Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ха познайте магнитуда!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ха познайте магнитуда!

    Няма значение ден или нощ, а орбиталното положение на луната спрямо земята.

    Коментар


    • От: Ха познайте магнитуда!

      Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
      Пък аз май бях най близо до епицентъра откъм Перник.Нямам вече комини на къщата,а лошото е че част от единия се изтърси върху предния капак на джипа и сега е фира.Плюс филтърна кутия.Това по движимото имущества.Недвижимото от първи оглед -пукнатини по повечето вътрешни стени .После ще оглеждам за пукнатини в сутеренния етаж и основите.Ужасяваща работа.Тътена който предхождаше земетресенията плашеше повече от самия трус.
      Румба, можеш да разчиташ на мен като трудовак, като тръгнеш да поправяш щетите!

      Коментар


      • От: Ха познайте магнитуда!

        Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
        Няма значение ден или нощ, а орбиталното положение на луната спрямо земята.
        И такава връзка не е намерена. Ако някой си е позволил да пише/каже нещо някъде, са чисти спекулации по въпроса, обикновено "подкрепени" с удобно нагодена към нуждите на същия "статистика". Официалната статистика на заметресенията не е секретна информация, орбиталното положение на планетите - също. Не съм чул сериозен учен да се е изфукал някъде с подобна теория. Виж да се правят на сеизмолози хора, дето не знаят що е магнитуд и степен - дал господ. Тепърва в следващите няколко дена ще се наслушаме на глупости по въпроса.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Ха познайте магнитуда!

          Оффф сега пък от луната било .Сега некой ако почне и с края на света през 2012 пък после и че сме 22-ри
          Лудак

          Коментар


          • От: Ха познайте магнитуда!

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Ето малко информацийка, поднесена разбираемо според мен:http://allshookup.org/quakes/wavetype.htm
            Благодаря!
            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

            Коментар


            • От: Ха познайте магнитуда!

              В Борово съм точно на булевард България,на 2 етаж така се намести апартамента ,че се нацепи шпакловката и в трите стаи.От към 3:15 до 5:30 движението беше като през деня,а по тротоарите имаше сума ти народ.Като по нова година ,ама никои не се радваше.
              За бърза помощ,полиция и пожарна тел. 112.
              За ядене и пиене - 0876 74 99 88 - Михаил Рашков

              Коментар


              • От: Ха познайте магнитуда!

                Добрахме се до много интересни записи от уебкамери в момента на земетресението. Засега само ние ги имаме. Можете да ги видите тук http://offnews.offroad-bulgaria.com/...lni-videokadri

                След малко ще ги разцепим и камера по камера.
                www.offnews.bg

                Коментар


                • От: Земетресение

                  Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                  В жк.Дружба положението бе ад .Никога досега не бях преживявал толкова силно заметресение ........ .Масово хората са навън ,даже някои се евакуират с коли .Дано никога не се повтори това нещо ! Никога !!!
                  ти си се стреснал повече и от жена ми...

                  Защо да не се повтаря - беше си нормално земетресение без щети...
                  Е, в Перник и Радомир ще си направят по някой ремонт с държавни пари, но няма пострадали хора...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • От: Земетресение

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    ти си се стреснал повече и от жена ми...

                    Защо да не се повтаря - беше си нормално земетресение без щети...
                    Е, в Перник и Радомир ще си направят по някой ремонт с държавни пари, но няма пострадали хора...
                    Нали уж собствениците трябва да си поемат ремонтите?
                    http://offnews.offroad-bulgaria.com/...te-po-fasadite
                    Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
                    Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

                    Коментар


                    • От: Ха познайте магнитуда!

                      всички пострадали ще получат помощ, каза министъра при посещението си в Пазарджик...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • От: Ха познайте магнитуда!

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Гадното, поне за мен, е че понеже сме близо до епицентъра ясно се усещат първоначалните високочестотни вертикални колебания, които лично мен ме шашкат повече от самото клатене. Това е и което ме вдигна от дивана, на който бях задремал при първия трус. В първите десети от секундата дори не бях съвсем сигурен че е земетресение. После вече бях сигурен че е близо.
                        ...като къркорене все по-нагоре и все по-нагоре по сградата.

                        При нас след основния трус спря тока. Досега не са казали защо...
                        Някаква автоматична система за прекъсване на захранването ли има ?... или просто някой се е хванал за шалтера по време на труса?

                        Помня едно земетресение в Русе през зимата на 1985 - тогава ме е клатило по-силно - бях в панелка на шестия етаж. Сега бях на третия - в монолитна сграда...

                        Коментар


                        • От: Ха познайте магнитуда!

                          Незнам дали има нещо общо луната но ни направи впечатление че вчера късния следобед около сервиза направо вреше и кипеше от гущери и гущерчета от всякакъв калибър.Реших че са излязли на слънце след дъжда.Но сега като се замисля за първи път виждам такова нещо.Разправят че в Япония рибарите хващали много големи сомове преди земетръс.

                          Явно обаче има и хора с много слаба психика....Сутринта по телевизията даваха направо посрани от страх хора.Смял съм се с глас и на глупави коментари и ненужна паника.Има и индивиди дето се опитаха да обеснят че имат някакво влияние над планетата.

                          Коментар


                          • От: Ха познайте магнитуда!

                            Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                            Незнам дали има нещо общо луната но ни направи впечатление че вчера късния следобед около сервиза направо вреше и кипеше от гущери и гущерчета от всякакъв калибър.Реших че са излязли на слънце след дъжда.Но сега като се замисля за първи път виждам такова нещо.Разправят че в Япония рибарите хващали много големи сомове преди земетръс.
                            На мен ми направи впечатление, че точно преди земетресението беше тихо, не лаеха кучетата на съседите, нито звук.
                            Дела трябват, а не думи.

                            Коментар


                            • От: Ха познайте магнитуда!

                              Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                              Явно обаче има и хора с много слаба психика....Сутринта по телевизията даваха направо посрани от страх хора.
                              Ми тя простотията ходи по хората. Колкото си по проЗ, толкова си по-велик като ти е широко около врата, и толкова си по-посран при всяко друго положение.

                              Мене си ме хвана якото шубе и крачката ми станаха по сантиметър дълги, обаче кво от това? Като няма какво да направиш в момента, едно посиране няма с нищо да облекчи обстановката. Та вместо да крещя и да се посирам отидох да подпирам шкафовете в детската стая. Не че имаше вопиюща нужда от това де, ама трябваше нещо да свърша, че иначе току виж верно съм се посрал.

                              ...сега като се замисля и моите съседи не се свеняха да ползват асансьора. Разхождаше се постоянно нагоре-надолу.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Ха познайте магнитуда!

                                Днеска трима таксиджии ми разправяха, че "били обявили, че довечера щяло да има още по-силен трус". Аз им казах - дайте ми го този дето го твърди и ще му издействам Нобелова награда моментално! Май се усетиха, че говорят пълни щуротии.
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X