Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Котлон на течно гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Котлон на течно гориво

    От личен опит и от прочетеното по руските форуми за мен най удачен е двойката . Най компактен е и крачетата за поставяне на съда са най стабилни . Единицата е най близък до оригинала а тройката е лагерен примус по същество две двойки на един резервоар . Четворката е с по голям резервоар и според руснаците не прегрява . Всичките модели съм ги пекъл над половин час на пълна мощност резервоарчетата са топли но са далече от прегряване . Може и прави са са все пак експлоатират шмеловете едни 40 и кусур години . При тях примуса не е луксозна прищявка а жизнена необходимост когато си на експедиция с месеци насред нищото . Принципа на работа на всичките е еднакъв има разлики само в стержена който пуска горивото при единицата който е месингова зъбна рейка запазено е конструктивното решение на оригинала и в помпичките на първите единици и те са като на оригинала месингови и стержена на помпичката се завива на резба . На следващите серии стержена на горивната глава е опростен и го движи екцентриков механизъм . Помпичката в руското изпълнение е може би единствения възел който създава проблеми . При оригиналния Phoebus 625 буталото е кожен салник който е практически вечен при редовно смазване . При руската модернизация е един особен О пръстен с крачета а гумата старее и се къса . Руснаците имат десетки вариации на тема отстраняване на този недостатък включително и как да си направим сами кожен салник . В оригиналното изпълнение стержена на помпичката се завива което за мен е много по добро решение защото не може да изплиска бензин при някакъв дефект във възвратното клапанче . При мен се случи веднъж добре че беше изгасен примуса . Клапанчето заседна на чеплък в двата отвора . Като остане време ще модернизирам една две помпички като оригиналните . Phoebus 625 е конструиран като примус за австрийската армия някъде около 1960 година а по късно е приет на "въоръжение" в швейцарската и германската . Като цяло е един изключително здрав ; надежден и непретенциозен към горивото примус изработен изцяло от метал . Няма пластмаси и маркучи все неща които се чупят в най неподходящия момент . Компановката на руските за мен е по добра имаш тенджерка 5 литра и капак който можеш да го ползваш за тенджерка или чиния . При австрийския кутията е само транспортен контейнер . На австрийския пише че със смяна на дюзите работи и с газ за горене на шмела изрично пише само бензин но си работи прекрасно и на газ за горене без смяна на дюзи така че реално и той си е двугоривен примус .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Котлон на течно гориво

      Качи някоя и друга снимка, когато тръгнеш да модернизираш помпичките. Решението с О-пръстен и за мен е по-тъпо. Даже направо си мисля за изработване на капачка с автомобилен винтил, но пък в този случай задължително ще трябва да имаш и външна помпа. Със сигурност ще сменя този О-пръстен и на моя Шмель 3, но кога ще стане един Бог знае...
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • От: Котлон на течно гориво

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Дебна по сайтовете
        Видях в един сайт за продажби,че има и новички,но цената е нещо сбъркана-150.00 лв.

        Коментар


        • От: Котлон на течно гориво

          Първоначално публикуван от edre Преглед на мнение
          Видях в един сайт за продажби,че има и новички,но цената е нещо сбъркана-150.00 лв.
          Единя продава Шмель 4 има няма 5 години Там някъде го напъдиха от бушкрафт форума като се опита да го продава там за 120 лева . Явно няма никакво желание да го продаде
          Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
          Качи някоя и друга снимка, когато тръгнеш да модернизираш помпичките. Решението с О-пръстен и за мен е по-тъпо. Даже направо си мисля за изработване на капачка с автомобилен винтил, но пък в този случай задължително ще трябва да имаш и външна помпа. Със сигурност ще сменя този О-пръстен и на моя Шмель 3, но кога ще стане един Бог знае...
          Ето два от възможните варианти .https://www.youtube.com/watch?v=dN3nx2CIAzI https://www.youtube.com/watch?v=-Og6WlS2qxs
          Последно редактирано от sek.1; 20-11-15, 19:57.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Котлон на течно гориво

            Аз искам да си купя шмел 2 или 4 и ако някой продава такъв на прилична цена , купувам . Само едно условие имам , да е пълен комплект , щото без канчето и капака не ми е гот . Без кутията си го имам .

            Коментар


            • От: Котлон на течно гориво

              http://olx.bg/ad/benzinov-kotlon-shm...tml#5f30e64cc7 Ако някой иска да го пазари .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Котлон на течно гориво

                Хубавец!
                Освен да провам с 40 - Киро очевидно си пада по тази Сифра! [emoji3]
                Враг усраине

                Коментар


                • От: Котлон на течно гориво

                  Пробвай до към 50 лева си ги заслужава . Аз имам вече два такива единя непален и един пален няколко пъти и нарочен за работен . Phoebus имат доста интересни неща .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_57 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:78.0 КБ
ID:5693939Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_57.jpg
Прегледи:1
Размер:73.2 КБ
ID:5693938
                  Последно редактирано от sek.1; 30-11-15, 05:41.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Котлон на течно гориво

                    Някой спазари ли котлончето ?
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Котлон на течно гориво

                      Все още нямам отговор.
                      Иначе запитване има, поне от моя страна.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Котлон на течно гориво

                        За 50 не го дава. Аз за тоз съветски връх на техниката повече не давам!
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • От: Котлон на течно гориво

                          Аха... Дъмпиш, а?
                          Аз му пуснах 45 макс.
                          Да видим на мен кво ше отговори
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Котлон на течно гориво

                            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                            Аз му пуснах 45 макс.
                            Да видим на мен кво ше отговори
                            И аз се пробвах за 45 лв. и отговорът беше:
                            "mislia kolega 4e si dale4 ot cenata" .Явно очаква доста над тази цена.

                            Коментар


                            • От: Котлон на течно гориво

                              Не знам, аз му писах на БГ, надявам се да успее да прочете какво съм му казал.
                              Ама вие щом хем сте колеги и не сте се спазарили къде съм тръгнал аз!
                              Иначе е добре да го засипем с предложения за да го ориентираме в реалната цена.
                              Полезно е всички...
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Котлон на течно гориво

                                И аз ще му пусна една оферта за 45 лева като откаже ще му пиша че повече от 50 не давам и ако кандиса ще се разберете за кой е .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X