Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Ножът, който най- често ми е в ръката и празнува на Лазаров ден. Този, който кара материята да забрави физиката 😄

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1397594594.750284.jpg
Прегледи:1
Размер:280.8 КБ
ID:5580153
    Зима иде

    Коментар


    • От: Моят нож

      Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
      Ножът, който най- често ми е в ръката и празнува на Лазаров ден. Този, който кара материята да забрави физиката 
      Това е супер яко! Точно за такъв някакъв си мечтая напоследък. Може ли малко повече инфо?
      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
      Gabriel Garcia Mаrquez

      Коментар


      • От: Моят нож

        Ето един линк за разглеждане. Иначе, дамаск от неръждавейка от двете страни на сърце от изумително тънка VG-10. Като режеш хартия с него издава оня звук от самурайските филми . Не се мие в чинимиялна. Иска си да го измиеш, подсушиш и прибереш след всяко рязане, но пък приготвянето на салата е забаление с него.
        Този конкретно е доста дългичък и не може да се ползва с популярните дъски за рязане, трябва си му по- голяма.
        Зима иде

        Коментар


        • От: Моят нож

          Може би, най-вероятно, сигурно си запознат, дето машина за миене на ножове не се употреблява.
          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

          Коментар


          • От: Моят нож

            Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
            Ето един линк за разглеждане. Иначе, дамаск от неръждавейка от двете страни на сърце от изумително тънка VG-10. Като режеш хартия с него издава оня звук от самурайските филми . Не се мие в чинимиялна. Иска си да го измиеш, подсушиш и прибереш след всяко рязане, но пък приготвянето на салата е забаление с него.
            Този конкретно е доста дългичък и не може да се ползва с популярните дъски за рязане, трябва си му по- голяма.
            Точно по тая VG-10 съм се запалил. А и моята дъска е колкото тезгях широка. Откъде се купува това нещо?
            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
            Gabriel Garcia Mаrquez

            Коментар


            • От: Моят нож

              Ще ти драсна на лични довечера като се прибера някои и друг линк.
              Зима иде

              Коментар


              • От: Моят нож

                Копирай ме и мен в ЛС-то моля, и аз проявявам интерес
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Ако може и на мен ..адреса, че ми трябва един за подарък...като малкият "слайсър"
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                    Може би, най-вероятно, сигурно си запознат, дето машина за миене на ножове не се употреблява.
                    Имам една кухненска серия на Opinel с дървени дръжки и в описанието на всеки нож пишеше "strongly recomended" да се мият в "dishwashing machine". Вече една година - никакви грижи. Не са и кой знае какви пари.


                    Абе иначе и аз съм метнал оче на един от тези , ама пък от Япония досега не съм поръчвал и затова малко се моткам...
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Ето една снимка на "брат му" да не тръгне мълва, че съм вегетарианец

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1109.jpg
Прегледи:1
Размер:109.3 КБ
ID:5580721

                      Този е направен по същия начин, но сърцето му е Cobalt M.V. Steel. Нямам идея каква е тази стомана, но кара и мъртвото месо да настръхва.
                      Зима иде

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Да попитам от тия прорези има ли смисъл?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_822.jpg
Прегледи:1
Размер:14.6 КБ
ID:5580731
                        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                        Gabriel Garcia Mаrquez

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Тия прорези помагат, ако режеш неща, които принципно залепват за или запъват в острието като кашкавал например, а и доста зеленчуци. Идеята е да се намали повърхността на триене.
                          Зима иде

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                            ...
                            Този е направен по същия начин, но сърцето му е Cobalt M.V. Steel. Нямам идея каква е тази стомана, но кара и мъртвото месо да настръхва.
                            Кобалтовата стомана не се ли ползва за ножове на стругове?!? Това точил ли си го и с какво се точи?!?
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Не съм го точил още, но му е време вече. Имам камъни на шаптън, най- грубия е 500, ако не става ще го метна първо на wicked edge-а, да го изправя с грубите и нещо такова ще е...

                              Иначе, ако не се лъжа и Fallkniven минаха от VG-10 на някаква кобалтова стомана за повечето си остриета.
                              Зима иде

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Последен въпрос, преди да поръчвам. Кой от двата ножа да си избера за основен:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_611.jpg
Прегледи:1
Размер:7.0 КБ
ID:5580751

                                или

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_174.jpg
Прегледи:1
Размер:6.1 КБ
ID:5580752
                                "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                                Gabriel Garcia Mаrquez

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X