Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ха познайте магнитуда!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ха познайте магнитуда!

    Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
    Добре де. Коригирах си поста.
    Наздраве де!
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Ха познайте магнитуда!

      Е, колеги, как спахте? Аз лично с жена ми и дечурлигата си легнахме отново 30-40 мин. след първия трус. С исключение на 2 паднали картини и няколко телефонни позвънявания, други дразнители нямаше. Усещах затихващите трусове в просъница с 1 наум. Децата си спаха до сутринта, а и отново с убедих в здравата нервна система на дратхаара. Убедих се за пореден път, че хората, които се чудят какво да правят, постоянно водят безсмислени телефонни разговори, притеснявайки приятели и познати.

      За любителите на статистиката - една препратка: http://disasters.freehosting.bg/inde...20Bulgaria.htm Всеки може да направи свои заключения. Мен лично данните не ме успокояват. Дано се отлага дълго във времето по-сериозен трус и само да разпуска с такива като снощния.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • От: Ха познайте магнитуда!

        Гр. Козлодуй 03:00 ч.. Лягам си. Леглото ми е на 4-ти етаж в монолитна сграда. Жената и малкия спят. Унасям се. Будя се - май от люлеене. Докато се чудя - ново люлеене. Земетресение!!! Слабо, но земетресение! Изправен на лакът поглеждам благоверната - спи с лека усмивка на лицето, учудващо след тежкия ден, който имаше. Ослушвам се - малкия спи, съседите спят. Установявам леко повишаване на звуковия фон зад прозореца - лаене и кукуригане, може да е съвпаднало с първи петли. Решавам, че е Вранча, ще видя сутринта. Лягам си. Заспивайки ми изплува едно предаване на Карбовски, за един дето се беше запилял по източна България, защото гласът отгоре му беше казал, че там е безопасно, и че в края на Май ще има няква голяма колизия в страната. Карбовски му обеща, че Юни ще му припомни... . Заспах. Сутринта - телевизия, интернет - действителноста направо ме затисна.Преобладаващото чувство е облекчение - леко се разминахме. Влизам във форума - железни, направо онлайн. Бързо възстановяване!
        Щирлиц вървеше по улицата и видя бояджия, който замазваше всички нецензурни думи по стените.
        “Аха, модератор“, помисли си Щирлиц !!!

        Коментар


        • От: Ха познайте магнитуда!

          В центъра на София, комина ни е срутен. Тухлите прескочили нашия двор и право в съседния върху колата на съседа. Пораженията са сериозни, сега се качвам на покрива да разчистя останалите парчета.
          124 -> 164
          T4

          Коментар


          • От: Ха познайте магнитуда!

            За мен най-страшното в такива случай е че незнаеш какво следва.Докато те тресе нямаш време за осъзнаване, но след това вече започваш да си мислиш че може да стане още по лошо.Та в тази връзка да попитам има ли статистика на колко земетресения първият трус е най-силен.Тоест да кажем че след него човек може да се успокои че най-лошото е минало.Защото като чели има трусове и с предна вълна по слаба от следващата.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • От: Ха познайте магнитуда!

              Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
              Добре де. Коригирах си поста.
              Ето малко информацийка, поднесена разбираемо според мен:
              http://allshookup.org/quakes/wavetype.htm
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Ха познайте магнитуда!

                Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                Добре бе,седя и се дверя-ами защо тия работи се случват винаги през ноща???Като е гадно да е по-гадно.

                Иначе сме добре,няма щети по къщата и учудващо всичката покъщнина си е по местата.
                Според мен има нещо общо с влиянието на луната. Явно макар и сравнително слабо, със своето притегляне дава последната капка и това освобождава натрупалото се напрежение в земните пластове. Може би има по-логично обяснение - не знам!
                Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                Ямаха ХТ 600Е 95г.

                Коментар


                • От: Ха познайте магнитуда!

                  Такъв страх не бях брал скоро! При нас къщите са високи а улиците са тесни в целия град, няма бегане! Седяхме си вътре и чакахме да видим какво ще стане.
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • От: Ха познайте магнитуда!

                    Коментар


                    • От: Ха познайте магнитуда!

                      Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                      Къде е снимано туй, в кой град?
                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • От: Ха познайте магнитуда!

                        Яко ви е разлюляло,радостното е че няма жертви!
                        HONDA DOMINATOR 650
                        ОРЕЛ ASTRA
                        РСПБЗН-Приморско

                        Коментар


                        • От: Ха познайте магнитуда!

                          Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                          Къде е снимано туй, в кой град?
                          Идея си нямам...случайно ми попадна.

                          Коментар


                          • От: Ха познайте магнитуда!

                            Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                            Къде е снимано туй, в кой град?
                            Охранителна камера в София.
                            HONDA DOMINATOR 650
                            ОРЕЛ ASTRA
                            РСПБЗН-Приморско

                            Коментар


                            • От: Ха познайте магнитуда!

                              Първоначално публикуван от tzetzo_slavista Преглед на мнение
                              Според мен има нещо общо с влиянието на луната. Явно макар и сравнително слабо, със своето притегляне дава последната капка и това освобождава натрупалото се напрежение в земните пластове. Може би има по-логично обяснение - не знам!
                              Няма доказана такава зависимост.

                              А и не се случват само през нощта. Последното силно, което помня , беше 90-та година, пак по същото време, посред бял ден. В деня след абитуриентския бал на сестра ми. 4 и нещо, но нямаше тътена, а само клатене. Но пък беше по-продължително. Миналата година това с епицентър в София пак беше посред бял ден.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Ха познайте магнитуда!

                                Май не е лошо човек да има в някоя раница разни неща от първа необходимост,и разни атрибути за оцеляване под ръка!Джипа с пълен резервоар екипировката на ниво,малко кинти за всеки случай и документите да са на лесно място!Че знае ли се кога ще тресне пак!най малкото за лично успокоение.......не че може и да няма време за правилна и адекватна реакция но.........
                                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X