Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теория и практика на хибридна оф грид система.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    За постоянна консумация 2А - едва ли.
    Teствано е. Не издържат тези...както и много други подобни шитни от пещерата, обикновено се дели на две, и то с малко късмет.
    Панайот Бърдарски
    0887 60 77 22

    Коментар


    • Добре де. Ако я захраня директно от конвертор, какво ще стане? Ако го няма тоя импулсен стабилизатор?
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Може да опукаш нешо вътре по захранващата част. Затова по-добре да се провери първо какво захранве може да се подава на алармата...

    • Алармата е Спектра не знам коя си на Парадокс. Според алармаджията, единствената, която може да работи САМО на 12 волта.
      Тия дни ще го питам за консумацията.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • Кохато алармата не зарежда акумулатора си би трябвало да има малка консумация. Съвсем на око - да кажем стотина милиампера без датчиците.
        Сирената би трябвало да има по-голяма консумация.

        Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
        Teствано е. Не издържат тези...както и много други подобни шитни от пещерата, обикновено се дели на две, и то с малко късмет.
        Ако чипът е в корпус ТО220-5 и има радиатор, диодите и дросела са за съответния ток, може да даде и повече от 2А.
        В тоя му вид би трябвало да може да осигури ампер при постоянна консумация.

        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • Добре, де. И това ли нестава, че аз вече се чудя какво да търся.
          Нямало охлаждане, нямало силици...

          Стабилизатор на напрежение 8-40V към 12V 10A 120 вата (xpi.bg)


          ПП: Знам за линковете, ама снимка без характеристики, нищо не говори.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • Повече време чета темата, отколкото пиша в нея.
            Аз няма да забравя, когато ми помогна с прегрялата главина на Ford-a.

            Ако искаш, мога да ти направя проект в рамките на няколко дни, когато сме свободни и двамата.

            Ако целта е във форума да оставим познание - ще напишем всичко случило се.

            Не си прави експерименти DC-DC конвертори. Вярвам, че всички включили се в темата ще дадат добри и правилни съвети. Но ако не е цялостен проект има голяма вероятност да стане беля или на останеш без ток.
            ;-)
            Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
            нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

            Коментар


            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              Аве и аз на няколко пъти, и ицо доколкото помня, подканвахме тайгъра да си нахвърля някаква блок-схемичка....

          • Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Добре, де. И това ли нестава, че аз вече се чудя какво да търся.
            Нямало охлаждане, нямало силици...
            Колкото по-мощен е трансфертера толкова по-голяма собствена консумация има. Което пък води до ниско КПД при малка консумация. Дори може да се окаже, че собствената консумация на трансфертера е по-голяма от тая на алармата.

            Затова по-напред в темата ти казах да сложиш отделен трансфертер само за алармата, с КПД над 85 - 90%. Тя работи 24 / 7 / 365.

            А за да се ориентираш какво да търсиш трябва да се опиташ да направиш някакво техническо задание. Например: консумация на системата 23 mA. Консумация когато зарежда вградения акумулатор от 95 до 123 mA. Консумация при работеща сирена 1.8А.

            Ако се проектира на око - "имам една аларма" и резултатът ще е "имам един резултат"...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X