Обява

Свий
Няма добавени обяви.

EDC или (Every Day Carry)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: EDC или (Every Day Carry)

    Мерил ли си теглото на всичко, което товариш върху себе си и колко дълъг преход можеш да направиш с целия товар?
    Зима иде

    Коментар


    • От: EDC или (Every Day Carry)

      Медицинската чанта е около 10кг., малката раница 10кг. бронежилетата (празна) около 12 кила. С 20 кг раница + униформа, бронежилетка, оръжие, каска и муниции сме правили 20 мили преход през пресечена местност в много гадни метероологиични условия. Същото ама 35 кг раница сме го правили 10 мили. А и важното е не колко е дълъг прехода, а колко време ще ти се наложи да останеш напълно автономен. Щото 10 мили се бягат за малко повече от час (без екипировка), с екипировка се минават за 4 часа, това е ОК, знаеш че има 4 часа гърч и после горещ душ и топла храна, ако те хвърлят някъде и трябва да чакаш няколко дни тогава е кофти.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: EDC или (Every Day Carry)

        Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
        Ето го EDC, когато съм на работа.
        Тва са нещата които си насъбрал като екипировка а не EDC. Нали не искаш да ти повярваме, че мъкнеш всеки път по 8 ножа (мултитула не го броя)
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • От: EDC или (Every Day Carry)

          За ножовите си прав. Осемте ножа не ги нося едновремено, а ги сменям. Това е част от екипировката която нося. всичко останнало се носи, е зимата нося по-малко вода, лятото не си нося зимното термо яке, то е разбираемо. Като имаме ученния, до мястото всичко се транспотрира с нас с камиони, от там на татък всичко на гръб. Това не означавам, че всеки ден всичко това ми е по 8 часа на гърба и че го нося по 10 км на ден. От екипировката всички дребни работи влизат (и се окачват) в малката ранница. Естествено, като облека гащеризона мястото в нея се увеличава, като си сложа каската, ръкавиците, очиилата, ножа на кръста и раницата още намалява, т.е. става много малка и стегната към тялото, за сметка на това се увеличават другите неща по мен...
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • От: EDC или (Every Day Carry)

            За момента това е моето EDC,събрано в банан на Ташев - Front bag:
            - сгъваем нож CRKT M16-14D ( много ми е удобен и е изключително остър особенно серетациятя )
            - Leatherman Super Tool 300 ( избрах го понеже на този модел може да се подменят резачките на клещите )
            - челник Petzl Tikka XP2
            - Victorinox SwissCard Ruby ( ще се изненадате колко често я ползвам и колко е полезна ) - документи
            - разрешително за КНО
            - малко пари в брой
            - два телефона Nokia ( единият го ползвам за интернет )
            - часовник Timex Expedition E-compass или Swiss Military
            - ключове от апартамента,колата и джипа
            - запалка BiC
            Сега понеже имам и Макаров, се налага да сменя чантата.Избрал съм Мaxpedition Нeatfreak organizer (въпрос на време и пари за да я взема).Ще се допълни с пакетче мокри кърпи и салфетки,фенерче Led Lenser A4,химикалка,тефтерче и може би спрей и още някоя дреболия.

            Поздрави

            Коментар


            • От: EDC или (Every Day Carry)

              сгъваем нож CRKT M16-14D ( много ми е удобен и е изключително остър особенно серетациятя )
              Перфектен нож, поздравления за избора. Имам същия, много си го харесвам, много работа е вършил, абе корава чикия.

              Timex Expedition E-compass
              Пак ми набара слабото място, влюбен съм в тази серия...

              Мaxpedition Нeatfreak organizer
              Явно разбираш от хубаво колега. Каква и е цената в БГ, че не съм виждал тук такива? А за по-евтиния вариант БГ производство какво ще кажеш? Аз съм с такава, но за кръста и мога да кажа, че изработката и кордурата са супер, само дето......малко съм с атлетично тяло и колана за през кръста ми беше голям
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • От: EDC или (Every Day Carry)

                Малийй, абе хора, вие всеки момент очаквате да падне комета върху Земята ли, вас лично да ви нападнат мечки ли, или пък да попаднете вдън гори тилилейски, както Алиса в страната на чудесата, то ние всички сме в нея де.
                Аз нося само себе си, някойс лев, ЛК, СУМПС, а бе документи най-вече. Т'ва ножове, пистолети, револвери, пушки, автомати, гранатомети - всичко ми го вози шофьора в съпровождащия ме БТР. Aaaaa , и два кашона вози - един с водка и един ... пак с водка.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • От: EDC или (Every Day Carry)

                  Майсторе и тютюна за лулата. Я кажи сега нямаш ли някой "тертеплийски" комплект за почистване и тъпчене на лула, който да носиш с теб?
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: EDC или (Every Day Carry)

                    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                    Перфектен нож, поздравления за избора. Имам същия, много си го харесвам, много работа е вършил, абе корава чикия.



                    Пак ми набара слабото място, влюбен съм в тази серия...



                    Явно разбираш от хубаво колега. Каква и е цената в БГ, че не съм виждал тук такива? А за по-евтиния вариант БГ производство какво ще кажеш? Аз съм с такава, но за кръста и мога да кажа, че изработката и кордурата са супер, само дето......малко съм с атлетично тяло и колана за през кръста ми беше голям
                    За ножа - много му се кефа.Въпреки доста негативните неща които изчетох за марката и стоманата.
                    Органайзера е на цена от 125 до 160лв.Мога да ти кажа от къде може да се вземе.
                    Що се отнася до таймекса-не е най-доброто,но ми харесва като визия.Милитърито е пъти по-качествен.
                    Ще се пробвам скоро да ги наснимам

                    Коментар


                    • От: EDC или (Every Day Carry)

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      Малийй, абе хора, вие всеки момент очаквате да падне комета върху Земята ли, вас лично да ви нападнат мечки ли, или пък да попаднете вдън гори тилилейски, както Алиса в страната на чудесата, то ние всички сме в нея де.
                      Аз нося само себе си, някойс лев, ЛК, СУМПС, а бе документи най-вече. Т'ва ножове, пистолети, револвери, пушки, автомати, гранатомети - всичко ми го вози шофьора в съпровождащия ме БТР. Aaaaa , и два кашона вози - един с водка и един ... пак с водка.
                      В никакъв случай не съм параноик и психопат ( и те винаги отричат).Просто искам като ми потрябва нещо да го имам.Най- ми е полезна картата.А иначе всичко ми влиза в употреба.

                      Коментар


                      • От: EDC или (Every Day Carry)

                        И удобно ли ти е да мъкнеш толкова желязо по себе си "евридей"?

                        И аз искам да имам всичко необходимо в себе си, но ако някой ме накара да нося всичко това всеки ден по мен-ще го дам под съд за престъпление срещу личността. Ми.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: EDC или (Every Day Carry)

                          Аз пък в момента си нося мартеници. А де.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • От: EDC или (Every Day Carry)

                            Въпреки доста негативните неща които изчетох за марката и стоманата.
                            На тия, които ги пишат тия мнения много им здраве. Аз съм го тествал в зверски условия и не съм го жалил хич. Счупи ли се, хвърлям го и следващия, имам един сандък с ножове, различни марки, различен ценови клас, различни стомани. Е още не съм го счупил, за да премина към следващия, а повярвай ми, аз много лесно по принцип чупя каквото и да е било. Ползвам го от 2008. На всичките си приятели съм им подарил такива. Недостатък е, че покритието на острието лесно си заминава от киселина и става на миниатюрни кафеви точки. Относно стоманата, доста хора ще кажат, че е мека. Да, мека е, след като режа тел, кабели и вадя пирони с него острието леко е мръднало, но за 32 долара - толкова.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: EDC или (Every Day Carry)

                              Чуден часовник и чудно ножче. Аз съм на мнения, че човек носи това което му харесва независимо от чуждото мнение . Точно за това ще си премълча негативното мнение към макспедишън .
                              А до колегите дето се чудат как можем да носим толкова неща всеки ден .. ми носим си .. луд умра нема.
                              Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                              A POS
                              0885600200
                              За момента пасажер

                              Коментар


                              • От: EDC или (Every Day Carry)

                                Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
                                А до колегите дето се чудат как можем да носим толкова неща всеки ден .. ми носим си .. луд умра нема.
                                Затова и умишлено не си качвам ЕДЦ-то на цивилната раница. Щото ще ме налазят 1000+1 специалисти със саркастични въпроси. Та предпочитам да се ограничавам с уговорката "е, все някой трябва да се занимава с пейнтболски глупости, нали....".
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X