Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Първоначално публикуван от belfi4o96 Преглед на мнение
    Не, Иван Радев работи в село Костенец, аз съм от град Костенец и близко до нас живее помощникът му!
    Имам един нож направен от Кирил Попадийн,що за майстор е този юнак.И той е от с.Костенец.

    Коментар


    • Ами прави ножове, ама им иска много пари. За тази стомана, цената каквато я иска, въобще не се връзва. Мога за тази цена да си поръчам кован нож!

      Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
      Колега, трудно ли ще ти бъде да слагаш снимките тук във форума?
      Не знам какво да направя, не виждам бутон за качване на снимки?!?
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-01-11, 11:28.

      Коментар


      • От: Моят нож

        Първоначално публикуван от belfi4o96
        Не знам какво да направя, не виждам бутон за качване на снимки?!?
        Под полето долу в което пишеш мение има бутон "иди в напреднали" натисни го и там разгледай, ако има проблеми пиши да обяснявам
        LZ1PER

        Коментар


        • От: Моят нож

          Първоначално публикуван от GRI6AN Преглед на мнение
          Имам един нож направен от Кирил Попадийн,що за майстор е този юнак.И той е от с.Костенец.
          Това е въпросният нож,90лв. го купих миналата година,не е ли нормална тая цена?Мисля да си подаря още един,ако идвам към Костенец ще те потърся като експерт.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:у.jpg
Прегледи:1
Размер:101.5 КБ
ID:5247387Натиснете снимката за да я уголемите

Име:'.jpg
Прегледи:1
Размер:129.2 КБ
ID:5247389Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:80.5 КБ
ID:5247390

          Коментар


          • От: Моят нож

            Абе за 4х13 са си доста 90 лв ама както и да е!

            Коментар


            • От: Моят нож

              А какво е това 4x13

              Коментар


              • От: Моят нож

                Име на стомана!

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Първоначално публикуван от belfi4o96 Преглед на мнение
                  В момента Иван Радев ползва 1.4116!
                  Тук ме хвана неподготвен! Да си обясня въпроса: купих си малък фолдер с костени чирени от този майстор, много прецизна изработка, но само след седмица остротата му изчезна/рязал съм само пържолки и колбас!!!/. Продавачът ми каза, че стоманата е Круп.../не запомних цифрите/. Идентична ли е с тази, която пишеш, и дали се касае за лошо закаляване?
                  "Make love, not war!"

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Стоманата от която е твоят нож е 1.4034, незнам как е закалена, ама може да минеш ножа с масат!
                    От около два месеца майстора работи с 1.4116!

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      За по-голяма практическа яснота, `щото тези цифрови кодове звучат много загадъчно и излишно авторитетно
                      1.4116 и 1.4034 са стомани, от които във В. Търново правят кухненските ножове (когато каквато са доставили за различните партиди). Две седмици употреба (то зависи и от интензивността де) за такъв нож, си е извън (в смисъл - доста надхвърлен) нормалният цикъл между заточванията.
                      Последно редактирано от davc; 28-01-11, 21:14.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Правилно е това, обаче във Велико Търново ги правят много некачествено, едвам се точа на ръка, не защото са много твърди, а защото са много меки. Един съфорумец от друг форум огъва такива кухненски ножове! Костенските са едно-две нива над тези от Велико Търново!
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Ти пък сега земи се засегни на местен патриотизъм. Това в Търново е промишлено предприятие (завод) и работи от 1924год. В Костенец, сигурно има особен микролимат - знам ли...
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            аз сега не разбрах тия ножове които си ги купих добри ли са ?????

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Най-важното е ти да им се "кефиш"!
                              А обективно погледнато, си имаш имаш ножове от масов тип,средна ръка ножарска стомана, но затова пък са единични, занаятчийски изработени екземпляри, като са вложени и сравнително висок клас допълващи материали (рог, ест. кожа и т. н.).
                              Последно редактирано от davc; 28-01-11, 22:22.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Здравейте, ето това ми подариха преди около 1 година Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1290044.jpg
Прегледи:1
Размер:144.2 КБ
ID:5247472Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1290042.jpg
Прегледи:1
Размер:235.9 КБ
ID:5247473Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1290043.jpg
Прегледи:1
Размер:217.0 КБ
ID:5247474 Четох доста за Златоуските ножове и въпреки суперлативите това ножле се затъпи доста бързо . Имам някакви камъни от един дяод бръснар и един нов малък камък , който ми подариха с ножа , ама ми свърши баерията на апарата и не можах да ги снимам и тя
                                Та молбата ми е ако има някой то Русе , който да може да помогне със заточването ще пада черпня
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X