Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    ,
    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Е все пак не съм хобит и не ходя бос! Купувам си от време на време маратонки по над 100 лв и имам един куп най различни видове кубинки каквито са сметнали за нужно да ми дадат за служебни през годините. През лятото в цивилизацията нося предимно чехли някакви.
    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Дайте идея за работни обувки - половинки или боти, да са от лицева кожа, здрава и твърда подметка(може и с пластина) и най-важното - да не спарват. Ако са около 50лв - идеално.
    От всички ползвани до сега най- съмдоволен от Диадора, лека с бомбе и пластина от пластика., За три години два пъти сменям само стелки !

    Коментар


    • #47
      От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

      След дълго гледане и четене се спрях на Bestard Kathmandu. Първи впечатления много удобни въпреки твърдоста им, може би при шофиране ще е проблем, тази събота и неделя смятам да имам отговор. Ще споделя. Цената им от 386 падна на 312 лв след отстъпката.

      Коментар


      • #48
        От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

        Имам въпросния модел на Бестард - за наистина висока планина, пък и зиме, е разкошно решение. За съжаление не ми остава врема да ходя на високо и съответно напоследък не го ползвам много, но първи впечатления съм споделил тук - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...-поглед и внимавай как ги стягаш, че на моменти чак може да спреш кръвообращението, толкова плътно обхващат крака.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #49
          От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

          На Бестард ползвам модела Еxplorer bg3 и мога да кажа че е страхотна обувка.Ползвал съм Роки,ИришСетер,Мейндел и Криспи все модели с мембрани,но Бестард-а ги превъзхожда.

          Коментар


          • #50
            От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Дайте идея за работни обувки - половинки или боти, да са от лицева кожа, здрава и твърда подметка(може и с пластина) и най-важното - да не спарват. Ако са около 50лв - идеално.
            Ето и снимка на закупените от мен нови вчера , цена 80 лв.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161021_081448.jpg
Прегледи:1
Размер:133.6 КБ
ID:5731951

            Коментар


            • #51
              От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

              От известно време заглеждам обувките на Salomon понеже никога не съм имал, а и ми харесва дизайна им и от седмица търкалям тези:
              Salomon X Ultra LTR GTX Men's Hiking Shoes


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fs_223032_z.jpg
Прегледи:1
Размер:24.4 КБ
ID:5736559
              На първо четене са малко по-твърди от последните ми Adidas, които са от Hiking серията им също с GoreTex но много бързо им се износи подметката и се изкривиха, а и мембраната взе да пуска в две точки в които се сгъват. Ще видим как ще се представят тези в дългосрочен план.
              Subaru Legacy 2.5
              Suzuki GS500 E

              Коментар


              • #52
                От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                Новите ми планински обувки са Crispi Kanada EVO GTX..Виждам подметка и Гор текст. Тепърва предстоят изпитния в реални условия.
                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                Коментар


                • #53
                  От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                  Понеже колегата пита за работни обувки,от 20 г.почти ползвам диадора,жена ми работеше там,това са най добрите работни обувки,лошо е само цената.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #54
                    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161217_230721896.jpg
Прегледи:1
Размер:126.3 КБ
ID:5738231Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161217_230737005.jpg
Прегледи:1
Размер:111.7 КБ
ID:5738232Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161217_230747917.jpg
Прегледи:1
Размер:87.6 КБ
ID:5738233Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161217_230758169.jpg
Прегледи:1
Размер:79.1 КБ
ID:5738234Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161217_230806973.jpg
Прегледи:1
Размер:65.2 КБ
ID:5738235

                    Айде две приказки и за тез кубинки, дето английският Дядо Мраз ( Бай Ибей ) ми донесе малко предколедно.
                    Обущата са с марка YDS и са сделани в туркий ( макар никъде да го няма написано по етикетите ). Моделът е falcon desert. Направени са по поръчка на армията на кралицата за пустинна употреба ( че и номер на поръчката си имат ).
                    Примерно ревю от нета ( с по-хубави снимки от моите ) http://www.combatandsurvival.com/pro...es-patrol-boot
                    И малко лични впечетления ( от няколко носения ) - много стабилна изработка, подметката е от доста по-твърд каучук в сравнение с кубинките, които съм носил до момента, доста стегната "кройка" и определено не зимна кубинка ( то това е очевадно де ).
                    Кожата по спецификации е 1,8-2мм и е основно по долната част на обувката и покрай халките на връзките. Езикът е цяло парче с подплатата. Подметката е доста "дървена", но има неочаквано добро сцепление. Предполагам при по-сериозна употреба това ще бъде и слабото място ( сигурно ще се сцепи на свивката на пръстите... но поживьом-увидим ).
                    Бомбето седи твърдо, но не толкова твърдо като метално или композитно... предполагам е пластмасово и пази колкото да не се намачка кожата.
                    За да се обуят/събуят без много псувни трябва да се отпуснат връзките до най-долния ред дупки. Ако се натегнат връзките, обувките се чувстват точно като ски-обувки - плътно пристегнали стъпалото и глезена и движение на глезена само в една равнина, като предполагам това произлиза от предвидената им употреба - по камънака в пустинята.
                    Никъде не пише да имат някаква мембрана или да се водонепроницаеми, което директно ги прави неподходящи за мокро и студено време. Даже при сегашните условия ( умерен студ и сухо ) се усещат студени с нормален чорап.
                    Като заключение бих казал, че за момента този YDS ми изглежда като една чудесна 3-сезонна ( с превес на сухото време ) кубинка на доста приемлива цена.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                      Ето ги моите:

                      Ето ги моите CRISPI KANADA EVO GTX

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161218_164613.jpg
Прегледи:1
Размер:60.5 КБ
ID:5738378


                      CRISPI KANADA EVO GTX
                      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                      Коментар


                      • #56
                        От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                        Качването на снимки от телефон е доста затруднено.
                        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                        Коментар


                        • #57
                          От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                          Браво - предполагам ,че ще останеш доволен от криспито... предполагам, знаеш ,че това са чисто зимни обувки за ниски температури!
                          М/у другото от къде и за колко ги сдоби?
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #58
                            От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]894983[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]894984[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]894985[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]894986[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]894987[/ATTACH]

                            Айде две приказки и за тез кубинки, дето английският Дядо Мраз ( Бай Ибей ) ми донесе малко предколедно.
                            Обущата са с марка YDS и са сделани в туркий ( макар никъде да го няма написано по етикетите ). Моделът е falcon desert. Направени са по поръчка на армията на кралицата за пустинна употреба ( че и номер на поръчката си имат ).
                            Примерно ревю от нета ( с по-хубави снимки от моите ) http://www.combatandsurvival.com/pro...es-patrol-boot
                            И малко лични впечетления ( от няколко носения ) - много стабилна изработка, подметката е от доста по-твърд каучук в сравнение с кубинките, които съм носил до момента, доста стегната "кройка" и определено не зимна кубинка ( то това е очевадно де ).
                            Кожата по спецификации е 1,8-2мм и е основно по долната част на обувката и покрай халките на връзките. Езикът е цяло парче с подплатата. Подметката е доста "дървена", но има неочаквано добро сцепление. Предполагам при по-сериозна употреба това ще бъде и слабото място ( сигурно ще се сцепи на свивката на пръстите... но поживьом-увидим ).
                            Бомбето седи твърдо, но не толкова твърдо като метално или композитно... предполагам е пластмасово и пази колкото да не се намачка кожата.
                            За да се обуят/събуят без много псувни трябва да се отпуснат връзките до най-долния ред дупки. Ако се натегнат връзките, обувките се чувстват точно като ски-обувки - плътно пристегнали стъпалото и глезена и движение на глезена само в една равнина, като предполагам това произлиза от предвидената им употреба - по камънака в пустинята.
                            Никъде не пише да имат някаква мембрана или да се водонепроницаеми, което директно ги прави неподходящи за мокро и студено време. Даже при сегашните условия ( умерен студ и сухо ) се усещат студени с нормален чорап.
                            Като заключение бих казал, че за момента този YDS ми изглежда като една чудесна 3-сезонна ( с превес на сухото време ) кубинка на доста приемлива цена.
                            От цялата работа стана ясно едно - не се различават по нищо ( освен вероятно по цената) от българските армейски (войнишки) кубинки от средата на 80-те години. Все още се намират по битаците. Последните ми такива взех за 30 лв от там. С тая разлика, че не пускат вода.
                            Как разбра, че са "туркий".
                            Те турците са майстори на етикетите и ако им поискат, ще изкарат етикет произведено на марс.
                            ПП. В момента в който разбера, че една стока е турска, не я вземам колкото и да е " качествена" или изгодна. Не виждам защо трябва да слагам хляб на масата на едни турчета, които като порастнат, ще залеят България. А българчетата нямат пари за тетрадки.
                            ОФБ ДБ X22SE
                            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                              Я да ви питам по темата - кои са по добри за лек поход в планина с малко камьнак и тревичка,на сравнително сухо и около 5-10 градуса температури без да мькна много неща на гьрба си - Скарпа или Ла Спортива като марка?Четох,че вторите са по-подходящи за тясно ходило като моето ма викам си да ви видя и вие какво ще кажете.

                              ТенкЮ
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #60
                                От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                Я да ви питам по темата - кои са по добри за лек поход в планина с малко камьнак и тревичка,на сравнително сухо и около 5-10 градуса температури без да мькна много неща на гьрба си - Скарпа или Ла Спортива като марка?Четох,че вторите са по-подходящи за тясно ходило като моето ма викам си да ви видя и вие какво ще кажете.

                                ТенкЮ
                                И двете са читави (лично за мен с малък превес на La Sportiva), но защо точно/само до тях се ограничаваш?

                                П.п. и колкото и да е лек маршрута, не се подлъгвай да си купуваш планиски обувки под глезена!
                                Последно редактирано от bushiDO; 18-12-16, 20:08.
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X