Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Ми защото за тях чета,че били хубави пьк и ги има в магазинчето при нас.Под глезена си имам,МИД нещо си ще е.

    Предложение друго какво да вкарам в тьрсенето?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #62
      От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Ми защото за тях чета,че били хубави пьк и ги има в магазинчето при нас.Под глезена си имам,МИД нещо си ще е.

      Предложение друго какво да вкарам в тьрсенето?
      Щом тези са ти под ръка, виж тези дали ще ти паснат: http://www.lasportiva.com/en/core-high-gtx ... иначе виж и модели на Salewa, Asolo (hiking)...
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #63
        От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

        Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
        От цялата работа стана ясно едно - не се различават по нищо ( освен вероятно по цената) от българските армейски (войнишки) кубинки от средата на 80-те години. Все още се намират по битаците. Последните ми такива взех за 30 лв от там. С тая разлика, че не пускат вода.
        Как разбра, че са "туркий".
        Те турците са майстори на етикетите и ако им поискат, ще изкарат етикет произведено на марс.
        ПП. В момента в който разбера, че една стока е турска, не я вземам колкото и да е " качествена" или изгодна. Не виждам защо трябва да слагам хляб на масата на едни турчета, които като порастнат, ще залеят България. А българчетата нямат пари за тетрадки.
        Абе не е баш така.
        За водата - ами водонепропусквливост дори не е било заложено в заданието. Все пак това е кубинка за бойни действия в пустинни местности, където вероятността да си намокриш краката граничи с 0.
        При тези също си личи, че е било вложена и мисъл за комфорта на потребителя - качествена подплата, стелка с гелова пета, самата кройка...
        Че YDS e туска марка не е тайна. По ревютата също се споменава, че договорът се изпълнява от турците. А всъщност YDS се оказа доста сериозен производител на специализирани обувки и в Англия са доста разпространени.

        Коментар


        • #64
          От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          П.п. и колкото и да е лек маршрута, не се подлъгвай да си купуваш планиски обувки под глезена!
          Тъй, тъй, право думаш. Един единствен път съм ходил на леко походче с планински обувки под глезена - Adidas Kumasi, водят се hiking shoes. Осъзнах каква тъпа тиква съм още на 5-тата минута, и от там нататък още 3 дена яко страдание. Не я правете тая грешка. От тогава насам - обувки над глезена, и връзките стегнати до изтръпване на ходилата (то и преди това беше така, ама реших да се направа на гъзар).
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #65
            От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Тъй, тъй, право думаш. Един единствен път съм ходил на леко походче с планински обувки под глезена - Adidas Kumasi, водят се hiking shoes. Осъзнах каква тъпа тиква съм още на 5-тата минута, и от там нататък още 3 дена яко страдание. Не я правете тая грешка. От тогава насам - обувки над глезена, и връзките стегнати до изтръпване на ходилата (то и преди това беше така, ама реших да се направа на гъзар).
            Ахах - от студ умри гъзар бъди! Този девиз всеки го е имал за верую в една или друга часто битието си, но в планината и има по-интересни и полезни за правене неща, от това да броиш болезнените крачки до следващата почивка...
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #66
              От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

              Те тия ги дебна на Амазон за 170 и няколко бяха,надявах се някоя друга оферта да кацне ма на,ясна е работата

              Мерси много
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #67
                От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                Ахах - от студ умри гъзар бъди! Този девиз всеки го е имал за верую в една или друга часто битието си, но в планината и има по-интересни и полезни за правене неща, от това да броиш болезнените крачки до следващата почивка...
                То да беше зимата, че и в планината. Ми то... 3 дена безгрижно (предполагаемо) скитане в каньоните на Русенски Лом, посред лято. Ако бях мазохист - това щяха да са трите най-щастливи дни в живота ми.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #68
                  От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                  Подкрепям за защита на глезена: преди 2 години,точно такива над глезена ми го спасиха от усукване,счупване и подобни простотии.Хлъзгане по росна тревица и усукване по камъни.После малко бях разтегнат.Проблемът беше,че обувките вече бяха с изпилен грайфер.Така ,че обръщайте внимание и на подметката.В момента съм с Криспи с Вибран.Малко по тежки,но пък отлично защитават каквото трябва
                  Пътят е целта.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                    Чарджър, с какъв модел на ,,Криспи: си?
                    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                    Коментар


                    • #70
                      От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                      Моделът е Falcon Evo GTX

                      Gore Tex, Vibram , но както казах са си тежки и твърди.
                      Задължително мерене преди купуване,защото имат защитно бомбе и при точен номер, да се окажат по малки.За това - мерене.
                      Пътят е целта.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                        Как да позная дали съм повредил/съсипал гортекс мембраната на моите Криспи? Ако ги сложа, а кратята се потят? По това ли се познава?
                        Напръсках ги с течен импрегнант, уж за добро, ама май съм ги повредил мама му стара?
                        Аз купих един номер по-големи...нося 46, а взех 47...Все пак това са обувки които се носят с вълнен чорап..
                        верно са тежки, но много добре пристягат глезена...
                        Освен това, много капризни тия обувки с гортекс...Капразни за поддръжка имим предвид..
                        Възможно ли е от едно напръскване/мазане с импрегнант да съм ги повредил безвъзвратно?
                        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                        Коментар


                        • #72
                          От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                          Първо, няма нужда да пишеш на 2 места за един и същ проблем. Да беше постнал линк нещо за обувките, препаратите и тн. Сега гледам модела и с тази плътна лицева кожа, няма как нищо да си повредил на мембраната, обаче не го прави пак.


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KANADA-EVO-GTX (1).png
Прегледи:1
Размер:156.0 КБ
ID:5738532


                          Потенето предполагам е от простия факт, че тези обувки са за много студено време и имат добра топло изолация. Къде и на какви температуре ги пробва? Второто нещо е да си вземеш хубави чорапи, които да отвеждат влагата и с тях можеш да коригираш колко да ти е топло. Вземи си по-тънък чорап от кажествена марка и пробвай пак. Не очаквай обаче чудеса при дишането на такава обувка с цяло парче кожа и дебела топлоизолация.


                          Отностно поддръжката, за лицева кожа, не ти трябват никакви спрейове, а вакса.с Като тази:

                          https://grangers.co.uk/product/g-wax


                          От години ползвам тази на различни обувки с Gore Tex и резултата е много удължен живот на кожата и никакви проблеми с мембрани.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #73
                            От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                            Аз да попитам обувки с мембрана повече ли дишат от обувки без мембрана?
                            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                            Коментар


                            • #74
                              От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                              Влязох в най-новооткрития магазин за работно облекло и обувки във Варна, май е и най-големия.
                              Проверих всички боти и избрах тези с най-твърда подметка. След 2 седмици успяха да ми доставят 43 номер, които са ми големи, но 42 са ми малки Cofra New Reno
                              Няколко седмици по-късно, ежедневно носене: спарват малко, но не миришат, имат разни екстри за целта; лицева кожа, не съм газил реки, но не съм си мокрил краката в локви, кал и сняг, масло и бензиноустойчива сая и подметка, за мен е важно; подметката изолира добре, не е твърда като на кросовите ботуши, но ако е такава, няма да мога да ходя; днес открих, че грайферът е специален, наклонен и се самопочиства от кал и кучешко не се хлъзгат на сняг и масло.
                              Засега съм доволен, а и цената е петдесет и няколко лв.

                              П.П. Имам и Хаикс (P65), но са ми по-официални, все пак струват почти 300лв.

                              За зимата скачам в преспите с най-новия модел български полицейски кубинки, зимен вариант - страхотна кубинка. Изцяло кожени, хастар от естествена кожа - много мек, удобен и дишащ. Подметката е сравнително мека и поема ударите. Гарантирано не спарват, а са много топли с подходящи чорапи. С тънки могат спокойно да се носят до 25 градуса. Намазани не пускат вода. Недостатък - заводското боядисване не струва.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                                Първо, няма нужда да пишеш на 2 места за един и същ проблем. Да беше постнал линк нещо за обувките, препаратите и тн. Сега гледам модела и с тази плътна лицева кожа, няма как нищо да си повредил на мембраната, обаче не го прави пак.


                                [ATTACH=CONFIG]895492[/ATTACH]


                                Потенето предполагам е от простия факт, че тези обувки са за много студено време и имат добра топло изолация. Къде и на какви температуре ги пробва? Второто нещо е да си вземеш хубави чорапи, които да отвеждат влагата и с тях можеш да коригираш колко да ти е топло. Вземи си по-тънък чорап от кажествена марка и пробвай пак. Не очаквай обаче чудеса при дишането на такава обувка с цяло парче кожа и дебела топлоизолация.


                                Отностно поддръжката, за лицева кожа, не ти трябват никакви спрейове, а вакса.с Като тази:

                                https://grangers.co.uk/product/g-wax


                                От години ползвам тази на различни обувки с Gore Tex и резултата е много удължен живот на кожата и никакви проблеми с мембрани.
                                Джими, БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТИТЕ! За ваксата също.
                                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X