Обява

Свий
Няма добавени обяви.

EDC или (Every Day Carry)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: EDC или (Every Day Carry)

    Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]502150[/ATTACH]
    от каде?
    колко струва?
    по хубав ли е от CASIO G-7900 3ER
    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Quadra Drive
    JEEP: The dirtiest of the four-letter words

    Коментар


    • От: EDC или (Every Day Carry)

      Като цена е около 500 лв. Лошото е че нямам идея дали е по хубав от Касиото. Пор принцип според мен лоши Касио няма
      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
      A POS
      0885600200
      За момента пасажер

      Коментар


      • От: EDC или (Every Day Carry)

        Току що ревизирах EDC то....
        Значи:
        В мен- по мен:
        Часовник Омега сиймастър хронограф.
        Дог тагове.
        Калъфче с лични документи- лична карта , кредитни и дебитни карти , резерва карта за достъп до служебното место и подобни.
        Второ калъфче с разрешителните за пушки и пищови.
        Пари в брой.
        Фенер Т 20 - Оллайт.
        Нож (или е Емерсъна CQC или един Зиро Толеранс).
        Пистолет- Глок 19 или Зиг СП 2022 - според настроението- в кайдексов кобур и с кайдексови носачи за пълнителите.
        Два резервни пълнителя.
        Ключове с куботано - спрея.
        Три телефона.
        В джобовете на якето- чифт ръкавици - или Механикс или HWI - кожа и кевлар.
        Спрей Сейбър Мк.3- струя.
        В Бейл Аут Бега на 5.11:
        Тактическа (нищо тактическо няма в нея но е много здрава и пише добре) химикалка на Койо.
        Лаптоп, флашка за интернет, прозрачни "пликчета" за смартфоните (пазят от вода и мръсотия), тефтер.
        Очила - със защита по ANZI Z 87.
        Още един фенер - Олайт М 21 Уориър.
        Малка аптечка на Сървайвъл системс с добавени хапове, обдишвател, ръкавици, хапчета на Катадин за пречистване на вода, изотонични прахчета и т.н.
        Т.нар "израелски" бинт.
        Турникет на CAT.
        Емърджънси фолио.
        Е-трекс 30 - GPS.
        Мултитул на Виктоинокс.
        Мокри кърпички.
        Сгъваем дроп пауч- в него има един фенер I3 на Оллайт (резерва на резервата на резервата) и червен филтър за T 20.
        4 бр батерии CR 123.
        6 бр. батерии АА - от тях два дурасела и четири литиеви.
        Резачка за колани.
        Белезници за еднократна употреба.
        Два сникерса.
        Отделно на чантата има и една "мигалка" на Инова.
        П.П. Ще си купувам нова чанта- тая нещо отесня.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • От: EDC или (Every Day Carry)

          А, к'во ще се набутваш за нова чанта. Като ти гледам списъка, направо вземай един 20 футов контейнер.
          There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
          No wahalla.

          Коментар


          • От: EDC или (Every Day Carry)

            Калински .. земи отнеси некой хазарад 4 .. ще събереш нещата а и ще остане още място за допълнителни неща. А знаеш колко е компактна и удобна
            Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
            A POS
            0885600200
            За момента пасажер

            Коментар


            • От: EDC или (Every Day Carry)

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              Току що ревизирах EDC то....
              Значи:
              В мен- по мен:
              Снимка щем, така не е интересно
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • От: EDC или (Every Day Carry)

                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                Току що ревизирах EDC то....
                Значи:
                В мен- по мен:
                .
                На мен ми е интерсно , дали това всичкото го носиш по улиците в България ?
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • От: EDC или (Every Day Carry)

                  Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                  На мен ми е интерсно , дали това всичкото го носиш по улиците в България ?
                  Повервай ми ... носи го
                  Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                  A POS
                  0885600200
                  За момента пасажер

                  Коментар


                  • От: EDC или (Every Day Carry)



                    На снимката попадна и Мишъна, защото още не съм му се нарадвал и го нося ежедневно с мен. От нея отсъства вторият Айфон, защото с него правих снимките.... Няма ги лаптопа и тефтера - но те са си в торбето- допълнителните неща се събират само в страничните джобове.
                    Прикачени файлове
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: EDC или (Every Day Carry)

                      Машала
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • От: EDC или (Every Day Carry)

                        Аз срещам доста повече затруднения със значително по-малко оръжия по себе си
                        Имам предвид , че на много места , акто музеите например има проверки , да не говоря за нощните заведения
                        Затова питах
                        А най тъпото е да ти направят проверка другарите милиционери в друг град и гелдай как си губиш едни 24 часа

                        Та според мен EDC-то за цивилен живот и за вприродата са доста разлини понятия
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: EDC или (Every Day Carry)

                          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                          Аз срещам доста повече затруднения със значително по-малко оръжия по себе си
                          Имам предвид , че на много места , акто музеите например има проверки , да не говоря за нощните заведения
                          Затова питах
                          А най тъпото е да ти направят проверка другарите милиционери в друг град и гелдай как си губиш едни 24 часа

                          Та според мен EDC-то за цивилен живот и за вприродата са доста разлини понятия
                          Ми да ти кажа не ходя често на нощни заведения... А и като ще ходя така или иначе оставям оръжието в касата. А относно другарите милиционери, в повечето случаи губят интерес още при показване на разрешителното (при мене са няколко). Останалите вещи не са ограничени за носене. Обикновенно се губят едни 10 минути (мериме си фенерите, зяпат разни неща) и се разделяме в любов и съгласие. А горският ми комплект... аххахаха е там....
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: EDC или (Every Day Carry)

                            Колега,Мад Дог, не приемай въпросите ми като заяждане,просто ми е интересно да споделиш:
                            Когато ти трябва примерно...фенерчето как успяваш да го намериш без да си обърнеш останалите джобове?
                            Тея всичките неща реално ползваш ли ги в цивилна обстановка?
                            Работата ти свързана ли е с тези предмети?
                            И не на последно място...пробвал ли си да замериш като тегло цялото оборудване?
                            Пак казвам...не се заяждам,просто ми е любопитно

                            Коментар


                            • От: EDC или (Every Day Carry)

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Ми да ти кажа не ходя често на нощни заведения... А и като ще ходя така или иначе оставям оръжието в касата. А относно другарите милиционери, в повечето случаи губят интерес още при показване на разрешителното (при мене са няколко). Останалите вещи не са ограничени за носене. Обикновенно се губят едни 10 минути (мериме си фенерите, зяпат разни неща) и се разделяме в любов и съгласие. А горският ми комплект... аххахаха е там....
                              Не казвам , че са забранени , но явно им се вижда страннно и задават въпроси , от къде си що си ква работа имаш ... и ако не им ближеш гъза се заяждата ,закона им дава право .... оффф избягахме от темата , идеята ми беше , че за в цивилованан страна , за населено място , ако не ти е по служба си доста презапасен
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • От: EDC или (Every Day Carry)

                                Първоначално публикуван от Симеон Михайлов Преглед на мнение
                                Колега,Мад Дог, не приемай въпросите ми като заяждане,просто ми е интересно да споделиш:
                                Когато ти трябва примерно...фенерчето как успяваш да го намериш без да си обърнеш останалите джобове?
                                Тея всичките неща реално ползваш ли ги в цивилна обстановка?
                                Работата ти свързана ли е с тези предмети?
                                И не на последно място...пробвал ли си да замериш като тегло цялото оборудване?
                                Пак казвам...не се заяждам,просто ми е любопитно
                                Ами фенерчето си стои в един и същи джоб от години- и дори на едно и също место:
                                Средното фенерче винаги ми седи в десния джоб на панталона при документите, по- големият Уориър, в средния преден джоб на чантата, спрея - винаги в десния долен джоб на якето и т.н.. Т.е. всяко нещо си има место и то не се променя- това е едно от основните правила на които човек се научава в момента в който почне да ползва дрехи с много джобове.... Работата ми не е свързана точно пряко с тези неща, но чат пат имам изненадващи командировки- и докато фланелки, боксерки , четка и паста за зъби и прочеие съм свикнал да си купувам "по пътя", останалите неща не се продават в Била и освен това са леко скъпи. Имал съм достатъчно случаи, когато тръгвайки за няколко часова командировка, се е оказвало че трябва да изкарам два или три дена. А дали ми трябват - винаги давам пример с презерватива в портфейла - много хора го носят, като веднъж относително рядко се ползва и второ продават презервативи почти на всякъде- а и в най лошият случай ще пропуснеш един секс-защо това се счита за разумно, а носенето на неща които ако ти потрябват и ги нямаш може да е значително по- фатално се приема за странно? А и повярвай ми- в сравнение с масата на лаптоп и резервна батерия всичко останало е грамове.... без да броим оръжието и ножа, но тях така или иначе си ги нося почти 24/7.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X