Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучегон - доколко е ефикасен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кучегон - доколко е ефикасен

    Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
    За съжаление не винаги е въпрос на избор. След една скорошна случка просто ми стана чудно дали има нещо различно от няколко грама олово, което е в състояние да спре такова куче.
    Електрошок може.Друг е въпроса дали ще се размине без щети за човека който борави с него.

    Коментар


    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

      Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
      За съжаление не винаги е въпрос на избор. След една скорошна случка просто ми стана чудно дали има нещо различно от няколко грама олово, което е в състояние да спре такова куче.
      Този куч няма ли собственик?И да го спрете с блага дума.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

        100% е виновен собственика,за поведението на кучето.
        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

        Коментар


        • Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
          Лютив спрей ще подейства ли на домашно куче, да кажем питбул... дого аржентино?
          http ://www.blitz.bg/news/article/294767
          Фамилията отглеждала питбул и по неустановени до момента причини животното се нахвърлило на стопаните си. Първо на 29-годишната снаха на семейството, а после, след като се притекъл да я спасява, и на свекъра й. И двамата били изпогризани по ръцете, краката и лицата, пише „Монитор“.

          Състоянието на пациентите е стабилно, няма опасност за живота им, обясниха от МВР. По случая имало образувано досъдебно производство за нанасяне на средна телесна повреда срещу неизвестен извършител.

          Преди няколко месеца възрастна жена от Русе издъхна 14 дни след като беше нахапана жестоко от два питбула. 85-годишната Димитрина Георгиева бе нападната на 29 март т.г. от кучетата Цезар и Клеопатра,
          Според мен кучегон няма да подейства, няма смисъл да заема място в ръката ви в тези решаващи 2-5 секунди, много по-добре е да имате лютив спрей. Нямам опит с питбул, а само с ротвайлер, предварително ядосан от някого. Спреят подейства, и кучето се отдалечи много възмутено.

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          Лютив спрей. И както каза Mad Dog- пръсни и под опашката. Ще те запомни и ще се сети по кого не се лае.
          Точно така, стига да не се отдалечи твърде бързо. В моя случай се отдалечи бързо и не можах да пръсна повторно.
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-10-14, 09:43.

          Коментар


          • От: Кучегон - доколко е ефикасен

            Въпросът ми е принципен, породен от тази случка.

            Въпросният куч както си гонеше пръчката хвърляна от стопанина, видя друг куч ( 15-20 кила, на 20-30 метра разстояние ) и все едно изпадна в транс... нищо друго не съществуваше в този момент за него. Нахвърли се на другото куче и с оттренирани движения счупи врата на жертвата за няма и половин минута. Стопанинът разбра, че става нещо 2-3 минути по-късно. През това време двама човека ритаме душманската въпросния куч... аз даже съм с кубинки с метално бомбе... абе все едно нас ни няма.. оно си е захапало другото куче за врата и не пуска. Стопанинът не си даде много зор да разтърве питомника си, но поради насъбралата се тълпа и викащите жени поне направи някакви опит... безуспешен. Та поне още 5 минути кучето така и не благоволи да отпусне захапката си.
            За кучето какво да кажа - 20-30 кила от така наречените "бойни" породи ( не ги различавам ). Не беше бойно със сигурност ( здрави уши, опашка, нямаше белези ), но явно е пускано на де що види бездомно в района.

            Та след тази случка просто се зачудих какво бих могъл да направя ако попадна пак в подобна ситуация, но жертвата не е някой бездомен пес/котка, а примерно дете ( същите кила, горе долу същите шансове за оцеляване ).
            Явно с блага дума и ритници не става номера... в горния случай имах и нож ( от големите викторинокси ) в мен, който сигурно би ми свършил... някаква работа, но после щеше да ми се наложи да се разправям със стопанина и антуража му, та предпочетох да не пробвам.

            Дали един хубав лютив спрей ще накара подобно куче да "пусне" или само бой докато мърда с нещо тежко по главата? За КНО ясно, но уви не всеки го има на колана си.

            Коментар


            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

              Според мен такава случка би трябвало да приключи с извикване на полиция, която да конфискува кучето-убиец: приют за животни и евтаназия.
              За собственика: солидна глоба за разхождане без повод и намордник на опасно куче, забрана за гледане на куче по-тежко от 5 кг, както и заведено дело за материални и нематериални щети от собственика на убития домашен любимец.

              Предполагам, че нищо от това не се е случило, нали?
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                Според мен такава случка би трябвало да приключи с извикване на полиция, която да конфискува кучето-убиец: приют за животни и евтаназия.
                За собственика: солидна глоба за разхождане без повод и намордник на опасно куче, забрана за гледане на куче по-тежко от 5 кг, както и заведено дело за материални и нематериални щети от собственика на убития домашен любимец.

                Предполагам, че нищо от това не се е случило, нали?
                Честно казано, не останахме да видим края на случката. След насполучливете опити на стопанина да отвори захапката на любимеца си и да пусне трупа, ние просто се изнесохме от там... но да.. предполагам нищо от горното не е станало.

                Как да е, в момента просто ми е чудно какво може да възпре такова куче.

                Коментар


                • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                  Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                  Честно казано, не останахме да видим края на случката. След насполучливете опити на стопанина да отвори захапката на любимеца си и да пусне трупа, ние просто се изнесохме от там... но да.. предполагам нищо от горното не е станало.

                  Как да е, в момента просто ми е чудно какво може да възпре такова куче.
                  Голи ръце почти е нъвъзможно да ги спрат, но има няколко начина(1 и 2 по-долу), препоръчани професионално от израелски военни.

                  С колан или нещо здраво(дебело въже), се премята под врата на кучето, здраво се навива на двете ръце и се вдига кучето леко от въздуха и се започва да се души, за да се получи това е нужно силен човек, здраво стискане и дърпане е хубаво песа да е обездвижен малко или много, като например се мине отзад и над кучето, след като започне да не му стига въздуха песа пуска ама след като пусне става опасно!

                  Ако е на живот и смърт и кучето е захапал дете или човек и след секунди има опасност да убие/удуши захапания, лошото псе се натиска/удря някъде малко НАД където на нас ние е адамовата ябълка, целта е да се предизвика повръщателен рефлекс, тогава песа пуска рефлекторно, независимо от порода и ниво на афект, след като пусне имате половин до 1 секунда докато се окопити и после пак следва екшън и с вашите ръце пръсти наблизо става кофти, но ако недай си боже песа е захапал човек за главата или врата, риска е оправдан.

                  Трети вариант, да се бръкне в ануса на захапалия пес, отново някакви рефлекси и т.н. но риска е огромен и ефективността е спорна.

                  4ти вариант предполага наличине на остър предмет и готовност прилагащия да си понесе всички законови и незаконни последствия се състои в парализиране на кучето, всеки бозайник има малка дупка между 1ви и 2ри прешлен(между атласа и епистрофея), при куче дупката е малка в зависимост от посока на главата и врата, но идеята е да се достигне гръбначния мозък съвсем в основата до главата, с нож, отверка, шило и дори голяма ИВ игла ще парализира всяко куче, не искам да давам по детайлни насоки, който иска, ще почете и ще разбере. Само ще вметна, че това е НАЙ-СИГУРНИЯ и НАЙ-БЪРЗИЯ начин за справяне при захапал пес, че дори и лъв, и квото ви дойде на ум, просто така например се парализираха едно време едри животни за клане, аз съм го тествал(работил в кланница) НЕ на кучета, работи мигновенно, все едно вадиш батериите на играчка робот, животното изпада в пареза или постоянна парализа и пада като отсечено, в зависимост от нараняването.

                  5ти най-желателен вариант е, да имаме право на КНО и всяко захапало куче да получава доза олово дълбоко вътречерепно и после собственика на агресивното и опасно животно да полежи малко на топло плюс зверска глоба, докато се култивират неандерталците отглеждащи опасни породи и НЕвъзпитаващи ги на добри маниери.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                    Дали един хубав лютив спрей ще накара подобно куче да "пусне"
                    Да, ще го накара, защото ще му влезе в очите и в дъха. Поне в моя случай песът вдигна жална олелия във високите октави след запознанството със спрея, а допреди това лаеше тежкарски като бабаит, в ниските октави. Май има някои спрейове, които са нервно паралитични, а моят е лют с гел от 32 лв. от Красно село.

                    Коментар


                    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                      С изстрел не бих рискувал,при стрелба от упор има шанс да нараниш някой на близо или себе си с някой рикошет...Виж нож или някой лост ако има на близо варианти има няколко и без да го убиваш.Е разбира се след това ще яде само млекца но...Имайте предвид,че някои породи имат имат много нисък праг на болка почти по цялото тяло без...носът.Силен удар с тръба,лост или нещо подръчно вършат чудеса макар за кратко.

                      Коментар


                      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                        Въпросът ми е принципен, породен от тази случка.

                        .. аз даже съм с кубинки с метално бомбе... . в горния случай имах и нож ( от големите викторинокси ) в мен, който сигурно би ми свършил... някаква работа.
                        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                        ние просто се изнесохме от там...

                        Как да е, в момента просто ми е чудно какво може да възпре такова куче.
                        Кучегона е ефективен ако не попаднеш на глухо куче. Пробвано пред свидетели. Това за Петрова.
                        За колегата който съм цитирал . Успя да ме развеселиш. ХвЪрли кубинките и ножа да не ти тежат и заложи на леката атлетика , явно ти се отдава. Мислех още нещо да ти напиша , но предполагам ще стоплиш.

                        Коментар


                        • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                          Всеки здрав мъж със достатъчна доза адреналин от случката може да счупи врата на който и да е помияр.Стига да е мотивиран за това което пази.
                          Друг е въпроса че на никой от нас това решение не трябва да ни се налага ,ако живеем в държава в която бездомните кучета и циганите изнасилвачи не са приоритет и електорат за отглеждане.Просто законите са създадени за хората.И още по просто е да се спазват.
                          Румен Николов

                          0888 358 572

                          Коментар


                          • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            Голи ръце почти е нъвъзможно да ги спрат, но има няколко начина...
                            Полезно, мерси за отговора!

                            Коментар


                            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                              Кучегона е ефективен ако не попаднеш на глухо куче. Пробвано пред свидетели. Това за Петрова.
                              За колегата който съм цитирал . Успя да ме развеселиш. ХвЪрли кубинките и ножа да не ти тежат и заложи на леката атлетика , явно ти се отдава. Мислех още нещо да ти напиша , но предполагам ще стоплиш.
                              Честно казано предпочитам тежката атлетика, но това не ми пречи да покривам норматива на 800 и 1400 метра . Така или иначе бягането няма да ми помогне ако ме нападне куче... даже напротив.
                              Също така не се занимавам с "утилизиране" на животински трупове и търсене на конфликти с "местните"... пък най-вече, когато имам разстроени жени наоколо.
                              Последно редактирано от _kalata_; 06-10-14, 23:15.

                              Коментар


                              • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                                1. Кучегона излъчва високочестотен "звук", който въздейства на кучето, предизвиквайки му дискомфорт, принуждава го да се отдалечи от излъчвателя.
                                За съжаление, "апартаментските" кучета са попривикнали към високи честоти, та понякога не им прави впечатление, но повечето след "озвучаване",
                                търсят стопанина си. За бездомните успеваемостта е доста висок процент. Е, има и това, че кучегоните са различни марки и някои от тях не работят коректно.
                                2. Добре си помислете за използване на КНО срещу куче - когато е нападнало човек е едно, когато е захапало друго куче - друго. Мой познат използва
                                КНО в населено място, при нападение от куче срещу малкото му дете, успешно, но проблемите му с КОС бяха много и продължително време бе без пистолет.
                                3. Спрейовете са добър вариант, за близка дистанция, както и за конкретния случай. И, моля, спрете с тези градски легенди за "нервнопаралитични" , тези газове са много отровни и при тях ще умрат и напръсканият, и пръскащият.
                                4. Закони и наредби за кучетата има, просто трябва да се прилагат и да се санкционира нарушаването им.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X