Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучегон - доколко е ефикасен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кучегон - доколко е ефикасен

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    Следи има - ухапвания, одрасквания, посиняване и т.н. От чисто процесуална гледна точка - заключението от съдебен лекар има ли по-голяма тежест от документите от прегледа и в Пирогов?

    Иначе доколкото си спомня - ушни марки е нямало.

    .
    По принцип - едва ли има по-голяма тежест, но съдебният лекар може да прави правни заключения за причините за нараняването и това спестява понякога съдебно-медицинска експертиза за съда и време за жалващия се на първото жури, най-грубо казано.

    Ушните марки и свидетели, че ги е имало, освобождават защитата на жалващия се от доказване чия грижа са били кучовете.

    Просто дребни подробности, които обаче много помагат в хода на делото (моя братовчедка мина по този път, но парите определено и трябваха за да оцелее). Да накажеш този, който си е гледал работата през пръсти по разни причини, вече писах, че нищо не помага. Можете да осъдите общината, можете да получите обезщетение, но не можете да искате кой да го плати. Остава да го дариш където решиш после, щом това не е целта, или просто да плюеш и да забравиш

    Коментар


    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

      Ще изчакам да видя какво ще ми каже адвокатката, и после ще мисля дали имам полезен ход.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Ще изчакам да видя какво ще ми каже адвокатката, и после ще мисля дали имам полезен ход.
        Сподели ако намериш,ти ще си пьрвия за който ще сьм чул да е намерил такьв.

        За нормални говоря,за флоберка на терасата и цигарен дим в окото сьм много ЗА ма го водят ненормален.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Кучегон - доколко е ефикасен

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Сподели ако намериш,ти ще си пьрвия за който ще сьм чул да е намерил такьв.

          За нормални говоря,за флоберка на терасата и цигарен дим в окото сьм много ЗА ма го водят ненормален.
          Както вече неедократно споменах, дълбоко и искрено осъждам насилието над бездомни животни. От морална гледна точка. Още повече, ако се вярва на Екоравновесие - въпросните животни всъщност ги няма. А аз съм законо-послушен гражданин, и предпочитам да вярвам на Екоравновесие, вместо на съпругата ми (може и да се е объркала, може и с трева да се е напушила, всичко се случва).

          Точка.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Кучегон - доколко е ефикасен

            А аз както споменах сьм имал малка глутница от улични превьзходни отгледани от бебета,по нищо не им личеше / ако не се загледаш в льскавата козина де,охранени яки песове /че някой ги гледа тия кучета.
            Познаваха си сьседите,след залез сльнце нямаше минаване пеш около нас,обирите по вилите спряха,но и ветеринаря ми стана приятелче,3 пьти поне ми е стреляно куче с флоберка,минава през него като песа е над 35 кила примерно,на петия ден пак тича.

            За моралната гледна точка те разбирам,но ако трябва да избирам детето и жената през терасата с флоберката............ма верно ги няма тия кучета
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              Ще изчакам да видя какво ще ми каже адвокатката, и после ще мисля дали имам полезен ход.
              Днес адвоката се е обадил на жена ми. Почти 3 години по-късно имаме спечелено дело с/у Софийска община (), засега само на първа инстанция... Да си призная - не вярвах че така ще се развият нещата.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                Браво, евала на жена ти, че ги е подкарала! Навалицата си мълчи, и за това е така. Поздравления за победата!
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                  Мерси Верно упорита излезе жената...
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                    Вероятността да обжалват клони към нула.

                    Коментар


                    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                      Не че съм много мързелив,ама темата е 14 страници.Откъде започва настоящия казус.
                      Румен Николов

                      0888 358 572

                      Коментар


                      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                        Мързел!

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Повода за тази тема е факта, че преди няколко дни кварталната глутница псета подгониха синчето на прибиране от училище. Третокласник е..

                        Слава Богу, не са го нахапали, но юнака е много уплашен.

                        Дойде идеята за оборудване с такова устройство.

                        Съответно, понеже не съм виждал никога такова, моля за съвети при избора - по какъв критерий, освен цена, да избирам?

                        На всички модели се гарантира защитен периметър от 10 метра, ама как се гарантира?
                        Ами ако се окаже, че е десетина сантиметра, например?
                        Ами ако се окаже, че кучето е глухо ( като вероятно оправдание на продавача, защо не действа устройството)

                        Разни ей такива въпросчета ми се мотаят..

                        Ако някой има впечатления, моля да каже някоя дума.

                        Нека да фокусираме отговорите около устройството, а не около безстопанствените псета, службите, дето трябва ужким да се грижат за тоя проблем, и пр.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                          Мързел!
                          Неее.Не съм чак толкова мързелив.Казуса на вятъра ми е интересен.
                          Румен Николов

                          0888 358 572

                          Коментар


                          • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                            Да, Божич е прав - темата почна от тук, и преди сто години.

                            Сега синковеца е колкото мен на височина, и въпроса с псетата не е интересен. Не знам дали съм писал в темата, ама тогава взех Дозер, и уж вършеше работа, сега не мога да преценя колко е бил от полза - не помня вече.

                            Младежа, както прогнозирах, вече гони момите, и кучетата не са му основния проблем.

                            НА НЕГО, обаче!!!

                            Внуците на тия псета, дето го плашеха него, в момента са парфюмирани, дезодорирани, обезпаразитени, с жълти етикети по ушите, макарите и опашките, кастрирани отгоре-додолу, и...

                            И добре групирани в екипи по 5-10 броя, тероризират същата територия, по абсолютно същия, или дори още по-нагъл начин.

                            И освен това, имат уроци по музика и надлайване, които започват към 03.00 и приключват към 06.30 всяка вечер, освен ако не мине циганин на велосипед - тогава филхармонията почва репетиции от заник до изгрев слънце.

                            Пък няколко екипа по десетина псета могат да влудят дори и глух, умрял за сън човек.

                            Оплакванията до общината не водят до никакво решение - просто е задънена улица - псетата са с марки, псетата са обезпаразитени, псетата са кастрирани ( баси, как може да са полукастрирани, че се размножават с геометрична прогресия, без кучките да са полубременни) - ние нищо повече не може да направим.

                            Лошото е, че аз мога да направя - за няколко нощи ще реша проблема из основи, ама това ли е начина?

                            И ако няма кой да направи нещо друго - ТОВА ЩЕ Е НАЧИНА!!!

                            Ебалсъмиммамата на всякакви куче, помияро и природозащитници - аз искам да спя през нощта!!!

                            Коментар


                            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                              Аз съм напълно съгласен с горенаписаното мнение. Като има толкова много защитници - да си ги прибират в тях! Инак квинчат ли ми по пътя си играе надцевката ама както си требе
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • Re: Кучегон - доколко е ефикасен

                                Не мога да ви разбера хляб ли няма или антифриз концентрат. Кренвирши ли няма или хапчета за плъхове. Не е това начина, ама това е положението. : ((
                                (Природозащитниците да ме извинят)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X