Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

    Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
    Това по идеята, че управляващите много се плашили от въоръжени граждани.
    Идеята на "въоръжения гражданин" не е да прави опълчение което да се противопостави на редовна войска(това вече е играно, с трагичен резултат за гражданите), а хората да имат повече свобода, самочувствие, пък ако щеш и твърдоглавие. Тези неща са доста по-страшни от няколко хиляди или с още една нула пушки свободно и легално притежавани от населението.

    Абе защо не разрешават свободното притежаване на оръжие, а? Не е по прищявка на някой си...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Абе защо не разрешават свободното притежаване на оръжие, а? Не е по прищявка на някой си...
      Щото някои читатели с пагони ще останат без работа, а на други - ще им се отели вола от бачкане за няколко месеца...
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

        [QUOTE;2022594]Вчера в един филм се каза "пред колта всички са равни"[/QUOTE]

        Оригиналната "крилата фраза" е: "Линкълн даде свобода на хората - Колт им даде равни шансове", прима-перифразата е: "Господ създаде хората - Колт ги направи равни" (един от най-сериозните претенденти за авторство е Иван Мойсеев Кафявски ) - и двата цитата са по памет. Последващите версии са неизброими.
        Прочее - ето човек (или представител на обществена група), комуто подобни ТВ-продукции биха били полезни (той тамън вчера, от авторитетен източник какъвто е телевизията, е чул...)

        пп
        Дебело искам да подчертая, че в мнението ми няма нищо (а-ма абсолютно нищо) лично. Затова и съм оформил цитата без името на автора. Просто е много удачен като илюстрация.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

          Тия сладури от NG са сложили надпис на екрана "6 дни до края".
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

            Така, последно: Краят на света ще продължи две седмици.

            Коментар


            • От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:543800_10151288003203830_52304872_n.jpg
Прегледи:2
Размер:37.1 КБ
ID:5435654

              Коментар


              • От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

                Жестоко!
                Много ме развесели

                Коментар


                • От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

                  Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                  Жестоко!
                  Много ме развесели
                  Нещата са сериозни! Особено е кефеща една реклама по популярна теливизия, в която едно циганче пита загрижено за любимото си предаване: "Края на света се пада в Петък... Ще има ли след това "Отечествен фронт?""
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

                    След няколко дни пак ще пуснат епизодите на предаването по НГ В интерес на истината, ако изгледате повече от 2 епизода, ще установите, че има и интересни идеи.
                    Например:
                    1. Конвертиране на излишни пари в сребърни монети и кюлчета, ползвайки ги за размяна, при необходимост.
                    2. Като складираш ориз в PVC бутилки /го пазиш от буболечки /
                    3. Няма нищо лошо да имаш 2-3 туби от по 10-11 литра вода на терасата.
                    4. Научих какво е Спирулина /Един тип пиеше зеленясала вода от аквариума, да си набави протеин, въглехидрат, минерал../
                    5. Научих за бойното изкуство Крав Мага ..
                    6. Един чичка си беше направил землянки през 3-4 км. една от друга. Лесно можел да се предвижи и укрие, без да го проследят и открият

                    Пък и няма нищо лошо, да си имате подготвена една раница, за бързо напускане на дома, града, държавата..
                    Ей, Жоро Милионера, ако го беше гледал предаването и да се подготви, преди да "джоби" инкасо автомобила, сега щеше да си пече задника в Юар..

                    Коментар


                    • От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

                      Първоначално публикуван от Ат.Атанасов Преглед на мнение
                      1. Конвертиране на излишни пари в сребърни монети и кюлчета, ползвайки ги за размяна, при необходимост.
                      2. Като складираш ориз в PVC бутилки /го пазиш от буболечки /
                      3. Няма нищо лошо да имаш 2-3 туби от по 10-11 литра вода на терасата.
                      4. Научих какво е Спирулина /Един тип пиеше зеленясала вода от аквариума, да си набави протеин, въглехидрат, минерал../
                      5. Научих за бойното изкуство Крав Мага ..
                      6. Един чичка си беше направил землянки през 3-4 км. една от друга. Лесно можел да се предвижи и укрие, без да го проследят и открият
                      ...
                      Това предаване е правено от американци за американци.
                      По нашите географски ширини не се вписва много, да не кажа че има комедиен отенък.

                      по точка 1 - излишни пари... в средното българско домакинство? Ми такова животно няма, да не кажа че повечето са на минус със заеми. олврдрафти и лизинги. Естествено може да има някой дето да отдели 1000 лева за сребърни монети но пък на кой ще ги продаде при криза? Аз лично не бих ги приел за размяна по простата прична че няма да мога да ги оценя - от къде да знам че е сребро а не неръждавейка, или злато а не месинг...
                      По точка 2 - амо то Българите си имаме отколешни традиций в складирането на зимнина. На американеца може да му изглежда много екзотично трупането на храна в мазено но тук... Опитвам се да се сетя за някой от близкото ми обкръжение който да не е сложил някой компот, буркан туршия или бидон с кидело зеле... Не че се готвят света да свършва, просто от киселото зеле и чверен пипер става страшна салата и мезе за ракия в студените зимни вечери. А за запасите от вино и ракия дума няма да отварям. Народопсихология. А и много хора все още си гледат домашни животни - мляко (и млечни продукти) + месо
                      Точка 3: За запаса от вода съм съгласен. Дори още по полезно е да знаеш някой близък извор или малка рекичка. Ако водата не е изворна, ще е годна след преваряване. България е богата на водни ресурси така че извън големите градове набавянето й не е толкова голям проблем колкото би могъл да е в някой щати на САЩ.
                      4. Хапчетата... за мен си е чист пазарен трик.
                      5. Бойното изкуство е много полезно, най малкото за поддържане на тонус. Иначе на това мисля че му казват САМБО (Самн Без Оръжие) по нашенско, ткак че и тази топла вода е вече открита.
                      6. кОпане на землянки през 3км - е тоя вече не е добре.

                      пп. Жоро "милионера" не се ли предаде сам?

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X