Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спасяване чрез GSM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Спасяване чрез GSM

    Когато един мобилен телефон е закачен към повече от две клетки по метода на триагуларно или както там се пише....позициониране се смята силата на сигнала към мобилния телефон и съотвено със софтуер се определя доста точно къде е мобилния апарат ,друг метод е насочена антена и клетка както е описал колегата по горе,съответно има и спектрален анализатор с насочена антена примерно вьолер ...ама цената им е пет цифрена в евро...не че нямаме служебен ама....Всеки мобилен апарат с поставена батерия ,дори и изключен може да бъде локализиран но, нека да оставим това на хората на които това им е работата ....Ние скоро няма да можем да откриваме мобилни телефони без специализирана техника......
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Спасяване чрез GSM

      След кратка справка:

      Според проверени източници:
      Сегашните съществуващи клетки могат да определят с доста голяма точност растоянието до даден телефон. Кръгови клетки почти няма. Това ще рече, че имаме дъга с ширина 20тина метра и ъгъл 120градуса. Ако телефона е в обхвата на повече от една клетка за всяка от тях е валидно горното. При полски клетки това не е малко като територия но не е проблем да се прерови за няколко часа от 2-3 човечета. Административно как стоят нещата е друг въпрос.

      Според не проверени източници:
      От 112 могат да локализират кой да е тел. по горния начин.
      Дали ще кажат е друг въпрос.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #18
        От: Спасяване чрез GSM

        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
        ... Дали ще кажат е друг въпрос.
        Мисля, че отговорът е тук

        Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
        При наличието на достатъчно правомощия ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          От: Спасяване чрез GSM

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Мисля, че отговорът е тук
          Е, голЕмо успокоение. Да умреш поради липса на правомощия.
          Баси дЪржавата.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #20
            От: Спасяване чрез GSM

            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
            Е, голЕмо успокоение. Да умреш поради липса на правомощия.
            Баси дЪржавата.

            В никоя държава никой няма да даде информация за местоположението на някого на всеки, който реши да я поиска.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Спасяване чрез GSM

              Аз пък мисля ,че полицията преди няколко години изви ръцете на мобилните оператори и те им предоставиха и софтуера и хардуера за това,че да пеленговат който си апарат,номер и карта , когато си поискат.Друг е въпроса дали ще се даде подобна информация на всеки ,който е решил да скача в някакви кални пещери или му е дошла в повече тревката и другата дрога и т.н.С други думи има технология ,но не винаги има воля предвид оценка на щетите и ползите.За някой може и фърчикоптер да се изпрати.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #22
                От: Спасяване чрез GSM

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                Аз пък мисля ,че полицията преди няколко години изви ръцете на мобилните оператори и те им предоставиха и софтуера и хардуера за това,че да пеленговат който си апарат,номер и карта , когато си поискат.Друг е въпроса дали ще се даде подобна информация на всеки ,който е решил да скача в някакви кални пещери или му е дошла в повече тревката и другата дрога и т.н.С други думи има технология ,но не винаги има воля предвид оценка на щетите и ползите.За някой може и фърчикоптер да се изпрати.
                Колега, ако си бил три денонощия в балкана ,да пиеш сняг , не знаеш къде се намираш и търсиш човек когото не познаваш.........Тези сложни думи от твоето горенаписано го обясни на 112 и отговорът ще е ..

                ТЕМАТА Е ИМАШ GSM и как да те намрим къде си.
                Последно редактирано от venci67; 07-01-12, 01:46.
                TOYOTA LJ70 3D Common Rail
                TOYOTA BJ40 3.5D
                Венци 0887551059

                Коментар


                • #23
                  От: Спасяване чрез GSM

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  ....Всеки мобилен апарат с поставена батерия ,дори и изключен може да бъде локализиран...
                  В това сигурен ли си? И ако е така, дай малко инфо ... че на мен не ми се връзва!
                  Biagini Passo Powered By VW Syncro

                  Коментар


                  • #24
                    От: Спасяване чрез GSM

                    Първоначално публикуван от venci67 Преглед на мнение
                    Колега, ако си бил три денонощия в балкана ,да пиеш сняг , не знаеш къде се намираш и търсиш човек когото не познаваш.........Тези сложни думи от твоето горенаписано го обясни на 112 и отговорът ще е ..

                    ТЕМАТА Е ИМАШ GSM и как да те намрим къде си.

                    Дали със сложни или с прости думи, положението е ясно. Информацията я има, но на мене и на тебе няма да я дадат. Трябва да я поиска някой като полиция, ГЗ, ПСС.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Спасяване чрез GSM

                      Засичане местоположението чрез клетките на мобилния оператор е услуга, която се предлага повече от година. Ползвал съм я. В Бургас ми даваше точност около 100 метра, в места, където клетките са по-малко, точността падаше до около километър. В някои случаи е предостатъчно като точност, за други може да не стигне. Факт е, че се предлага такава услуга, нарочно не пиша кой оператор е, самата услуга се нарича "Bipper".

                      Коментар


                      • #26
                        От: Спасяване чрез GSM

                        Това съществува от много години. Полицията го ползва много често и успешно, но дори и там за щастие ниските нива нямат право на достъп, и се записва всяко поискване на подобна информация, за кой номер, и защо се иска и за какво ще се ползва. Наистина е въпрос на правомощия и стига батерията да е в телефона и да има ток, без значение че е изключен може да бъде намерен, Неслучайно има на някой телефони като ББ, два вида изключване. Обикновено и фулл офф. Информацията ми е от преди години от познат на много високо ниво в едини от мобилните оператори.

                        Не си правете илюзии, че някой ще даде подобни нива на достъп на доброволци.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Спасяване чрез GSM

                          Един от работещите на морските ни фарове ми разказа бегло за "засичане на положението", което правят на дежурния персонал, който е на смяна. В общи линии - някакво приложение на смартфон (с GPS), когато шефа звънне - появява се на картата къде в момента е смартфона. Наложило се е да се ползва, понеже се е установило, че някои дежурни "тарикатеели" и самоволно напускали работното си място през нощта. Това го пиша с цел пример за относително работящи системa, макар да няма повече инфо. Някой може да пита.
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #28
                            От: Спасяване чрез GSM

                            С предварителна настройка, горното е ок.

                            Примерно: раздават се на групата преди влизане в гората настроени смартфони с GPS, всеки си слага неговия си SIM и ако стане сакатлък, праща се SMS и телефона връща координати.

                            Виж вече точно идентифициране през оператора, само служба може да го изиска. Особенно пък при изключен телефон
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #29
                              От: Спасяване чрез GSM

                              Колеги, GSM мрежата е ненадеждна, особено в случаи на бедствия, аварии, лоши метеорологични условия - тя просто не работи.
                              Наскоро имаше случай, в Испания, голям горски пожар, пожарникари се оказват откъснати зад огнена стена в гората. Заради йонизиращото действие на огъня, са били прекъснати всички наземни връзки, включително системата TETRA. И блокираните пожарникари са загинали, понеже никой не е знаел къде са и какво се случва.
                              Подобен ефект може да се очаква не само при пожар - силен вятър, дъжд, сняг. GSM-a е играчка, не е система за връзка и спасяване.
                              Единствено работеща система за спасяване е спътниковата комуникация. Надеждността там е от съвсем друг порядък.
                              Последно редактирано от Веско; 04-07-12, 11:34. Причина: линк
                              Show must go on!
                              LZ1VES

                              Коментар


                              • #30
                                От: Спасяване чрез GSM

                                Правната уредба за достъпа до подобна информация е в чл.250а и следващите от Закона за електронните съобщения.
                                Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                                Opel Frontera V6

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X