Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Моят нож

    Първоначално публикуван от belfi4o96 Преглед на мнение
    Хубав нож, много да го ползваш, да не би да е от майстор Кирил Куликов.Неговите кании са същите.
    Виж снимка №5.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • До: Моят нож

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      Виж снимка №5.
      О да, на него си пише КК, е да се пол.лзва много и да е от добра стомана, пък ой ще да го е правил

      Коментар


      • До: Моят нож

        Ето малко ножчета и от мен. Снимах само тези, които са в къщи.
        Прикачени файлове
        ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
        LZ1YBB

        Коментар


        • До: Моят нож

          Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
          Ето малко ножчета и от мен. Снимах само тези, които са в къщи.
          Първа снимка номер 5 ми хареса.

          Коментар


          • До: Моят нож

            Ето ги и моите ножове. ПП:Съжалявам за лошото качество на снимките.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • До: Моят нож

              Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
              Първа снимка номер 5 ми хареса.
              Дръжката е "дървена" - не е като тези, правени от колегите във форума, но е удобна. В къщи въпреки кашона с домакински ножове режа хляба само с него (хляба също е мое производство, но това е друга тема ).
              ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
              LZ1YBB

              Коментар


              • До: Моят нож

                Айде и аз да се похваля с новата си придобивка от днес.Подарък ми е и искам да благодаря не Nojoman, благодаря ножмане, днес ме зарадва много хубаво.Ножа бръсне с лекота, когато си минах ръката отгоре, макар и да имам малко косми те направо фърчаха, ако щете вярвайте.Ножът е на Асеро Толедано, канията е 5 мм дебела.Дълъг е 26 см, острието е дълго 12 см, но най долу е 13.5 см, защото гардовете излизат в края на острието, дръжката е 14 см.Дебелината на остирето е 4мм, а широчината му е 3,5 см.

                Коментар


                • До: Моят нож

                  Добър подарък са ти направили.Честито!

                  Коментар


                  • До: Моят нож

                    Първоначално публикуван от belfi4o96 Преглед на мнение
                    Айде и аз да се похваля с новата си придобивка от днес.Подарък ми е и искам да благодаря не Nojoman, благодаря ножмане, днес ме зарадва много хубаво.Ножа бръсне с лекота, когато си минах ръката отгоре, макар и да имам малко косми те направо фърчаха, ако щете вярвайте.Ножът е на Асеро Толедано, канията е 5 мм дебела.Дълъг е 26 см, острието е дълго 12 см, но най долу е 13.5 см, защото гардовете излизат в края на острието, дръжката е 14 см.Дебелината на остирето е 4мм, а широчината му е 3,5 см.
                    Ножа ти наистина ми грабна погледа.Честито !!!

                    Коментар


                    • До: Моят нож

                      Мерси и на двамата.





                      На втората снимка ножа е от ресьор, много добре си е направен, не е циганска изработка, а на един човек който се водеше майстор, лека му пръст.Сори за качеството на третата снимка, малко съм мръднал ръчичката и се вижда замазано.
                      Айде тука бъдещия ловец.

                      Коментар


                      • До: Моят нож

                        Айде пак да се пофаля с нови придобивки! Благодарение на бай Младен.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • До: Моят нож

                          Първоначално публикуван от Тодор Етрополе Преглед на мнение
                          Ето и моя любим хайдушки нож. Направи го за мен майстор Александър Спасов - с любов към традицията,
                          по старите технологии и със златните си ръце.





















                          Здравей колега, твоят нож ми грабна погледа сериозно, от 2 часа го гледам постоянно и не мога да се сдържа да не искажа мнение, честито, ножът ти е страшен, дано го ползваш само по предназначение, а ти с него ходиш ли на лов, или само си го гледаш във витрината или закачен на стената, аз ако притежавам такова ножче, ще ме е страх да го ползвам, честно ти казвам, ако го нося на лов, ще го нося само да се хваля, ако се наложи да дера- ще гледам, но аз още не съм ловец и има много време докато стана, затова сега мога само да ти кажа честито още веднъж и да ползваш ножа както ти желаеш.

                          Поздрави!Този нож ми харесва много, не всеки български майстор може да го направи такъв!!!

                          Коментар


                          • До: Моят нож

                            Абе чесно казано това много много на хайдушки нож не мяза.Формата му е сащата на острието,дражката нещо не ми са аресва и е малко късичак каракулаците не варират ли от 30 нагоре до 70 - това е лично мнение.Иначе е изработен добре има външен вид,а работа върши ли.
                            По малко, ама с хляб!

                            Коментар


                            • До: Моят нож

                              Първоначално публикуван от IcOMencheV Преглед на мнение
                              Абе чесно казано това много много на хайдушки нож не мяза.Формата му е сащата на острието,дражката нещо не ми са аресва и е малко късичак каракулаците не варират ли от 30 нагоре до 70 - това е лично мнение.Иначе е изработен добре има външен вид,а работа върши ли.
                              ..над 45-50 см острие - си е жив ятаган(лично мнение).А обърна ли внимание на едрия план на острието - метала е композит-личат си слоевете..ножа е правен с мерак и от майстор(отново лично мнение),със здраве!

                              Коментар


                              • До: Моят нож

                                И аз това се зачудих - композит или отпечатъци от пръсти ?
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X