Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ха познайте магнитуда!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ха познайте магнитуда!

    Моята котка още не иска да излезе от под канапето. Още не е закусвала.

    Коментар


    • От: Ха познайте магнитуда!

      Познавайки добре братята роми очаквайте в най-скоро време "Земетресение кючек".
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • От: Ха познайте магнитуда!

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Моята котка още не иска да излезе от под канапето. Още не е закусвала.
        В двора има поне десетина котки и като излязох тая сутрин даже едната дойде до мен и мяукаше да и дам нещо за ядене . Още две три кротко си лежат на сушина зад гаража а немската овчарка на комшията не съм я чул тая нощ .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Ха познайте магнитуда!

          Гледайки новините се питам " разумно " ли е хората решили да излязат с колите да се съберат тъкмо по бензиностанциите, някак си аз бих ги избягвал в такъв момент.
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • От: Ха познайте магнитуда!

            Не разбирам нито от земетресения, нито от строителство, но съм изключително приятно изненадан от малкото материални щети! Винаги съм си мислел, че ако ни друсне малко по-силно, не могат да ни изкопаят една година..?!! На фона на разрушенията в Италия, тука все едно не е друсало. Може би разлика от 5 десети по Рихтер не е чак толкова малка..?!!

            Коментар


            • От: Ха познайте магнитуда!

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              Не разбирам нито от земетресения, нито от строителство, но съм изключително приятно изненадан от малкото материални щети! Винаги съм си мислел, че ако ни друсне малко по-силно, не могат да ни изкопаят една година..?!! На фона на разрушенията в Италия, тука все едно не е друсало. Може би разлика от 5 десети по Рихтер не е чак толкова малка..?!!
              Доколкото знам зависимостта на скалата не е линейна, а доста сложна функция и оттам 0,5 си е бая разлика.
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • От: Ха познайте магнитуда!

                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                Доколкото знам зависимостта на скалата не е линейна, а доста сложна функция и оттам 0,5 си е бая разлика.
                Вярно, че имаше нещо като геометрична прогресия в принципа на скалата, ама не съм много сигурен..?!!

                Коментар


                • От: Ха познайте магнитуда!

                  Земетресение нощем - какъв по-голям ужас?

                  Жената се буди с писък, котката хвърчи на някъде, ставай, обличай, добре че до вратата имаме раница с дрехи и разни неща, готови за ходене в болница - че сме девети месец...

                  Пострадали няма, в блока е опадала малко мазилка във входа - точно на сглобката между два панела.

                  Котката я намерих чак след един час - от труса се беше отворила балконската врата, бях решил, че е избягала и скочила - на два и половина етажа сме, та два пъти обиколих блока и подземния гараж (бррр, спек!)

                  А тя - зад хладилника, под парното... мястото е 2-3 литра обем, нямам идея как се е завряла там О.о
                  Едвам я изкарах, милата, изподра ме, тотално се беше шашнала...
                  Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
                  Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

                  Коментар


                  • От: Ха познайте магнитуда!

                    Също е много важно колко време продължава! Кофти ако е дълго, па ако и да е по леко.
                    Иначе нямам спомен какво съм усетил спееики. Честно - събудих се в детската стая. Спомените ми почват от момента в който финиширах между леглата на малките.
                    Последно редактирано от Ц. Кръстев; 22-05-12, 07:16. Причина: Добавка

                    Коментар


                    • От: Ха познайте магнитуда!

                      Добро утро на всички! Неприятно земетресение но още по страшното е паниката която се създаде с пускането на слуха за яз.Студена! Хората така и не разбрах ония сирени дето виеха преди месец за какво са, та да слушат за тях или да вярват на слухове! Иначе доста паднали комини,напукани мазилки и някоя и друга трудно отваряеми метални врати.
                      Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                      Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                      Коментар


                      • От: Ха познайте магнитуда!

                        Карлово около 3.00 часа сутринта се събудих от разклащане на леглото.Други трусове нямаше.
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • От: Ха познайте магнитуда!

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Вярно, че имаше нещо като геометрична прогресия в принципа на скалата, ама не съм много сигурен..?!!
                          Да - експоненциална функция е, макар и не геометрична прогресия точно.
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • От: Ха познайте магнитуда!

                            Aко не беше жената щях да си го проспЪ тотално. А и синЪ се събуди малко преди да почне да люлее, явно го е предусетил, но после си заспа кротко. Аз също, дуднейки, че сигурно е около 3, слабо го усетих в леглото /ет 1/. Разликата с Италия не е в магнитуд, а в наличието на множество руини и стари сгради. Но реално за да има сериозни щети в София, трябва да удари около 7 и нагоре...

                            ПП Гледам, че от 1917 не е имало по-силен трус в софийско... близо 100 години...

                            Коментар


                            • От: Ха познайте магнитуда!

                              Аз съм в Княжево и толкова много послетрусове (странен израз) не бях усещал до сега - поне 4-5 "силни". Чудно е как бързо свиква човек, на последният погалихме детето и му казахме да заспива.
                              Всеки знае, че земната кора не е Константа, но такива събития те карат да се замислиш за Преходността, мащабите и Крехкостта на заобикалящата ни екосфера... За щастие и този път Живота Продължава
                              Желая на всички много Щастие и Успех.

                              Коментар


                              • От: Ха познайте магнитуда!

                                Така хубаво ни разтресе нощес, та чак си объркахме инстинктите вкъщи - аз върху децата, а жената със своите 50кг крепи гардероб с размери 1,8х2,4х0,8м.
                                Без ток 15-тина минути. Добре поразхвърля у нас...
                                Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X