Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучегон - доколко е ефикасен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кучегон - доколко е ефикасен

    Е това си ти,аз реагирам на тичащо куче като при нападащо,не го ритам или бия преди да захапе и не ти скачам на кучето преди то да скочи на мен или на някой от семейството ми.Аз принципно не мога бързо да различа нападащо куче от играещо си след като се движи с 40 км/ч и ръмжи по посока топка и дете,реагирам като за нападение и обикновено в 99% от случаите то не напада.

    Какво ще направя ако ти гони кучето топка хвърлена от теб нали няма смисъл да казвам?Най-много да се включа в играта ако ме пуснете,обичам ги и съм израстнал с кучета,а и децата около мен ще видят кое е правилно и кое как се прави.


    Само не разбрах каква е тая нинджа техника моято спира нападение на уличен пес?Стоп патрон не ми се вижда добра идея еле ако си на деца площадка,същото и за мечков пиперец,остава ножа ма там вече разбрахме,че така не се правело та........каква е техниката?Да знам,че единия е на 5,другия ма 2 и малко,брачедка им на 3 и малко.Аз поне до момента не мога да науча малкия,че черно рошаво с големи бели зъби не винаги значи убиец та ми трябва специална техника която да ми гарантира ненападение.



    И друго да питам - ако жена ми е бременна примерно до колко трябва да го чакам това преди да го боцна за да не се уплаши жената?Питам само,да не скочите пак.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

      Нинда техниката я знае само taniosliven a.k.a. терминатора. Ще пратя писмо ей на тия пичове;Следващия път даго поканят за нагледна демонстрация. Дано някога не му се наложи,да се оправя с такова куче,избягало от някой двор.

      Коментар


      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
        ... Презумпцията,която правите,че всяко тичашто около вас куче... е потенциялна заплаха е меко казано тъпа. ...
        Дет се вика, бай дъ уей, изобщо не е тъпа презумпцията. И колкото е по-едро кучето, което тича наоколо, толкова по не е тъпа презупцията, особено, когато става въпрос за безопасността на деца. Никой не е длъжен да е специалист по поведение на четириногите, за да може да определи дали даденото животно е агресивно или не. Казано на чист български Better safe than sorry. Още повече, че (особено за деца) едно куче може да бъде опасно и без да е агресивно.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Кучегон - доколко е ефикасен

          А за бременни да не говорим.Ма то без да иска гонело топката и се блъснало в краката и,а оная как си изкарала акъла.Аз да застана пред него с идеята,че атакува пък после да ми се сърди стопанина му.

          Превенция - моята идея е,че ме атакува,ако имам нещо в мен го приготвям и в момента в който стане ясно,че наистина атакува му мамката ако мога.Пипер е много добре,гелов,стоп патрони в дадени случаи и то ако си добър и ти работи късмета,тук както се видя спокойно може да се ползва и боен преди да те е захапало.Щом куката може това значи,че мога и аз.Защита на живота и здравето,моя и на семейството ми - това присъства като член в закона при носене тук.За чикийки никой нищо не казва
          Последно редактирано от BENZBOSS; 18-11-13, 19:25.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Кучегон - доколко е ефикасен

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            А за бременни да не говорим. Ма то без да иска гонели топката и се блъснало в краката и и оная как а си изкарала акъла. ...
            Изкарването на акъла при подобна ситуация може да е от малките бели ... 30-40-50 кг куче, засилено да гони играчка или друго куче, си е неуправляема ракета, която може да причини доста сериозни травми или дори нещо по-лошо ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Изкарването на акъла при подобна ситуация може да е от малките бели ... 30-40-50 кг куче, засилено да гони играчка или друго куче, си е неуправляема ракета, която може да причини доста сериозни травми или дори нещо по-лошо ...

              Преди година баджо на гости,влизаме в един магазин за пури в стария град,а вътре питбулче,пича спира ма аз нали стар КалфорниецОтивам и почвам да го галя по главата
              Ма ти луд ли си бе,как знаеш,че това не хапе.
              -Е па как да хапе,това за да е тук вътре или е на собственика или на жена му,ако хапеше нямаше да е тук,а захапе ли ме му лягам на мангизите на тоя,магазинчето от утре бачка за мен,всеки смотан адвокат умре за такъв случай.

              Има си училища за кучета,има си треньори и куче от дадена порода се подготвя за цивилизацията,а не аз да знам или предполагам,че няма да ме захапе.И като ме гризене питбул какво да го правя после,да се влача с него до колата за щанга а?
              Пусто че нямам видео да ви покажа как 5 песа улична превъзходна спират на място от едно СТОП,кой не спре после тренира на пълна тава с манджа и моя личност до лапите му,всичко яде,а то тренира СТОП.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:142.9 КБ
ID:5538729

                Ето я щерката. Мина някакво куче покрай площадката и веднага му се метна да го прегръща. Пълно е с всякакви калибри четириноги. Никакъв страх от кучета. И заради това съм я научил като викна "спри!" да спира. Не спре ли, ако я нахапят, ще си е виновна сама. Същото обаче се отнася и за кучето. Залетяло се с ръмжене срещу нас. Бутам малката зад мен, и Leatherman... 2 пъти последната година ми се случва- изкача от тъмното и право към нас, настръхнало и ръмжи. После собственика ми се извинява- "той си мисли, че улицата е негова, за това го извеждам само вечер..." Добре, че се сеща да спре на метър пред мен. Улицата е на всички... Зъб за чине...

                Обичам кучета. Израстнах с кучета около мен...
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                  Нинда техниката я знае само taniosliven a.k.a. терминатора. Ще пратя писмо ей на тия пичове;Следващия път даго поканят за нагледна демонстрация. Дано някога не му се наложи,да се оправя с такова куче,избягало от някой двор.
                  Даже и нинджа станах че и терминатор,както и да е-живи и здрави .Няма смисъл да се хабиш с писане на писмо не си падам по демонстрацийте.Време е да спирам да пиша по темата!
                  Grand Vitra ddis 2008
                  SEAT Althea XL tsi 2010
                  Mitsubishi Canter

                  Коментар


                  • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                    Крайно време е да спрем да се джавкаме върху темата за нападение от куче. Явно играта я играем от един отбор- защита на семейството и самозащита при нападение от куче. Никой от нас, пишещите тук не би допуснал да пострада от атака на куче. А с какви методи- кой, както може и както го разбира. И дано не се налага!
                    Аз, като собственик на куче си нося отговорността- моето куче да не ви застраши или атакува! Вие, като притежатели на КНО, супер-хипер ножове и спрейове отговаряте за примереното им ползване.
                    И всички искаме мир и разбирателство! Ами, хайде де!

                    Коментар


                    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                      Аз мисля, че в темата се попрекали с тези оръжия. На всички е ясно, че няма как да се извади пистолет в града и да се стреля по куче.
                      Нека наистина да вкараме темата в някакви разумни, практически съвети какво може да се направи от човек в подобна ситуация първо превантивно и второ при опит за атака.
                      Полезно би било да се счете, че тези съвети ще са полезни и за деца и жени т.е. ненинджи
                      Дела трябват, а не думи.

                      Коментар


                      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                        Кубинки с метални бомбета като за разходка из гората.Знае ли човек,може да и се наложи на жената пирон да забива па и за кучегон става.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                          Уличен пес разкъса старица в центъра на София

                          Чисто и просто трябва да се носи лют спрей и да не се разчита на кучегон,

                          а също и да си отваря човек очите на четири.
                          Защо не и да се търси морална отговорност от защитниците на отвързани кучета?
                          Първоначално публикуван от Plamen Alexandrov Преглед на мнение
                          АНа всички е ясно, че няма как да се извади пистолет в града и да се стреля по куче.
                          Точно такива в града ги хранят и защитават. Благодарение на тях стават кучешките нападения, песовете безнаказано нападат, а самотбраната, ако въобще е възможна, я тълкуват като убийство.
                          При положение, че е ясно казано, че извън дома си кучето трябва да е с намордник и повод!

                          П.П. сега има още една новост - освен деленето на улични и домашни, въведоха още и преминаващи!?

                          Аз например, като нямам условия да гледам тигър, не гледам.
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-11-13, 09:29.

                          Коментар


                          • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                            Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
                            ... Уличен пес разкъса старица в центъра на София ...
                            Тъпо заглавие на тъпо написана статия ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                              Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
                              Уличен пес разкъса старица в центъра на София

                              Чисто и просто трябва да се носи лют спрей и да не се разчита на кучегон,

                              а също и да си отваря човек очите на четири.
                              Защо не и да се търси морална отговорност от защитниците на отвързани кучета?
                              Точно такива в града ги хранят и защитават. Благодарение на тях стават кучешките нападения, песовете безнаказано нападат, а самотбраната, ако въобще е възможна, я тълкуват като убийство.
                              При положение, че е ясно казано, че извън дома си кучето трябва да е с намордник и повод!

                              П.П. сега има още една новост - освен деленето на улични и домашни, въведоха още и преминаващи!?

                              Аз например, като нямам условия да гледам тигър, не гледам.
                              Къде е ясно казано,че извън дома си,кучето трябва е с повод и намордник?
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-11-13, 09:29.

                              Коментар


                              • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                                Да, наистина е тъпо написано, защото не става ясно дали старицата е оживяла, или не.
                                Ясно е обаче, че кучето е на свобода.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X