Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ха познайте магнитуда!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ха познайте магнитуда!

    Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
    Добрахме се до много интересни записи от уебкамери в момента на земетресението. Засега само ние ги имаме. Можете да ги видите тук http://offnews.offroad-bulgaria.com/...lni-videokadri

    След малко ще ги разцепим и камера по камера.
    Браво Владо!!!
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • От: Ха познайте магнитуда!

      Първоначално публикуван от Plamen Alexandrov Преглед на мнение
      На мен ми направи впечатление, че точно преди земетресението беше тихо, не лаеха кучетата на съседите, нито звук.
      Точно това констатирах и аз 3/5мин преди труса се бях събудил че ми беше хладно и оп докъто се онеса и ме раздруса.И пак заспах
      Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
      КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

      Коментар


      • От: Ха познайте магнитуда!

        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
        Днеска трима таксиджии ми разправяха, че "били обявили, че довечера щяло да има още по-силен трус". Аз им казах - дайте ми го този дето го твърди и ще му издействам Нобелова награда моментално! Май се усетиха, че говорят пълни щуротии.


        Виж не си прав
        Аз също обявявам, че ще има голям трус, по-голям от снощният... само не казвам кога...

        Извън рамките на шегата, при земетресенията за сега има възможност за чисто статистически предвиждания, при това без да претендират за голяма точност. Идеята е, че натрупваната енергия, за определен период от време би следвало да се разрежда, чрез поредица от по-малки или някое по-голямо... В този аспект, е логично да се предположи, че на София конкретно, имайки предвид Витошкият разлом и неговата активност, в обозримо бъдеще предстоят поредица от по-малки, или пък голямо земетресение...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • От: Ха познайте магнитуда!

          Сега се върнах в София и видях темата. От два дни съм в едно село между Брезник и Батановци. Купих си някога там стара къщичка. В 03.00 часа къщата започна буквално да се треса, пукаше и скърцаше. Вратите на гардероба се отвориха, и започнаха да се блъскат. Пинчера лаеше като за последно, навън автоаларми вият, имам чувството, че нещо ме изхвърли от леглото. Докато стана, обуя обувки и дънки на голо, грабна пистолета, якето с документите и ключовете, отново всичко започна да се тресе. Викам на жената да отключи катинара на дворната врата, че колата е паркирана плътно до къщата и вече ми се привиждаха дузина керемиди отгоре и. Добре, че тока не го спираха. После до сутринта не съм броил трусовете, но един два бяха много силни. Цялото село на улиците. По едно време, към 04.30 часа по главната улица перничани започнаха да се изнасят с колите си, почти като на автопоход. На някой му се обадиха, че стената на язовир "Студена" се е напукала и се очаква водата да залее Перник. И никакви новини по ТВ. Днес се установи, че освен два - три паднали комина и част от корниза на кметството, в селото няма почти никакви щети. Разстоянието до Перник е не повече от 8-10 км. по права линия. И така до късния следобяд, когато всичко взе да се успокоява. Но най-страшното беше бученето заедно с труса.
          ПП. Пинчера цял ден трепери, защо ли?
          Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
          "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

          Коментар


          • От: Ха познайте магнитуда!

            Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
            При нас след основния трус спря тока. Досега не са казали защо...
            Някаква автоматична система за прекъсване на захранването ли има ?
            да. Всъшност има много такива - в централите, подстанциите и трафопостовете. Имат обаче доста сложна логика на задействане и освобождаване - хем да не станат пожари, хем да не стане паника. В частност при мен токът не спря. Друг път е спирал, но и съм живял другаде.
            Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
            Явно обаче има и хора с много слаба психика...
            Слабата психика понякога е резултат от лични, непосредствени наблюдения какво става при други бедствия. Не, че няма и връзка с личните качества.
            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ...сега като се замисля и моите съседи не се свеняха да ползват асансьора. Разхождаше се постоянно нагоре-надолу.
            Шубето, мързела и неграмотността изобщо не се изключват взаимно.

            Коментар


            • От: Ха познайте магнитуда!

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Аз също обявявам, че ще има голям трус, по-голям от снощният... само не казвам кога...
              Точно тука е поантата!

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Извън рамките на шегата, при земетресенията за сега има възможност за чисто статистически предвиждания, при това без да претендират за голяма точност. Идеята е, че натрупваната енергия, за определен период от време би следвало да се разрежда, чрез поредица от по-малки или някое по-голямо... В този аспект, е логично да се предположи, че на София конкретно, имайки предвид Витошкият разлом и неговата активност, в обозримо бъдеще предстоят поредица от по-малки, или пък голямо земетресение...
              Това вероятно е така, още повече, че тази сутрин бе активен не Витошкият, а Пернишкият разлом, а Витошкият дори не се е обадил, според запознатите. Но от друга страна Витошкият редовно (засега) изпуска по малко напрежение, което дори не усещаме.
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • От: Ха познайте магнитуда!

                Малко допълнение. Съседът през две къщи, и той новоизлюпен селянин, изобщо не се трогна от трусовете. Беше си дошъл сам на къщата си. През деня като се видяхме каза, че само отключил вратата и си приготвил дрехите в коридора. Щял да се изнесе при нужда. Тежи над 130 кг. и е 1.90 висок, към 55 годишен. Имал си човека свое виждане, ако щял да загива, то нищо нямало да го спаси. Иначе само предизвиквал природата. Не го попитах дали съпругата му изповядва същата философия.
                Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                Коментар


                • От: Ха познайте магнитуда!

                  Докато с жената и детето се евакуирахме и после докато изнасяхме пострадала жена действах като машина... Просто не мислех - инстиктите ме командваха.
                  Но като приключихме всичко и излязохме навън ми се подгънаха колената... Половин час събирах смелост да влезя в гаража и да изкарам колата...
                  Излязох поне с 40 от гаража...
                  После още половин час да вляза долу и да затворя вратите и да си взема ключовете...
                  Кошмар. Всичко падаше в къщи саксии, чинии...
                  А съм само на третия етаж...

                  Коментар


                  • От: Ха познайте магнитуда!

                    Нещата видяни през моите очи/както за първи(~3:00 АМ, така и за втори трус 4:32 АМ/:

                    Тъкмо се бях зачел за една картина в интернет дали е оригинал или много добро копие когато нещо разлюля, първо си помислих, че аз нещо изтръпвам или нещо подобно, после чух и секцията да скърца. Докато се усетя, то вече беше приключило. Стоях около една-две минути, станах, погледнах през прозореца - блока отсреща светнал като коледна елха , ослушах се, никой нямаше навън. Отидох до хола да видя наште - те се събудили, но въпреки това си лежат; питам ги - "Не усетихте ли, бе, хора?!", а майка ми "Е, кво толкова да усещаме разлюля полюлея малко и мина, сега ще си спим". След това се върнах и седнах на компютъра да погледна сайта на БАН и Европейския Средиземноморски сеизмологичен център от любопитство къде е бил епицентъра - нищо, сайтовете им зареждат с 300 зора до такава степен, че по едно време ме отказаха да следя и почнах да следя новинарските сайтове.

                    Постепенно нещата се успокоиха, новините почнаха да плъзват из пространството, появи се и сайт, на който да погледна за какво става въпрос. И с тая си идея, че няма да се повтори пожелах лека нощ на хората и си легнах. Естествено, любопитство, това онова и не можах да заспя, та станах да се рия в Интернет за новини, мнения, едно друго когато към 4:32 АМ последва втори трус, който беше по-лек от първия. Погледнах през прозореца - абсолютно нищо, сякаш не е имало трус. Тъмно, тъъъъмно, тъъъъъъмно, а хората си спят.

                    Чак сутринта към 6:00 АМ започна супер яката промивка по сутрешните блокове на най-масовите телевизии. То не бяха фантазии, то не беше вживяване, то не беше чудесия, директни включвания - изобщо с цел яко да се психиаса народа и да си мисли "брей каква ужасия сме преживели".

                    И накрая се запитах, ко му е нужно всичко това?
                    Евтина сензация с цел ... ? /всеки може да допълни, според разбиранията си/

                    Коментар


                    • От: Ха познайте магнитуда!

                      Аз единствено останах учуден от съседското "спасяване" слизане с асансьора, стоене точно пред входа.
                      LZ1ZAH

                      Коментар


                      • От: Ха познайте магнитуда!

                        От два месеца по няколко пъти на седмица апартамента се тресе ... плочата вибрира ветрикално, с голяма честота, а лампата не реагира с обичайните за земетресение поклащания ... по периодичноста на явлението и продължителноста му съдя че е центрофугата на някоя съседка....
                        Все си мисля . че няма да е уместно да си пуска пералнята поне няколко дена... не че като си седя на земята задника ми не потреперва от време навреме за кратко от вторични и третични трусове .. но цяла центрофуга да изтърпя в момента ще ми дойде малко в повече...
                        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                        Коментар


                        • От: Ха познайте магнитуда!

                          Първоначално публикуван от diecast Преглед на мнение
                          И накрая се запитах, ко му е нужно всичко това?
                          Евтина сензация с цел ... ? /всеки може да допълни, според разбиранията си/
                          Е как кому? Колко станаха "телевизиите, радиата" и другите СМИ. Май са повече от такситата в страната. А ги има, защото някой ги гледа, слуша или чете.
                          А за компетентност, да не зачеквам, че и работната фуга между два корпуса в 18то училище беше представена като разцепена сграда.

                          Коментар


                          • От: Ха познайте магнитуда!

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            А за компетентност, да не зачеквам, че и работната фуга между два корпуса в 18то училище беше представена като разцепена сграда.
                            Тва верно ли?... Пропуснал съм го...
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • От: Ха познайте магнитуда!

                              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                              Тва верно ли?... Пропуснал съм го...
                              Ахъ!!. Замазали я с киреч и я боядисали. Преди време, де.

                              Коментар


                              • От: Ха познайте магнитуда!

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                Румба, можеш да разчиташ на мен като трудовак, като тръгнеш да поправяш щетите!
                                Тук е момента да благодаря на всички приятели предложили помощ и съдействие още в ранни зори.Благодаря ви.Вероятно ще имам нужда от строителна помощ,но да се надяваме в не голям обем.
                                Целия Перник в момента е в паника.Всички магазини са със изчерпани количества хляб,и всички отиват на село,или далеч от града.Аз също имам резервен вариант,но той е двора на училището до нас.Явно никой не иска да преживее снощния ужас.Улавям се че и аз си мисля ,че по добре е къщата да се срине сега-отколкото да живея в страх в нея в очакване на следващ трус.Не съм предполагал че мога да развия подобен мироглед,и то само за една нощ.За тази вечер това.
                                Румен Николов

                                0888 358 572

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X