Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Котлон на течно гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Котлон на течно гориво

    От ОЛХ http://olx.bg/ad/star-primus-ruski-I...tml#be67367f55 стиснахме си ръцете на 60 лева и в понеделник ми го праща . Мене теглото не ме бърка джипа го носи носи си и цял резервоар бензин На този поне му знам всички детски болести паля го със затворени очи . Има и един интересен екземпляр Шмель 3 с два котлона на един резервоар можеш да готвиш за цяла рота на него http://olx.bg/ad/benzinov-kotlon-pri...tml#be67367f55 Сделаното в СССР в повечето случаи е вечно съветския съюз умря а техниката произведена от него още дълго ще живее . В това икономия на материал няма произведено е в танкостроителен завод горелката е месингова .
    Последно редактирано от sek.1; 03-10-15, 21:29.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #47
      От: Котлон на течно гориво

      Оф, ибалиника, ясно.
      Що ли питам, като е логично
      ОК, мерси но ше ни плескат началниците с тези линкове ми се струва.
      Враг усраине

      Коментар


      • #48
        От: Котлон на течно гориво

        Таман щях да питам и аз. Сек, благодарско за линка!
        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

        Коментар


        • #49
          От: Котлон на течно гориво

          Изпадат такива котлончета . Аз на времето моето първото го донесох от Ленинград . Подарих го на един мой братовчед който имаше къща в балкана без ток и му вършеше много добра работа щото газ можеш да заредиш чак на 30 и кусур километра а бензин имаше винаги в резервоарите на УАЗката и така със седмици лятото си готвеше на него . За съжаление човека почина дъщерите му продадоха къщата вероятно заедно с котлончето . Тука има едно http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D...%D0%BB%D1%8C-4 ама продавача е луд за връзване иска колкото струват новите . Писах му че му давам 50 лева ама неще . Явно си мисли че продава мумията на Владимир Илич не примус Май преди няколко години пак го продаваше в бушкрафтърските форуми ама и там го нахраниха Реалната цена е там някъде 50 - 60 лева долу горе толкова вървят и в руските и украинските форуми. http://olx.ua/hobbi-otdyh-i-sport/sp...C%D1%83%D1%81/ Освен това 1992 година вече беше започнало колхозното производство и тоталното сриване на качеството на всичко руско .
          Последно редактирано от sek.1; 04-10-15, 06:59.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #50
            От: Котлон на течно гориво

            Току що се появи един още по евтин http://olx.bg/ad/benzinov-primus-sss...tml#be67367f55 Поръчах го и него Тамън ще има база за експерименти да го направя наистина всегоривен .
            Последно редактирано от sek.1; 04-10-15, 09:56.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #51
              От: Котлон на течно гориво

              Е остави някое де, ти изкупи пазара, егаси!
              Аз нямах време днес да се занимавам с тестове, че подготвях колата за експлоатация и не остана време.
              Враг усраине

              Коментар


              • #52
                От: Котлон на течно гориво

                Как беше само играчките стават по скъпи Обикновено има ли нещо читаво руско търси му западния прародител В случая родината му е немскоговоряща Австрия phoebus-625 . Армейски примус в австрийската и швейцарската армия . Сега остава и такъв да си намеря Натиснете снимката за да я уголемите

Име:625r-2.jpg
Прегледи:1
Размер:68.6 КБ
ID:5685054 Шмель 1 дето се вика намерете разликите Натиснете снимката за да я уголемите

Име:766884241.jpg
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:5685055 Шмель 4Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4 Шмель-4.jpg
Прегледи:1
Размер:137.8 КБ
ID:5685056
                Последно редактирано от sek.1; 05-10-15, 05:53.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #53
                  От: Котлон на течно гориво

                  Моите котлончета дойдоха днес . Бях забравил колко са симпатични на живо Запалих едното което е палено преди мене само за проба . Заработи си все едно вчера е произведено . Другото чисто новичкото сърце ми не дава да го запаля 2 литра вода неговата тенджерка кипват за няма и 5 минути . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0087.jpg
Прегледи:1
Размер:160.7 КБ
ID:5685339Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0091.jpg
Прегледи:1
Размер:65.2 КБ
ID:5685338Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0092.jpg
Прегледи:1
Размер:113.7 КБ
ID:5685337
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #54
                    От: Котлон на течно гориво

                    Противно на написаното в инструкцията конлончето работи перфектно и с газ за осветление . Още не мога да се престраша да пробвам със спирт С нафта не можах да го подкарам . Някой има ли идея от къде може да се намери чист екстракционен бензин ? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0099.jpg
Прегледи:1
Размер:141.4 КБ
ID:5685568
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #55
                      От: Котлон на течно гориво

                      Навремето баща ми купуваше за петромаксите от един пожарникар. Не знам дали имаше връзка със службата му.
                      Ама те тези са направени да работят с обикновен бензин. Защо си усложняваш живота?
                      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                      Коментар


                      • #56
                        От: Котлон на течно гориво

                        Пуши докато загрее и смърди.
                        За някои смърди, де - на мен ми мирише на хубаво.
                        Освен това вярвам, че го търси за експеримент.
                        Разните магазини продават някакви "корекомски" горива за котлони, които не е ясно какви са но може би е точно чист бензин,
                        Ето такова например.
                        Само че аз не съм толкова любопитен, че да дам 15лв за литър.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #57
                          От: Котлон на течно гориво

                          И моето любопитство приключва на тази цена Само за проба ми трябваше . В интерес на истината мирише само ако го подгряваш с бензин когато заработи оптимално има пълно изгаряне и поне аз миризма не усещам . Подгряваш ли го със спирт без значение сух или течен няма миризма . Вчера купих за 2 и нещо една голяма опаковка сух спирт за разпалване на барбекюта и камини .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #58
                            От: Котлон на течно гориво

                            Е, предположих
                            Но има и по-тежък вариант - Zippo бензина.
                            Там литъра отива май към 60лв - ебаси, сигурно е синтетичен
                            Иначе да - простият безоловен пуши и хвърля сажди само докато гори по време на подгряване.
                            След това няма никакви проблеми.
                            Миризмата на бензин си я има и след това при транспортиране.

                            При тези "модерните" са мислили в тази насока.... По принцип.
                            Сондата е така направена, че преди да се угаси, ако се обърне бутилката на 180 градуса остава на сухо и продухва горивопровода преди спиране.
                            Тоест след като се свали маркуча от помпата за транспортиране, в горелката и маркучите няма гориво.
                            По този начин не мирише много.

                            Обаче не трябва да се сваля помпата от бутилката и да се заменя с капачка.
                            Което не е никакъв проблем - само е добре да се изпусне налягането, иначе няма никакъв проблем да се транспортира по този начин.
                            Ако бутилката се затвори с капачка, трябва много време за да се изпари бензина от помпата и основно филтъра, с който завършва сондата.
                            Това ако се прибере в раницата преди това почва да мирише яко, все едно съм във "виетнамка"

                            Естествено може да се транспортира и без да се разкача нищо и без да се разделя бутилка от горелаката ама ми се се струва много ограничаващо.

                            Затова ми се искаше да я подгарам на син спирт, че е евтин колкото бензина а няма проблеми с миризма.
                            За момента обаче удрям на камък. Ни ще...
                            Не съм пробвал още само с газовата дюза.
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #59
                              От: Котлон на течно гориво

                              Вижте тук:http://www.teocom.eu/ Някога съм купувал от тях чист бензин. Мисля, че беше 4-5 лв. Аз си вземам за отоплителя за ръце, че зипо бензина ми идва скъп.

                              П.П. Сега им видях ценовата листа. Бая са вдигнали цената. 1л. наливно 14.80 лв. От доста време не съм ходил при тях, но повишение с 300% ми идва множко...
                              Последно редактирано от siem; 08-10-15, 09:35. Причина: П.П.
                              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Котлон на течно гориво

                                Мдаа... И аз погледнах.
                                Далеч е от 4-5лв

                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X