Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко силно „гори" кислорода?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Филмът не бил шведски, а съветски ...
    Не бил и такъв, а е български. И не филм, а случващото се.
    Не е за кислорода, но посоката на историята води до такива истини.

    Коментар


    • #47
      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
      Твърди се, че стената е напукана от силната температура при възникналия пожар.

      Въпросът е, имало ли е действаща противопожарна инсталация, сигнализирала ли е своевременно
      Според предишния директор на института,никога е нямало щото нямали пари.
      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
      В. Иванов

      Коментар


      • #48
        Това че нямало пари в Пирогово са се фишеци.Там/ и не само там /щават пациенти като за световно,по скоро не е инсталирана от немарливост и мисленето"на нас това няма да ни се случи"!Застраховки нещо?
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #49
          Трудно е да се повярва, че хора с изразена белодробна недостатъчност са пушили, но и не е напълно изключено. Ако не е имало пожароизвестителна инсталация, в този час на денонощието може да се радваме, че жертвите са били само две...
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #50
            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            Това че нямало пари в Пирогово са се фишеци.Там/ и не само там /щават пациенти като за световно,по скоро не е инсталирана от немарливост и мисленето"на нас това няма да ни се случи"!Застраховки нещо?
            По лошо от немарливост- скрита корупция и безотговорност. От ерата на соца там има щатен пожарникар да събира печките и бързоварите от кабинети и болнини стаи.

            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
            В. Иванов

            Коментар


            • #51
              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
              Трудно е да се повярва, че хора с изразена белодробна недостатъчност са пушили, но и не е напълно изключено. Ако не е имало пожароизвестителна инсталация, в този час на денонощието може да се радваме, че жертвите са били само две...
              Определено пожаро известителната инсталация е щяло да помогне. Най простия димен датчик реагира още на цигарен дим. ( В мокри помещения -баня, тоалетна не се монтира защото няма толкова запалими предмети да се създаде опастност от разрастване на огъня). Но в помещение с кислородни изходи, азот, компресиран въздух, пластмасова дограма, чаршафи ( неясен произход), латекс, ПВЦ покрития на под и таван, , спекулативна изолация в преградни стени....е в разрез с всички норми и стандарти.
              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
              В. Иванов

              Коментар


              • #52
                Докторе, тая теория с цигарата винаги е много удобна. Всички излизат чисти от ситуацията, виновни са умрелите.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #53
                  Е, ако няма пожароизвестителна инсталация, вероятно ще е споделена, вината.
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #54
                    Сега ще подкарат живия, щото не е натиснал паник бутона до леглото или в банята, или в тоалетната, или в коридора. Щото нали персоналът звънял от личните телефони на ... .
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #55
                      Е ти е тия Нааа,колго адекватно реагират....Звънял съм за горски пожар ,те ме разпитват за родословно дърво и кво правя там,като лафа "подържайте огъня ,пожарната иде"!Нещо то сорта.Пшследния път искаха да диагностицирим.едва ли не потърпевш близък ,а човека се превива от болка в корема ....,!Пълен цирк!п.с Това ако за 112 става дума ,за това звъня директно на конкретните служби вече,112 е изгубено време и кауза.

                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #56
                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Пълен цирк!п.с Това ако за 112 става дума ,за това звъня директно на конкретните служби вече,112 е изгубено време и кауза.
                        .....не ти е било ден, на мен ми изпратиха костинбродската пожарна за 5 минути

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Щото нали персоналът звънял от личните телефони на ... .
                        .....и да е вярно, за да реагират с "паник бутона" трябва някой да ги е учил и тренирал, ама в пироговскат лудница на дали е имало време и за това...
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #57
                          Дедо ,не е сефте и да е един път.За това директно на конкретната служба и винаги нещата стават за норматив!Последния път беше за мене линейка ,май месец ,пълно счупване на двете кости на подбедрица ,звъннали от тумбата на 112 ,докато аз се стегам с четири летви и армирано тиксо и не знам кво правят .Дойде линейка след 35 минути и ги чакахме само за товарене.Щеха да ме закарат и приятели ,но имаше риск от пръскане на артерия на подбедрицата ,беше много зле,но минава вече всичко.Та такава е системната реакция на 112.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #58
                            Има двама загинали. Надали е групово самоубийство. Търсенето на причината, възможната профилактика и поетата отговорност са част от нормалното развитие на моментната ситуация.
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • #59
                              Поемането на отговорност е подаване на оставка от принципала. Още една причина да я подаде е, че пусна друг да отстрани временно 3мата директори.

                              ​​​​​​
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #60
                                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                                Трудно е да се повярва, че хора с изразена белодробна недостатъчност са пушили, но и не е напълно изключено.
                                Една значителна част от пациентите, които са на кислород са стигнали до това положение, защото упорито са пушили докато изобщо могат и са използвали всяко моментно подобрение на състоянието си, за да пушат още.

                                Тука си имаме 2-3 огнеборци - не е зле да ви разкажат ТЕ какво са учили за горенето в среда обогатена на кислород.

                                Аз мога да разкажа като химик.

                                Кислородът във въздуха (около 20%) е напълно достатъчно да предизвика самозапалване на купчина въглища. Само да е купчината достатъчно голяма. Складирането на въглища над 10-ина тона хич не е проста работа.

                                Азотът (около 80% от въздуха) ни е голям приятел в борбата с огъня - той пречи на незабавния приток на кислород към мястото, където огънят го изразходва. Отнася и топлина, така пречи на поддържането на горенето. Азотът е причината да имаме тлеене. Без него имаме цигара, която гори почти като бенгалски огън.

                                Чист кислород в бурканче с масло при нормално налягане няма да направи нищо. Малка е площта за контакт. Обаче в облак от дизелова дюза - аз не бих го пробвал без предпазни мерки.

                                Купчина пране, дюшек или нещо подобно, преседяли достатъчно дълго в среда с 80% кислород (така че да се напоят отвътре) ЩЕ се самозапалят ако няма кой да ги разхвърля на 3-4 дни. За 50% не съм сигурен ама сигурно е само въпрос на време. Ако са влажни ще стане по-бързо ама ме мързи да обяснявам защо.

                                Напълно способен е да се самозапали в чист кислород и домашният прах.

                                И ако си мислите, че като ударите две лъжици една в друга като събирате чиниите за миене не възниква искра... ами възниква. Въпрос на условия е искрата да стигне до вестниците.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X