Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ха познайте магнитуда!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ха познайте магнитуда!

    Младост 2 - доволно ни разтресе. Събудихме се двамата с брат ми, разбира се първосигнално - под рамката на вратата и лека - полека започнах да обмислям какво да правя. Поставих в чантичката си документи,пари,ключове за колата,фенер. Погледнах през прозореца - все едно е ден,блоковете пред нас светят,навсякъде хора по тераси,долу пред блока - насъбрали се съседи.Слезнахме и ние,поприказвахме и към 4 без нещо отново се прибрахме.
    Интересното беше,че уличните кучета и преди и след земетресението не спираха да лаят - предусещат си го животинките.
    И моят котарак също бе доста уплашен след труса
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • От: Ха познайте магнитуда!

      16 ет.Сердика.Тук доста се усещат всички трусове, но това беше уникален кошмар. Аз се панирах повече от жената. Иначе изпопадаха книги , вази и шума от тяхното падане плюс люлеенето ми беше в повече.Като спря се облякохме и с децата по стълбите. В колата и около нея изкарахме да 7.00.
      Поздрави и щастие на всички.
      Grand Cherokee WJ 4.7 V8
      Това е положението.

      Коментар


      • От: Ха познайте магнитуда!

        Аз пък искам да благодаря на Владо Йончев! Като друсна първия път .. пуснах телевизора и въртях там разните му български канали и никъде нищо. По интернет същата работа ... не може да се отвори нищо и незнам при кой опит отворих агенция Фокус! Там имаше само съобщение за силно земетресение в София и нищо повече. А в нашия Нюз благодарение на Владо намерих информация за магнитут и къде е епицентъра. Благодаря Владо .. беше много бърз!
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • От: Ха познайте магнитуда!

          В просъницата не си спомням да е клатило много силно, но за сметка на това тътена беше страшен. При мен щетите са доста неприятни. Миналата седмица приключих с ремонта, сега всички стени са напукани ( от 0.1 до 1см), в детската стая като погледна през пукнатината виждам комшиите по улицата, комина се е разместил и т.н.
          Y61

          Коментар


          • От: Ха познайте магнитуда!

            Първоначално публикуван от Сашко Преглед на мнение
            В просъницата не си спомням да е клатило много силно, но за сметка на това тътена беше страшен. При мен щетите са доста неприятни. Миналата седмица приключих с ремонта, сега всички стени са напукани ( от 0.1 до 1см), в детската стая като погледна през пукнатината виждам комшиите по улицата, комина се е разместил и т.н.
            Още снощи се сетих за теб, че си там. Съжалявам за щетите ... ако мога с нещо да помогна кажи.
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • От: Ха познайте магнитуда!

              Аз чух че имало масов бой в пернишка дискотека и така се почнало

              Иначе на ет.2 усетих 5 труса. Котака още го е шубе, ходи един такъв наведен и се оглежда, милия.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Ха познайте магнитуда!

                Първоначално публикуван от Сашко Преглед на мнение
                В просъницата не си спомням да е клатило много силно, но за сметка на това тътена беше страшен. При мен щетите са доста неприятни. Миналата седмица приключих с ремонта, сега всички стени са напукани ( от 0.1 до 1см), в детската стая като погледна през пукнатината виждам комшиите по улицата, комина се е разместил и т.н.
                Мале и аз трябва да отида да видя какво е станало на вилата. И без земетръс беше тръгнала къщата към комшиите.

                Коментар


                • От: Ха познайте магнитуда!

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Беше си и вертикално, и хоризонтално, както си му е реда. Мен лично толкова силно не ме е клатило до сега.
                  Два вертикални труса през около 5 секунди,затишие 2-3 секунди и след това дойде сеизмичната вълна,та ни люля още около 20 секунди. На 16 етаж съм. В 5 и 15 усетих последния вторичен трус(отново вертикален,но слаб и кратък).
                  Първоначално публикуван от Karlos Преглед на мнение
                  16 ет.Сердика.Тук доста се усещат всички трусове, но това беше уникален кошмар. Аз се панирах повече от жената. Иначе изпопадаха книги , вази и шума от тяхното падане плюс люлеенето ми беше в повече.Като спря се облякохме и с децата по стълбите. В колата и около нея изкарахме да 7.00.Поздрави и щастие на всички.
                  Здравей колега! И аз съм в Сердика на 16 етаж.
                  Последно редактирано от Валери Недялков; 22-05-12, 09:54.
                  Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                  Коментар


                  • От: Ха познайте магнитуда!

                    Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                    Още снощи се сетих за теб, че си там. Съжалявам за щетите ... ако мога с нещо да помогна кажи.
                    Благодаря ти Жоре! Моята къща не е зле, съседите си изнасят покъщнината на улицата в момента. Слава богу, че не беше по-продължително, дано не се повтори, че.....
                    Y61

                    Коментар


                    • От: Ха познайте магнитуда!

                      Трусът от 3 часа се усети доста силно и в Ботевград.
                      За сега няма данни за щети.
                      Вторични трусове не съм усетил но пак не можах да заспя до пет часа. Причината за това не беше земетресението а музиката от съседния блок - празнуваха или абитуриентски бал или края на света

                      Коментар


                      • От: Ха познайте магнитуда!

                        Аз като гледам логовете, се чудя Владо кога е почнал да пише новината..., преди или по време на първият трус...?
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • От: Ха познайте магнитуда!

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Аз чух че имало масов бой в пернишка дискотека и така се почнало

                          Иначе на ет.2 усетих 5 труса. Котака още го е шубе, ходи един такъв наведен и се оглежда, милия.

                          Не, не! Припалили са прототипа на новия голям адронен гоуФ!

                          На първия етаж в Дружба 2 повече се чуваше от колкото люлееше. Гаден нисък тътен.
                          След това и полюляване. Следващите по-слаби трусове първо се чуваха, след това друсваше.
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • От: Ха познайте магнитуда!

                            Беше си веселба! И силно, и прдължително хоризонтално люшкане, събуди ни от раз! Второто малко след него, а интересно, че третият трус почти не се усети като движение, но затова пък се чуваше силно боботене дълбоко в земята.

                            Какво да описвам повече, то всички го преживяхме /е добре де, признавам, тези вторичните в 5 и нещо, и в 7 и нещо съм ги проспал!/. Може би е по-добре да обсъдим реакциите. Животните май все пак сигнализираха! Кучетата малко по-рано започнаха да вият в хор. Те това го правят от време на време, не рядко, но този път тонът беше определено много по-различен! Съвсем друг начин, други звуци, иначе е меланхолично и провлачено, а сега беше някак нервно. Приемам го за истинско ранно животинско предупреждение.

                            Съседите бяха наизлезли, някои изкарали столове, някои се покрили с одеала. Много ми беше смешно обаче как някои се изнасяха с автомобили! Не единици, а цели кервани! От квартал с двуетажни къщи, малки кооперации и широки дворове. Като си на улицата, просто няма начин да си в риск! И още по-смешното е, че това се правеше цяла нощ - друсне, избръмчат нанякъде, върнат се след малко. Друсне, избръмчат нанякъде, върнат се Не смятам, че си повишават сигурността, по-скоро има шанс да се чукнат с друг "бягащ" или да минат през някой паникьосан пешак. А пък някои съседи бяха звъняли на 112. Съвсем неясно защо! Ей така, да звъннат... Освен да натоварват линиите, подобна глупост няма никаква полза. /да вметна, обажданията са от квартал, в който няма никакви щети, няколко паднали предмета тук-там, няма ранени или каквито и да е инциденти!/
                            Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                            Коментар


                            • От: Ха познайте магнитуда!

                              Към 4 часа ходих до южният парк, движението беше като през деня (само дето задръствания нямаше), по околовръстното и бул. България имаше десетки коли наспрели далеч от сградите и около тях седянки, особено много хора имаше по бензиностанциите сигурно, заради кафенетата в тях. На отиване в квартала (Княжево) имаше наизлезли хора, на връщане (10 минути по-късно) вече не видях никого.
                              След вторият трус излезнахме да се видим със съседите - толкова различни погледи върху едно събитие, но всички бяха притеснени, особено по-младите - не преживели предишното голямо земетресение през 1977-а.
                              И в заключение, сега си седя на бюрото и мине, не мине все ми се клати нещо в главата макар и едно от тези "поклащания" да се оказа реален по-слаб трус, нали всички сме в Матрицата

                              Коментар


                              • От: Ха познайте магнитуда!

                                Аз бях нощна смяна. Прибрах се малко преди 3 часа. Преди това питах съпругата по телефона дали да я събудя да побъбриме и да пийнеме по чаша вино. Тя отказа - била изморена(друг път го правиме,когато е втора смяна). Седнах да се храня и всичко на масата подскочи. Така или иначе събудих семейството(на 16 етаж сме и ни разлюля здраво) и обвиних жена си,че задето не щя да пийне вино с мен е предизвикала земетресение. Тя ме погледна с ококорен поглед и твърдо заяви,че тази нощ ще се пие,защото не иска повече земетресения. Та апела ми е - пийте бе хора! По-безопасно е отколкото със земетресения.
                                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X