Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Всяко нещо свързано с работа е много гадно.
    Друго си е усещането от сладостта на мързелуването

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      Очевидно да.
      И Колето от Шумен ми писа: - Не бих си взел подобна прогимназия, защото няма отопляне, ама ще го разбереш с времето.
      Е, разбрах го ! По трудния начин, както винаги в живота ми.
      Ники, да помагаме с водопровода?
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Само да вметна,че най са уязвими към замръзване вертикалните тръби.
        Точно както е споменал колегата. Предполагам че ще оправите лесно проблема щом няма да се копа.

        П.П.И на мен ми се искаше да карам новата година в къщето ама за сега ще съм гражданин,ако Габрово се брои за град!

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
          Само да вметна,че най са уязвими към замръзване вертикалните тръби.
          Точно както е споменал колегата. Предполагам че ще оправите лесно проблема щом няма да се копа....
          Факт, макар да не знам на какво точно се дължи ?
          При мен замръзна вертикална тръба. Само ще премести планирания за месец Май ремонт, по-рано.
          Всичко ще се изкопае и ще бъде заменено с пластмаса. При това плюс инсталация за топла вода.
          Разбира се и резервоари на тавана, за лятно спиране.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
            Всичко ще се изкопае и ще бъде заменено с пластмаса. .
            САКЪН!!! Не и пластмаса! Или бакър, или тръби с алуминиева вложка.
            Мляспласите на над 10-15г. вече отиват към скрап.

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              Всичко ще се изкопае и ще бъде заменено с пластмаса...
              То и от пластмаса до пластмаса има разлика. Например между полипропилен и полибутен. Поинтересувай се...
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                САКЪН!!! Не и пластмаса! Или бакър, или тръби с алуминиева вложка.
                Мляспласите на над 10-15г. вече отиват към скрап.
                Зависи от пластмасата но това е толкова вярно колкото че аз пиша в момента от МКС.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  С бакъра за водопровод съм малко недобре настроен! Ако тръбите не са изгнили си ги остави така, сложи им само изолация. С каквито и да ги смениш, все ще сбъркаш, много ментета вече, не се знае кое е истинско. В София и региона водата е много агресивна към метални тръби, новите поцинковани след 3-4 години изгниват на резбите, а вътре не е за гледане. Това от работа в Софийска вода 2,5 години. Иначе в Габрово съм си с инсталацията от преди 30+ години, не мисля да пипам скоро, само при ясни признаци на корозия
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                    С бакъра за водопровод съм малко недобре настроен!

                    Защо?

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      САКЪН!!! Не и пластмаса! Или бакър, или тръби с алуминиева вложка.
                      Мляспласите на над 10-15г. вече отиват към скрап.
                      Бакърът за питейна вода е повече от дебилна (освен, че е скъпа) идея. Той е незаменим при соларни, отоплителни и климатични, инстаталации. Това лято монтирах вкъщи стотина метра такава.
                      Алуминиевата вложка по-става за водопровод, но след известно време, де що има фитинг ще протече.
                      Интересно защо съм виждал 30г. полипропилен, пък нищо му няма...
                      Освен това, когато водопроводът е рисков откъм замръзване, PPR и полиетилен са единственото, което ще издържи без последствия.
                      Имам от десетина години външна чешма с полипропиленови тръби. Всяка година традиционно замръзва, като понякога се пука металната канелка, но по тръбите няма щета.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Не съм 100% сигурен, но доколкото знам медта отделя отровни елементи във водата. Затова и старите медни съдове са се калайдисвали. Другото е, че никакъв смисъл не виждам изпълнение на водопровод с мед, за парно да. Полипропилен или полиетилен с алуминиева вложка са вариантите за мен, но и при двата вида има много ментета вече, та трябва консултация с някой, който знае в момента кое е истинско, и от къде да се вземе..
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          САКЪН!!! Не и пластмаса! Или бакър, или тръби с алуминиева вложка.
                          Мляспласите на над 10-15г. вече отиват към скрап.
                          Много е прав-алпекс! И с този билдинг-ревизии на всеки етаж.( той Юпи каза , че знае ).А за изолациите-въздух между изолацията и стената-гаден проводник на топлина е затвореният въздух! Успех и весели!
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            ..Разбира се и резервоари на тавана, за лятно спиране.
                            Ще си поговорим на по ракия по въпроса. Знаеш, че имам Don't know по въпрозъ
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Бакърът за питейна вода е повече от дебилна (освен, че е скъпа) идея. Той е незаменим при соларни, отоплителни и климатични, инстаталации. Това лято монтирах вкъщи стотина метра такава.
                              Алуминиевата вложка по-става за водопровод, но след известно време, де що има фитинг ще протече.
                              Интересно защо съм виждал 30г. полипропилен, пък нищо му няма...
                              Освен това, когато водопроводът е рисков откъм замръзване, PPR и полиетилен са единственото, което ще издържи без последствия.
                              Имам от десетина години външна чешма с полипропиленови тръби. Всяка година традиционно замръзва, като понякога се пука металната канелка, но по тръбите няма щета.
                              Полипропилен на 30 г ,може в Щатите ,но тук забрави бакъра е перф.но по скъпо удоволствие

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Бакърът за питейна вода е повече от дебилна (освен, че е скъпа) идея. Той е незаменим при соларни, отоплителни и климатични, инстаталации. Това лято монтирах вкъщи стотина метра такава.
                                Алуминиевата вложка по-става за водопровод, но след известно време, де що има фитинг ще протече.
                                Интересно защо съм виждал 30г. полипропилен, пък нищо му няма...
                                Освен това, когато водопроводът е рисков откъм замръзване, PPR и полиетилен са единственото, което ще издържи без последствия.
                                Имам от десетина години външна чешма с полипропиленови тръби. Всяка година традиционно замръзва, като понякога се пука металната канелка, но по тръбите няма щета.
                                РРR се цепи при замръзване като стой та гледай. На студ най държи полиетилена - РЕ, там изплюва резбата на фитинга, но не пука тръбата, но той е за външни тръбопроводи. Алуминиева вложка не варвах да се сцепи при замръзване, ама след миналата зима вече вярвам. При нея и фитингите са тото 2, ако уцелиш. РРR ако е читав, може и да устиска. Недостатък е голямото линейно разширение при топлата вода, знам за случаи на избити плочки, вследствие на недостатъчно място за компенсация. Един път монтирах немски, зелен - е това няма нищо общо с този по магазините, маже се като масло на поялника. Ама никъде не съм го виждал по магазините, вероятно е с непродаваема цена.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X