        До: Масово бедствие и сценарии, оръжие и начини за оцеляване

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Иди в Луизиана и им разкажи че такива неща не се случват. В Нови Орлеан ще имаш особен успех, билети на "търси се" и поне три пъти на бис.
                        Едно си баба знае, едно си баба бае. За кво да ходя в САЩ?! Я, виж в Дарфур кво е хубаво. И в Сомалия. И в Бирма. Глад, болести и гражданска война. За кво да се плюнча с някъв си ураган... А защо да се ограничаваме в историческия контекст? Я да се върнем векове назад в някоя бедствена епоха и съвсем да се изживеем в приключения.

                        Ако не си разбрал от сума натъртвания - говорим за съвременна България, с типичните за тук "опасности", а не за СССР през 53та, когато Берия на общо основнаие пуска криминалния контингент от затворите.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Масово бедствие и сценарии, оръжие и начини за оцеляване

                          Бе, като казвам, че на някои тук им липсват приключения и самоизява... Ние тук в Луизиана ли сме, с присъщите негърски банди и прочее?! Що пък веднага за това се хващате, ами не примерно за земетресенията в Япония и в Китай напоследък? В Япония, Якудзата изнасяше неща от първа необходимост за гражданите, а в Китай, властите се справиха напълно адекватно. Е, да, там нямаше да има място за изява на квартални рамбовци "със сандъци 9х18", ама...

                          За Луизиана не знам какви са тези квартални банди без барем по някой АК47, който в САЩ става работно средство, на мястото на Инграмите. Та, едно такова смятай, че ще направи дървената барака, наречена къща на трески... буквално.

                          Ако за кудош пренесем сценария някъде из Сомалия примерно, там по сергиите продават РПГта, така че...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Масово бедствие и сценарии, оръжие и начини за оцеляване

                            Ми пренеси го в България де ? Нали трябва да има някаква рамка за да има дискусия ? Иначе какъв е смисъла ?

                            Каква държавна организация и присъствие имат Сомалия и Дарфур, и какво друго познават обитателите им освен ежедневен гърч за последното поколение ?!? Какъв живот е видял сомалиец роден през 1990та година ?
                            Луизиана я дадох като пример понеже е най-близкото до въпроса - нормално "модерно" население свикнало (и зависимо) от нормалните модерни западно европейски глезотии, което не гледа добитък и кокошки в къщи и няма кладенец. Това изключва повечето страни които цитираш. В Япония пък прекъсване на държавното присъствие не е имало. В Китай да не говорим.

                            Задай някакви параметри - аз се опитах, не ти харесват. Пренеси ги в България. Удари го на фантастика. Пада метеорит, избива правителството (ихааа), половин София я няма, другата половина какво прави ? Интересно ми е. Пак повтарям - питам, понеже не знам.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              До: Масово бедствие и сценарии, оръжие и начини за оцеляване

                              Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                              ... Ние тук в Луизиана ли сме ...
                              Да не дава Господ да ни изтряска някое по-сериозно земетресение, че тогава Луизиана пасти да яде.

                              Е, освен ако не очакваш адекватна реакция от властите, начело с др. Етем ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X