Обява

Свий
Няма добавени обяви.

EDC или (Every Day Carry)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: EDC или (Every Day Carry)

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    Олеле....
    И аз съм от параноиците...
    В мен :
    Пари, документи, три телефона- и трите общо взето по- смарт от мен самия.
    Нож Емерсън Super CQC 7.
    Ключове с куботано- спрей.
    Обикновено нося и Глок19/ Зиг Сп2022 с два резервни пълнителя, но нещо в последно време ме домързява.
    Фенерче Олайт Т 20.
    В Бейл Аут Чантето на 5.11:
    Лаптоп с резервна батерия.
    Тефтер и химикал.
    Аптечка
    Прословутото фолио.
    Мултитул Гербер от Беър Грил серията.
    Сгъваем "Дроп пауч".
    Резервни батерии.
    Спрей Сейбър ред Мк. 3
    Мокри антибактериални кърпички.
    Най-често и шише с 0.5 л. вода.
    Твоето не се брой защото спокойно може де се сметне за мостри свързани с работата ти. (шега)

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    ...
    Въпреки, че отчитам възможността всеки момент да се случи нещо което изобщо не сме очаквали, и да се наложи да използваме тези джунджурии не мисля, че носенето им в ежедневието е оправдано.
    ....
    100% подкрепям

    Коментар


    • #47
      От: EDC или (Every Day Carry)

      Какво разбирате под оправдано ? Да мъкнеш още 2-3кг на гръб през деня та това си е чиста пробра тренировка на тялото. Шегата на страна .. я разяснете какво имате в предвид под "не е оправдано"
      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
      A POS
      0885600200
      За момента пасажер

      Коментар


      • #48
        От: EDC или (Every Day Carry)

        Че статистически възможността да ОЦЕЛЯВАШ с тях е пренебрежимо малка.
        Връзването на пластмасова пързалка със специалната корда или паленето на цигара със магнезиева запалка не се брои за използване по предназначение.

        Коментар


        • #49
          От: EDC или (Every Day Carry)

          Не се брои .. но си е чиста проба тренировка. Навикване с материята и нещата които си нося. Сиреч ако само ги нося и не ги ползвам като се наложи ще ми е по трудно от колкото ако съм ги ползвал. А за оцеляването никой не знае ... предпочитам да съм си готов. Това статистиката е много ... мръсна дума за мен .. никога не съм се вписвал в нея )) Малко обърнахме темата..
          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
          A POS
          0885600200
          За момента пасажер

          Коментар


          • #50
            От: EDC или (Every Day Carry)

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            ...Спрете се бе. В града всичко от което се нуждаете е на две крачки...
            Е хайде сега, като ми потрябва джобно ножче в града всеки път да тичам да купувам ново ли?

            Коментар


            • #51
              От: EDC или (Every Day Carry)

              Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
              Нещо от рода на хидратин алфа прахчето или ?
              Това конкретно него знам какво е - предполагам подобно.

              Фруктозата е пресована в таблетки за дъвчене. Може да е ароматизирана, с добавка на соли и/или витамини. Заемат малко място, леки са, а при нужда доставя бързо енергия и възтановява електролитния баланс.

              Коментар


              • #52
                От: EDC или (Every Day Carry)

                Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
                Това конкретно него знам какво е - предполагам подобно.

                Фруктозата е пресована в таблетки за дъвчене. Може да е ароматизирана, с добавка на соли и/или витамини. Заемат малко място, леки са, а при нужда доставя бързо енергия и възтановява електролитния баланс.
                А как се отразяват тези таблетки на нуждата от вода.. примерно те хубаво дават енергия и повишават електролитния баланс но от тях допива ли ти се вода ?
                Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                A POS
                0885600200
                За момента пасажер

                Коментар


                • #53
                  От: EDC или (Every Day Carry)

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:020841084-big.jpg
Прегледи:2
Размер:142.6 КБ
ID:5392107
                  Ето това мъкнех преди 1 година, ама вече ме мързи и само в джобестия панталон разнасям:
                  1-Ледърман Чардж
                  2- Две сгъвайки (всеки ден различни според настроението)
                  3-фенер Лед Ленсър М5
                  4-мини компасче
                  5- пари, документти, ключове и т.н.

                  Коментар


                  • #54
                    От: EDC или (Every Day Carry)

                    Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
                    Умно е говорил дядо ти!!!. Между другото пази Бьокера от ферото че тия 3000 градуса дето ги развиват искрите може да прецакат закалката ;( .. Аз за това си нося едно йофтинко ножле за ферото или пък ползвам драскалките от предишни модели . Айде бе хоре престрашете се... никой ли не носи нещо повече от ключове пари и телефонче ) Почвам да се притеснявам че верно съм .. изтрещел
                    не си бе, само си по-напред с материала, аз ходя винаги със сгаваем бокер, карабинер до 100 кила, паракорд колан, паракорд гривна, плетка като твоята ( около 5 метра )диоден фенер на ключовете, винаги заредени 2 телефона, и в раницата малко лекарства, 5 м2 фолио във формата на чувал за спане, още един нож ловен несгъваем, магнезиева запалка, кибрит и каквото ми трябва за през деня - пренисим диск, усб-та, жици кабели, зарядни, храна, дрехи - тия се менят. В дижпа пък имам тонове други полезни неща но те не са за обсъждане в темата. Въпреки това винаги мисля, че имам крайно недостатъчно неща в себе си.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #55
                      От: EDC или (Every Day Carry)

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      не си бе, само си по-напред с материала, аз ходя винаги със сгаваем бокер, карабинер до 100 кила, паракорд колан, паракорд гривна, плетка като твоята ( около 5 метра )диоден фенер на ключовете, винаги заредени 2 телефона, и в раницата малко лекарства, 5 м2 фолио във формата на чувал за спане, още един нож ловен несгъваем, магнезиева запалка, кибрит и каквото ми трябва за през деня - пренисим диск, усб-та, жици кабели, зарядни, храна, дрехи - тия се менят. В дижпа пък имам тонове други полезни неща но те не са за обсъждане в темата. Въпреки това винаги мисля, че имам крайно недостатъчно неща в себе си.
                      Мдам.. и аз си мисля че трябва и още и още неща .. но гледам да натискам спирачките, че ако помъкна всичко с мен ще трябва самар да нося... Но определено се оглеждам за нови неща с двойна употреба .. сиреч махам 2 неща слагам 1 и така..

                      Някой да има от тия меките соларчета за зареждане на телефони и таблети.. мисля скоро да отнеса едно такова за всеки случай
                      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                      A POS
                      0885600200
                      За момента пасажер

                      Коментар


                      • #56
                        От: EDC или (Every Day Carry)

                        Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
                        Мдам.. и аз си мисля че трябва и още и още неща .. но гледам да натискам спирачките, че ако помъкна всичко с мен ще трябва самар да нося... Но определено се оглеждам за нови неща с двойна употреба .. сиреч махам 2 неща слагам 1 и така..

                        Някой да има от тия меките соларчета за зареждане на телефони и таблети.. мисля скоро да отнеса едно такова за всеки случай
                        слаби са, не вършат работа, аз си взех диоден прожектор с лампа за четене и манивела за USB зарежда успешно телефона с 10 минутно въртене на манивелата, а фенера свети над 4 дена с едно зареждане.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #57
                          От: EDC или (Every Day Carry)

                          Допълнение към EDC-то .. взех си това калфче Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100250_0.jpg
Прегледи:1
Размер:27.0 КБ
ID:5400471 за виксчето.
                          Малко е дълбоко но реших проблема като на дъното сложих зип пликче с памук.. Така хем винаги имам памук хем виксчето е на подходящата височина за да го вадя лесно.
                          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                          A POS
                          0885600200
                          За момента пасажер

                          Коментар


                          • #58
                            От: EDC или (Every Day Carry)

                            Току-що изтърсих сергията на земята

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00234.jpg
Прегледи:2
Размер:162.1 КБ
ID:5400644
                            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                            Коментар


                            • #59
                              От: EDC или (Every Day Carry)

                              Уважаеми дами и господа,изненадам съм, че не споменавате някои насъщни средства в съвремието ни.Не бива да сте толкова безотговорни към собственото си и на околните здраве.Моля, използвайте ги по предназначение и след щателна проверка на срока на годност:


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:baloni.jpg
Прегледи:1
Размер:103.8 КБ
ID:5400863

                              П.п. Снимката е авторска,актуална и съвсем сериозна.
                              Последно редактирано от ALEX_Z; 20-08-12, 10:17.

                              Коментар


                              • #60
                                От: EDC или (Every Day Carry)

                                В аптечката имам около 4-5 броя ... Идеални са за носене на до 15 литра вода ако се наложи . Иначе по темата много са важни наистина !
                                Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                                A POS
                                0885600200
                                За момента пасажер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X