Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Котлон на течно гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Котлон на течно гориво

    Според мен не си заслужава парите . Не е чак толкова по добър от пингвина и след като не живееш в гората и реално я го ползваш един два пъти в годината я не . И тука данък марка е 70% от цената . До тук пингвина си го подкарал надеждно на 3 горива едва ли някога в нашия живот ще се озовем на място където да няма нито едно от трите . А иначе моята колекция до тук струва колкото един Пингвин и едва ли ще я докарам до някакви космически суми в бъдеще . Шмеловете нови струват в границите на 40 - 50 лева . Очуканата четворка която реставрирам я взех работеща за 15 лева . Обещаха ми другата седмица една поочукана тройка за резервни части за 10 лева . http://olx.bg/ad/primus-benzin-ID5xJ2O.html#97169b54a5 Този е на добра цена но го няма ЗИПчето . http://olx.bg/ad/benzinovi-primusi-s...t-ID5t10A.html Това е обява на търговеца днес ще му звънна да видя неговия има ли ЗИП че и един колега в работата иска такъв
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Котлон на течно гориво

      Така е.
      Пингвина ако ще и мазут да запали почти сигурно е, че освен бензин и пропан-бутан при мен друго няма да помирише.
      Ако не беше пустият гъдел нямаше да му обръщам внимание на "всеядният".
      Обикновено има куп по-практични и необходими неща от един (а к'во остава за втори) котлон!
      Например трябва ми някаква ултра-лека трекинг палатка (около кило) а тя, пущината е дори по-скъпа от котлона.
      Ако пък пише "Titanium" някъде по нея ситуацията придобива груб, текезесарски характер
      Пък тя наистина си ми трябва, че сега разнасям почти 3 кила

      Та само си говоря... В обозримо бъдеще няма да се случи.
      Враг усраине

      Коментар


      • От: Котлон на течно гориво

        Палатки под килограм - цените са наистина солени и са далеч от масовите неща. Иначе имаше в Лидл 1.5кг, уж двуместна (ама е тъкмо като за 1 човек). С размери колкото на автомобилна аптечка (че даже моята аптечка е по-голяма). Не е нещо мега яко, ама върши работа. Особенно като се има в предвид цената от 30-40 лева. Спал съм вътре - тясно е, не е особенно проветрива, ама спасява положението като е на зор работата . Ей за това става дума:

        Коментар


        • От: Котлон на течно гориво

          Това не е палатка за планина
          Иначе долу в ниското може да се окаже практично, колкото да не спиш на открито.
          Предвид цената... И 10 ползвания да понесе май пак е ОК.
          Палатката беше просто пример. Но далеч не такъв имах предвид
          Враг усраине

          Коментар


          • От: Котлон на течно гориво

            Съгласявам се .

            Коментар


            • От: Котлон на течно гориво

              Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
              Така е.
              Пингвина ако ще и мазут да запали почти сигурно е, че освен бензин и пропан-бутан при мен друго няма да помирише.
              Ако не беше пустият гъдел нямаше да му обръщам внимание на "всеядният".
              Обикновено има куп по-практични и необходими неща от един (а к'во остава за втори) котлон!
              Например трябва ми някаква ултра-лека трекинг палатка (около кило) а тя, пущината е дори по-скъпа от котлона.
              Ако пък пише "Titanium" някъде по нея ситуацията придобива груб, текезесарски характер
              Пък тя наистина си ми трябва, че сега разнасям почти 3 кила

              Та само си говоря... В обозримо бъдеще няма да се случи.
              То и от чисто икономическа гледна точка автомобилния бензин е най евтин и достъпен . Пропан - бутана е евтин само ако го зареждаш в твоя бутилка от там нататък другите лъскави флакон - бутилки излизат доста солено . Даже и газта за осветление идва по евтина от тях . Като спомена Елбрус един от колегите ми е бил на приют 11 като студент в Хрковския технически университет през 1970 и някоя година но понеже е чужденец въпреки че е от соц. лагера не са му разрешили да изкачи върха .
              Последно редактирано от sek.1; 19-10-15, 19:38.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Котлон на течно гориво

                И да не са "лъскави" флаконите, пропан-бутана в тия малки разфасовки е скъп...
                Левче за 100гр грубо.
                "Лъскави" стават ако трябва да има и изобутан в тях та да става за студ и височина.
                Така отиваме на 5 левчета за 100 грама.

                Има някаква "опция" флаконите с резба да се пълнят от обикновена бутилка и "народен" пропан-бутан, който е левче килограма.
                Аз обаче това не съм го правил.

                Друго си е бензинец за 1.30 на литър...
                Тези котлони с един литър ще работят... Несравнимо повече време
                Враг усраине

                Коментар


                • От: Котлон на течно гориво

                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение

                  Има някаква "опция" флаконите с резба да се пълнят от обикновена бутилка и "народен" пропан-бутан, който е левче килограма.
                  Аз обаче това не съм го правил.

                  е
                  Опцията я имам. Просто трябва стругар,за половин час работа е.

                  Коментар


                  • От: Котлон на течно гориво

                    Да, зная, че не е ракетна наука но не съм го правил до сега по някаква причина.
                    С пингвина обаче дойде накрайник с резба за флакона, може да прескоча до стругар да ми врътне един адаптер от него към газовият колектор и ще пробвам да напълня една.
                    За обща употреба би трябвало да няма проблем.
                    Ама то за обща употреба няма причина да ползвам малки бутилки и изобщо туристически котлон.
                    Пък и нали вече мога да горя бензин... Ама колкото за идеята ще го опитам.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Котлон на течно гориво

                      Внимавай с пълненето , пълни на кантар и остави поне 20 % ..ей така за всеки случай
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • От: Котлон на течно гориво

                        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                        Внимавай с пълненето , пълни на кантар и остави поне 20 % ..ей така за всеки случай
                        Тук си много прав,не е майтап работа.
                        Трагичното не е смъртта, а животът, който
                        хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                        Чарлз Буковски

                        Коментар


                        • От: Котлон на течно гориво

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          Да, зная, че не е ракетна наука
                          Към ракетната отива щото ако гръмне бутилката при преливането като нищо ще станеш третия български космонавт Аз лично такива огневи експерименти с малките и тънки флакони нямам смелост да правя . На времето бях забравил лятото в жегите в багажника един флакон от тия масовите дето са по лев и нещо . Дъното както е вдлъбнато се беше издуло повече от предната част . Сложих го за един ден във фризера на - 20 пробих го и го източих . Така на времето на една пълна газова бутилка се скапа клапана и не искаше да пуска газта сложихме я в един хоризонтален фризер за 2 дена и после спокойно сменихме пълначката .
                          Последно редактирано от sek.1; 21-10-15, 06:09.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Котлон на течно гориво

                            Казах, че бих го направил колкото за идеята.
                            До ся толкова години съм си купувал от лъскавите, няма сега да спестя нещо от пълнене с обикновена газ.
                            Освен това аз тях ги ползвам на планина а обикновената газ ич не аресва да гори на високо и студено.
                            Та не съм припалил по идеята - само за ехперимента!
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Котлон на течно гориво

                              Като идваш някой ден да си вземеш спиртеното примусче вземи накрайника или някой празен флакон да му спретна един преходник на струга . Най добре някой празен флакон - бутилка .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Котлон на течно гориво

                                Ей, златен си.
                                Аз избягвам да "ходя на стругар" защото всички, които познавам имам чувството, че един ги е правил...
                                Все едно ми вършат услуга за "благодаря" а не за пари...
                                А аз обикновено ходя с чертеж а не с "те такава уйня майсторе ми требе..."
                                Като цяло съм свел стругарските услуги до минимум и само по голяма нужда именно по тези причини.
                                Ще го пъхна в раницата адаторчето че в интерес на истината газовите резби са ми малко мътни и леко наопаки
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X