Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучегон - доколко е ефикасен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кучегон - доколко е ефикасен

    Стрелбата по улични кучета е нехуманен и наказуем акт. Аз съм законопослушен гражданин и даже през ум не ми минава да върша такива злостни закононарушения. Даже ги осъждам от морална гледна точка

    П.С. От кабинета където днес са били на жената инжекция против бяс, са споменали че ще подадат сигнал до Екоравновесие по служебен път - макар че се съмнявам въпросните даже и да се почешат по въпроса.

    П.П.С. Според лелята на жена ми (случката се разиграва в близост до тяхното жилище) днес следобед приблизително от същото място са се чували кучешки лай и женски викове.

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Докато не ти потрябва да си защитиш живота или здравето на теб или семейството ти.
    Ако говорим за огнестрелно оръжие - дори и тази случка не може да ми промени мнението, че не съм достатъчно психически уравновесен да притежавам такова. Къс ми е фитила и паля от четвърт оборот, което не се връзва добре с притежанието на огнестрелно оръжие.
    Последно редактирано от windwarrior; 21-10-14, 19:34.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

      Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
      Не съм напълно съгласна с това, че медицината е напреднала.
      Другаря Авицена би те черпил една ракия за това твое твърдение...

      Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
      ... Ако отделните части са напълно разкъсани, както имаше много случаи досега, медицината е напълно безсилна.
      ..
      Практиката опровергава напълно това твое твърдение...

      Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
      ...
      ... трябва да целиш на 5 см извън физическото тяло, т.е. в астралното. .....
      Абе ти се цели в астралното, въпроса да го уцелиш под опашката и да му запалиш гъза на физическото тяло.

      Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
      ...Това не оставя следи, а само докарва нужда от памперси, както имаше един такъв случай пролетта с някакъв плавателен съд, не си спомням името му, май беше Доналд някакъв.
      ..
      Та какви памперси са му турили на плавателния съд?
      Кажи, тук професионалните мореплаватели определено ще има какво да научат - някакъв плавателен съд - май Доналд, с памперси... якоооооооо....

      Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
      .. И една дръжка за лопата ще ти свърши работа, ако е от дъбовите. Продават се навсякъде за не повече от 4 лева с ДДС.
      В кауфленда е 6 кинта.. Метър и двайсе е дълга...Изключително подходяща за малка черна дамска чанта, която пък отива на малка черна рокля...

      Коментар


      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

        Майтапите се вие, но работата изобщо не е весела. За себе си не ми пука, оправям се, обаче като си помисля за женската част на фамилията и ми настръхва косата.
        Най-много се дразня, че преди една година в махалата беше чисто. Имаше кучета, разбира се, но с ясно определен собственик и без проблеми. После се появи някаква мангалистанска мастия (а кое друго куче НЕ лае на цветнокож?) и за година се развъдиха доста. А се развъдиха, щото има 3-4 изперкали жени (не, не са само бабички), които ги хранят по два пъти на ден. Понякога се чудя от кого да започна

        П.П. Не знам какви са тия цени, дето ги давате? Дъбова дръжка за лопата/брадва/мотика в СЗ струва между 1.50 и 2 лева. Но е трудна за употреба от майка с дете в ръцете.
        На млади години, понеже се случваше да обитавам на някои по-весели географски локации, мъкнех постоянно велосипедна верига - отличен инструмент и се събира и в задния джоб и в дамска чанта, но изисква определени умения и за човек без никаква тренировка е по-скоро опасна за самият него.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          Стрелбата по улични кучета е нехуманен и наказуем акт. Аз съм законопослушен гражданин и даже през ум не ми минава да върша такива злостни закононарушения. Даже ги осъждам от морална гледна точка

          П.С. От кабинета където днес са били на жената инжекция против бяс, са споменали че ще подадат сигнал до Екоравновесие

          П.П.С. Според лелята на жена ми (случката се разиграва в близост до тяхното жилище) днес следобед приблизително от същото място са се чували кучешки лай и женски викове.
          "Аз съм законопослушен гражданин" и си длъжен да вярваш, че и законът ще те защити! Нали си плащаш данъците(както и много други, и аз включително, и си пазиш бележките с печатите!)
          Абе ти се цели в астралното, въпроса да го уцелиш под опашката и да му запалиш гъза на физическото тяло.
          За мен въпросът не седи в това, да го уцеля под опашката и да го подпаля! Въобще не си го и помислям!
          В кауфленда е 6 кинта.. Метър и двайсе е дълга...Изключително подходяща за малка черна дамска чанта, която пък отива на малка черна рокля...
          Ами, ако не ме лъже паметта, и ако не са променили цените в Кауфланд, мисля, че тоягата беше към 3 лева и шейсет стотинки. Надявам се да си намеря зарядното за фотоапарата и да снимам цената, като отида следващия път.
          Черните чанти, дрехи, + особено обувки на висок ток са все едно като да пригласяш на врага: "ела ме изяж, виж колко съм беззащитна."
          По принцип черните чанти и дрехи, както и черните песни, които възпяват бедата, катастрофите, раздялата, и т.н. не са нищо друго освен покана към тези явления, да ти дойдат на гости. Затова е най-добре да не се носят и да не се пеят. Пей си нещо хубаво, което ти идва отвътре, вместо тези безумни песни, които се напреварват да ни заливат отвсякъде. Как няма една песен, дето да се е излъгала да пее за нещо хубаво!
          Поне на две места в този форум(в подписи на съфорумци) видях една мисъл: който избира сигурността пред свободата, не заслужава нито едното, нито другото. Може и да не цитирам съвсем дословно, но смисълът е този. Значи, имаш избор.

          мъкнех постоянно велосипедна верига - отличен инструмент
          Най-добре е кучегон, но трябва да се пробва на разни и разнообразни кучета, и ако на някои не действа, може да се преработи, или както му казват още: тунинг. Аз лично нищо не разбирам от такива електричарски работи, но може да има хора, които разбират, и да кажат какво трябва да се направи, за да се усили така, че да действа на всичики кучета и особено на опасните.
          Последно редактирано от alex_markov; 23-10-14, 13:49.

          Коментар


          • От: Кучегон - доколко е ефикасен

            Имам идея. Малко е нагла но мисля, че ще проработи.
            Звъним на 112 постоянно, даваме оплаквания и се обаждаме пак. ПОСТОЯННО!!
            няколко хиляди обаждания на ден ще провокират реакция. Или в правилната посока или ще закрият 112. Все файда.
            Започвам да звъня...
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

              Майтапите се вие
              Ами аз не се майтапя, просто се противопоставям на идеята "дай да прегърнем страха и да вием от страх и безпомощност", тъй като този, който го е страх, вече е победен предварително.

              Коментар


              • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                Имам идея. Малко е нагла но мисля, че ще проработи.
                Звъним на 112 постоянно, даваме оплаквания и се обаждаме пак. ПОСТОЯННО!!
                няколко хиляди обаждания на ден ще провокират реакция. Или в правилната посока или ще закрият 112. Все файда.
                Започвам да звъня...

                Единствения МИНУС на страхотната идея, че някой може да умре защото не е успял да се свърже с пожарна или линейка, но свободата изисква жертви нали.

                Аз бих редувал 112 с дежурния в Полицията, така поне намалявам опасния фект от по-горе с цели 50%

                + бих сигнализирал писмено и устно на всички медии, сайтове, предавания за които се сетя.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                  Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                  Имам идея. Малко е нагла но мисля, че ще проработи.
                  Звъним на 112 постоянно, даваме оплаквания и се обаждаме пак. ПОСТОЯННО!!
                  няколко хиляди обаждания на ден ще провокират реакция. Или в правилната посока или ще закрият 112. Все файда.
                  Започвам да звъня...
                  Не мисля, че е съвсем добра идея.


                  Между другото, понеже някой по-горе спомена нещо за еколози и природозащитници, личните ми впечатления са, че хората, които наистина се занимават с екология и защита на природата, не са същите, дето реват за бездомните псета. Обикновено 'ревящите' са хора, които:
                  а. обожават да протестират. Не е важно срещу какво.
                  б. съзират отличен шанс да си направят малко реклама по тАлАвизията.
                  в. и в по-редки случаи - жалостиви далеч отвъд разумните граници хора, които са готови да простят известно нахапване, само и само нищо да не им се случи на горките кученца.

                  Абе ... виетнаци си трябват Майтап, майтап, но докато така наречените "виетнамски общежития" бяха населени, изобщо не знаех какво точно означава термина "бездомно куче". Заралии могат да потвърдят.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                    Първоначалното мнение на адвоката, след като му описах случката, е че шансовете ни са мизерни с тенденция към никакви. Остави си вратичка да попрегледа малко актуална съдебна практика и да се консултира и с колеги, но засега нещата отиват да си остана само с чесането на клавиатурата.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Първоначалното мнение на адвоката, след като му описах случката, е че шансовете ни са мизерни с тенденция към никакви. Остави си вратичка да попрегледа малко актуална съдебна практика и да се консултира и с колеги, но засега нещата отиват да си остана само с чесането на клавиатурата.
                      Е, няма лошо де. Начеши я тая клавиатура. Мисля, че някъде имам една стара Компак, от ония с металното дъно. Не съм пробвал да я чеша в нечия глава за момента, но мисля, че ще свърши работа..
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                        Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
                        Някой пробвал ли е да полее с вода носа на захапалото куче? Щото на един мой съсед така освободиха болонката.
                        +1 Лично изпитано, един звяр беше захапал едно пинчерче - нито шутовете които му раздавахме, нито дърпане за каишката яко назад помогнаха... докато някой не изтича до близката будка и взе шише минерална вода - няма и 2-3 сек след като почна да го полива отпусна захапката изрода...

                        Коментар


                        • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                          Междувременно, днес съпругата ми получила обаждане от "Екоравновесие" - както казах, получили са сигнал по служебен път от 1-ва градска. Ходили, търсили (даже 2 пъти), лоши кучове съвсем нямало. Рапорт даден - рапорт приет.

                          Спирам до тук, щото пак ме избива на ненормативна лексика.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                            Междувременно, днес съпругата ми получила обаждане от "Екоравновесие" - както казах, получили са сигнал по служебен път от 1-ва градска. Ходили, търсили (даже 2 пъти), лоши кучове съвсем нямало. Рапорт даден - рапорт приет.

                            Спирам до тук, щото пак ме избива на ненормативна лексика.

                            Поооо принцип кучетата не нападат без причина. (това само за инфо, щото както и да нападат, свободноскитащи нямат работа в града - решението е елементарно, но пък ще секнат приходите на природозащитниците)
                            А екоравновисие са лайна.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                              Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                              +1 Лично изпитано, един звяр беше захапал едно пинчерче - нито шутовете които му раздавахме, нито дърпане за каишката яко назад помогнаха... докато някой не изтича до близката будка и взе шише минерална вода - няма и 2-3 сек след като почна да го полива отпусна захапката изрода...
                              Водата помага ....не знам защо но повечето кучета и животни не обичат да ги мокриш

                              Но най ефикасното средство си остава самопсихическата подготовка...в смисъл „звярът“ да не усети че те е страх от него....


                              Всички сте виждали как огромно куче лае но не смее да нападне една дребна улична котка съскаща срещу него...то инстинктивно усеща че тя може да бъде удушена от него но преди това ще му извади поне едно око

                              Та единствения начин за справяне с такива пцета е да не покажеш страх

                              спираш и го гледаш ако трябва и ше ръмжишшшшш

                              усети ли че няма да побегнеш и да те сръфа с кеф обикновенно полае за имидж и се отдалечи благоразумно
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                                Това е истината ама иди я обясни на майка разхождаща две годишно дете.
                                124 -> 164
                                T4

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X