Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Загледайте се- надувната лодка си стои обърната на рубката отгоре. Платната са скaтани, нито една кофа няма на палубата, никакви риболовни принадлежности...
    Това си е за учебниците как НЕ се прави .. абсолютно си прав и си е много добър пример.. за което БЛАГОДАРЯ. Дупе знае 2 и 200 ... така е но тия дупета сме малко. И мисленето не е за всички .. бил съм свидетел как много аналитични умове, хора в които се кълна че се мозъчни капацитети .. как в определени ситуации просто изключват и мозъка го няма никъф. Всичко според мен е до нагласа, знания, оборудване и малко късмет .. ей тоя коктейл ако го има всичко е наред
    Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
    A POS
    0885600200
    За момента пасажер

    Коментар


    • #62
      От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

      Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
      ... така е но тия дупета сме малко. И мисленето не е за всички ...
      А ти - да не си тръгнал да спасяваш света!
      За@би...
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #63
        От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

        Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
        Това си е за учебниците как НЕ се прави .. абсолютно си прав и си е много добър пример.. за което БЛАГОДАРЯ. Дупе знае 2 и 200 ... така е но тия дупета сме малко. И мисленето не е за всички .. бил съм свидетел как много аналитични умове, хора в които се кълна че се мозъчни капацитети .. как в определени ситуации просто изключват и мозъка го няма никъф. Всичко според мен е до нагласа, знания, оборудване и малко късмет .. ей тоя коктейл ако го има всичко е наред
        Аха, ама направо се чудя как стоиш жаден, дъжд вали, лодката ти стои с дъното нагоре и ти я гледаш тъпо. И така няколко седмици! Да казвам ли, че като има летящи риби има и риба тон. Те пък кълвът на мръсен чорап с кука в него. Буквално!
        Понякога съм твърд привърженик на теорията за природен подбор. Да се поразредим малко...
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #64
          От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          А ти - да не си тръгнал да спасяваш света!
          За@би...
          Не съм тръгнал да го спасявам Нито съм фанатичен сървайвалист .. просто ми е хоби и ми харесва. Един вид си тренирам и психика и тяло и всичко. Опитвам се и да помагам от време на време на хора дето не знаят или искат да знаят но това е друга тема. Ако се наложи да спасявам света и ако мога да съм полезен защо не ...
          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
          A POS
          0885600200
          За момента пасажер

          Коментар


          • #65
            От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

            Все ми се струва че да оцеляваш в океана подготвен е по добре от неподготвен на суша!Визирам предложението с апартамента-там и да имаш въдици море няма пушка да имаш гора няма!
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #66
              От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
              Все ми се струва че да оцеляваш в океана подготвен е по добре от неподготвен на суша!Визирам предложението с апартамента-там и да имаш въдици море няма пушка да имаш гора няма!
              Това е малко "спорна топка". Оцеляването си само по себе си означава, че работата е напечена. В апартамента може да нямаш нищо, но можеш да си вземеш раничката и да отидеш до близката/далечната нива, село, река, планина... и според сезона да намериш нещо за ядене.

              Снимките са правени на около 600 километра от най-близката земя. Температурата на сянка е такава, че без вода изкарваш 48 часа. Ако намериш сянка. 7 дни каране след Хавай си или около екватора без вятър или си в район без дъжд. Риба има до момента до, които не се завъртят акулите. После всичко във водата заминава в небитието. Със все куките. Последното плаване до там ползвахме 200 паунда /90 килограма/ влакно. И като се завъртя голямата риба тон, една кука не остави.

              За да останеш без вода, ти трябва да се спука само един китайски маркуч. Или Хосе да не е завил оная скоба на терсене място. И часовника започва да ти тиктака ония 48 часа. А ти имаш 2 чедмици каране. И то каране от, което аз губя килограми без да съм в режим "оцеляване". И когато всичко по лодката работи. Което пък е рядкост. И като се ччупи и спреш, разбираш значението на думата САМОТНИК.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #67
                От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

                За тоя още ме е яд,че не го набихме,така можешме да го увьртим пред Уайкики,че имаше да подсмьрча още 20 дни после.Можехме и лодката да му строшим,леко грешна маневра с нашите 1300 коня дизели и айдееееее,един калитко по-малко се пречка в морето.Като се приближихме до него Махито/Дорадо/Долфин се вьртеше в крьг около лодката му,пьлно с летящи риби и пьлно с много ядлива риба.Предната вечер ни валя,на следващата пак така,той знае,че има едни груби 6-7 000 километра преход и решил да подмине Хавай - това е като да катериш Еверест и да си подминеш базовия лагер.
                ОК,подминал си го,над лагера си,под тебе е лек наклон който става за пьрзалка,добьр снежец и гащите ти здрави та и по гьз можеш да се пребереш ма на,пазиш гьзь,че да има какво да натираме като те намерим.Не може да си над Хавай,да духа вятьра кьм тях / и то постоянно / да имаш управление и да не я пуснеш да те сваля.Бе вдигни каквото имаш за вдигане,чаршафи,одеала,платнища............хвьрли нещо да ти спира задника на лодката и тя сама ще стигне около островите.НЯМА,и да се пьрзаля по гьз не му идва.

                Сметката сьс скорост/храна/вода/ток/гориво пьк сьвсем я няма.Кьсаш платната преди 3 дни,свьршил си водата поне 2 седмици преди това и имаш още месец плаване.Ми всичко да ти е у ред с лодката ти пак си месец и половина на кьсо с водата,кьде си трьгнал на майната си????


                Още се чудя що не го набихме,май щото беше Поляк,ако не беше от нашите ебати котвата,едно боц и спира да оцелява,айде на самолета и вьз.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #68
                  От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

                  Бенц, като те чета само и ме хваща шубето - не дай си боже да се наложи да ме спасявате с брат ти (нищо, че съм 2 метра и 100 кила)... Много сте лоши бе! Дай сега да давим всеки който не знае как да си върже обувките (аз в морето съм си баш така нищо, че съм варналийче)... Тука онзи ден цяла вечер трима рибари бедствали в морето - останали без ход и вълната ги изкарала на скалите! Преди да се нацепи лодката скочили във водата. Единия доплувал до брега, а двамата издрапали на един камък от който после ги дошубяло да скочат, за да ги прибере катера на бреговата и чакали до сутринта да падне вълната! Капитана на катера още му бе изправен косъма на другия ден като дава интервюто за телевизията - едвам са удържали коритото да не ги забие вълната и тях в скалите, докато са навивали по мегафона онези да скочат и да ги приберат. Двамата "юнаци" обвиняват сега бреговата, че не са ги спасили на време..?!! Тъпанари всякакви (не само в морето), ама тя природата достатъчно ги наказва такива, че и да ядат шамарите...

                  Коментар


                  • #69
                    От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Бенц, като те чета само и ме хваща шубето - не дай си боже да се наложи да ме спасявате с брат ти (нищо, че съм 2 метра и 100 кила)... Много сте лоши бе! Дай сега да давим всеки който не знае как да си върже обувките (аз в морето съм си баш така нищо, че съм варналийче)... Тука онзи ден цяла вечер трима рибари бедствали в морето - останали без ход и вълната ги изкарала на скалите!

                    Мислиш ли,че всеки има месеци за смятане на даден преход,има обиколка и половина около света,лодката я има от десетина години,дали са му сьвети и е чел кое как се прави / па и кьорав да е вятьра вьрти по часовника над екватора,имаш хиляди километри срещу него....... /вижда,че му свьршва водата като е бил ПРЕДИ островите и пак е натиснал..................?????И кое предпочиташ - да те смькнат сьс шутове от планината и да ти теглят един кютек в базовия лагер или леко да те подминат,а ти да станеш на чироз????Да ти пратя един клип как катерача го подминават с часове и е още там в планината?АЗ що трябва да сьм дльжен на всеки ненормалник който НЕ ИСКА да сметне 5 вьзла умножени по 24 часа и тия мили са на ден преход,на 6000 мили да си сметне колко дни преход има ако всичко е ОК и да го умножи по 1.5 галона на ден вода.А смятай го на прьсти,като не може или мре или вади кьсмет,че не му бия една котва дето не е и моя,я се драсне я не.

                    Питай брата как скача от една лодка в друга в отворен океан да сьживи един който не може да си включи навигацията,има 3 консерви на борда,имперьл на помпа не може да смени / 3 болтчета /..........но е трьгнал на майната си.Намираш го сьс строшени ребра на 100 километра вьтре,като те види и припада и не го и свестявам даже,лодка ли да гледам или него?

                    Колко да влача,колко да спасявам ми кажи,един ли не може да си сметне,че с резервоар бензин до Лондон няма как да стигне?


                    И не говорим да загуби ход и да се метне на скалите,говорим да трьгнеш по прашки Еверест да катериш,не е за бой ми за таковане ма поне сьм женен следващия му боцкам една котва и да реве на арменския поп,няма да ми е сефте я.


                    На мен какво ми е???Имам мрежа 2 метра на левия винт,гориво се смята по 3 пьти на ден,рискувам 2 лодки на 600 километра от сушата,рискувам да му строша неговата или да го убия,рискувам да падне зад борда и вьобще да не го усетя,рискувам си хората на борда,рискувам си бачкането............щото го мьрзи да смята???БОЯ му е малко,че и закона е зад мен.Ходи докажи трима на тебе какво е било в средата на морето.
                    Това като ония собственик дето ми вика Ма аз сьм собственика.........ма ние сме двама,или траеш или пристигаме двамата..........щял да ме сьди...........ма пьрво трябва да пристигне на брега,а това не зависи от него,а от нас,после може и да ме цуне някьде ако е смел.Сигурно още кошмари сьнува





                    Тук говорим за средата на нищото,или караш по логика и по правилата на джунглата или някой ти го наденва троен па му се сьрди после.ОЦЕЛЯВАНЕ в нормални условия,за Апокалипсис не говорим даже.
                    Последно редактирано от BENZBOSS; 07-12-12, 19:23.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #70
                      От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

                      Абе братче! Ела да видиш тука какво става като падне пет санта сняг нищо, че пада всяка година и все през зимата.., Ти ми говориш (много добре те разбирам всъщност) за презокеански самотни плавания!! И ние не сме длъжни всяка зима да се обръщаме на пътна помощ, ама не само се обърнахме, ами и половината форум си сложи гребла за сняг на джиповете вече... Овцата си е овца, брат ми и десет котви да и играеш - все тая! Ще те гледа тъпо и ще вика "Бееее"!

                      Коментар


                      • #71
                        От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

                        След котвата лодката е за боклука,тоя го няма и са с един по-малко.Не можеш да изчистиш света от глупаци,но можеш да им намалиш броя поне.

                        Вярвай ми,не ми е за сефте,то само тоя да е.......
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #72
                          От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

                          Добре а може ли малко да променим темата и да дадем отговори по тези въпроси. За мен края на света означава Край в истинския случай Край няма повече!Най подготвените почват да оцеляват и така месец два година .Но с каква преспектива ще се оцелява ?За какво?Нали всичко се е затрило?Ще градят нов свят ли?Ами ако трябват 10 000години и повече да почне природата да функционира ?Това не означава че нямам хъс за оцеляване.Имам си село до което дори пеша мога да стигна до него има и гора има и язовири пълни с риба .В мазето има буркани в двора кладенец също и външна тоалетна която няма нужда от вода и пълна стряха с дърва.
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #73
                            От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

                            Според мен е това е поредното безмислено хоби
                            Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                            Коментар


                            • #74
                              От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

                              Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                              Според мен е това е поредното безмислено хоби
                              Еее не така грубо де .. . По смислено от събирането на марки ..или от компютърните игри и тн... Не е зле човек да се учи на нещо било и то да оцелява...
                              Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                              A POS
                              0885600200
                              За момента пасажер

                              Коментар


                              • #75
                                От: "Куфар За Края На Света" или как се подготвят хората за апокалипсиса

                                От един хубав филм може да не се научи нищо, от лош много, може и обратното... всъщност това какво ще се научи или не, зависи само от този дето го гледа... ;-) Но пък четейки темата, разбирам много важни неща за света около мен... Неща за които преди подозирах, а сега съм сигурен. Живея в света на Йода, Бен Кеноби, може би даже Люк се навърта, но него не съм срещал... Има някакви гласове, които твърдят, че видите ли, било добре да сме подготвени... За какво бре хора да се подготвяме...? Първо тук нищо лошо не може да ни се случи! Може би може на други места, но не и тук. И ако случайно там стане, то тук не ни касае... никак! Нашата си цивилизация, в която така добре си живеем, е вечна и непоклатима. Е не съвсем вечна, слънцето след някой друг милиард години ще загасне, но това е в друг изборен период и в момента няма да го мислим. Като му дойде времето, ще има европрограма и ще се отпуснат достатъчно пари да го запалят пак. С обществена поръчка и след ОВОС разбира се... Дотогава нищо страшно! Уверявам Ви! Не се поддавайте на плоски американски провокации. Там това е нормално, там живеят зомбита, тук ги няма, не обръщайте внимание.

                                Тук всичко, винаги е под контрол! Токът никога не спира... (това е важно постоянно да си го повтаряте), нищо лошо не може да се случи (това си го повтаряйте по-често) и най-важното всички големи природни катаклизми са само в историята. Там са и много от цивилизациите преди нас. Това е, само защото са били несъвършени и не са имали толкова джедаи сред населението като нас... Оставете ги, ние сме единствените, вечни и съвършено сигурни в нашето светло бъдеще! (Това последното също си го повтаряйте често) Тези неща в скобите, е важно да се повтарят, защото иначе рискувате ако прекалено се замислите, да вземе някоя еретична мисъл да ви посети. Не и обръщайте внимание...

                                Но..., ако все пак, някоя мрачна мисъл се загнезди у вас и не ви дава мира, не и се поддавайте! Не и не! Прочетете темата от началото и! Отворете си очите и вижте... С изключение на малцината ни заблудени колеги, всички останали са или джедаи или кандидат джедаи. Могат със сигурност да се справят с произволна ситуация благодарение само на знанията си! Те могат да правят това, без да пият, ядат и прочие неща с които сме принудени ние останалите смешници да се опитваме да се справяме... При това, те го могат когато и колкото време е нужно!

                                Единственият малък проблем е, че са неуловими. Ако знаете колко пъти съм се опитвал да ида на курс за джедай. Да ми обяснят как го постигат, аз да им задам малко въпроси и те да ми отговорят... Ще ми се но не... Тайно общество са... Това са и единствените ми мрачни мисли. Защото в разните му там неща с които ни плашат все се споменават някакви си мародери... Такива дето иначе се престрували на нормални хора, пък като огладнеят, вземат че искат на другите хлябът и не само... Но се успокоявам. Няма ги по нашите земи тези. Тук живеят само джедаи! Е може би, по някой отделен самурай, дето ако изпадне в такава ситуация сам ще си направи харакири... Но основните са джедаите... а колко искам и аз да съм като тях!
                                Последно редактирано от Венцислав Петров; 08-12-12, 14:32.
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X