Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Менли - резултат от анализа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Менли - резултат от анализа

    Първоначално публикуван от dani Преглед на мнение
    Е ти като четеш какво става имаш ли увереност, че новите остриета ще са по добри?!?
    Някаква хонда ни ги е закалявала има няма 2-3 месеца преди да сме ги поръчали първите 80 броя, след това за следващите 150 уж манли са си повярвали, но него са го викнали по късно да закалява останалите 150 (за които обвиняваме манли) с развалена машина?!?!
    В същото време повечето счупени са от първата партида, закалявани на работеща машина от корифея Хонда....
    Тук се влиза в малко шизофреннна ситуация.

    Аз за това мисля дали въобще да ги пращам!
    Просто питам бе. Нищичко не разбирам от металообработка. Наясно съм, обаче, срещу какво сме изправени:
    1. Връщаме си всички ножчета в определен срок и Менли ни ги подменят с други. Закаляват по друга, по- добра рецепта, остриетата. Оправят 222 ножа и ги връщат на притежателите им.
    2. Всеки си връща ножчето когато му скимне. Менли "палят пещта" за всеки 2-3 бройки и постигат по- добър от сегашния резултат, с по- добрата рецепта.
    3. Менли правят 222 остриета по по- добрата рецепта и чакат да се върне нож, на който да ги сложат.
    Достатъчно технически грамотен съм, за да знам разликата между лабораторна и технологична проба, както и какво значи хомогенност на партидата.
    Тааааааааа, кой от трите варианта ни се предлага, готови ли сме за него и искаме ли да се хванем на това хоро?

    Goblin, един от малкото ти неадекватни постове.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #32
      От: Менли - резултат от анализа

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      За мен това е изрично отказване от съвсем адекватна компенсация. С отказа си обаче трябва да се откажете и да ги псувате по-нататък, понеже сами сте отказали това което в очите на нормален човек изглежда като честен опит за решаване на възникнал проблем по оптимално честен начин.
      Ми така де, аз смятам че предложението им е изключително коректно.
      Няма безгрешни хора, важното е как реагират когато сбъркат.

      Нека всеки сам си решава и да действа, както прецени за правилно. Аз лично си ги харесвам така, и ще искам ремонт само ако/като се счупят.
      LZ1JJJ

      Коментар


      • #33
        От: Менли - резултат от анализа

        @Goblin
        Аз нещата виждам така - каква е гаранцията, че след един оплескан Y, следващият Y ще бъде Y.


        p.s. Абе цялата работа е че игреците не са това, което са.

        Коментар


        • #34
          От: Менли - резултат от анализа

          Аз ако бях в ситуация да не знам в какво състояние ми е ножа щях да го пратя по подразбиране, за да им дам възможност да пуснат цяла партида "грижливи" остриета, а не да ги цъкам месеци наред по няколко с капкомер - освен ако остриетата не са стандартни и не се знае че производство на качествени такива ще има постоянно в бъдеще като резервна част.

          Сега са поели хората ангажимент, сега пращайте. Предполагам че след месеци ангажимента ще е все още валиден, но ще представлява повишена трудност за тях. Освен ако по принцип производството на остриета на парче не е проблем. Не съм запознат.

          Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
          @Goblin
          Аз нещата виждам така - каква е гаранцията, че след един оплескан Y, следващият Y ще бъде Y.
          Абсолютно никаква. При подкопано доверие в стоката си стискате ръцете че вече си нямате доверие, и се забравяте взаимно, евентуално с връщане на стоката обратно и възстановяване на парите ако е дадено като възможност.

          Но със сигурност е коректно и да се прекратят коментарите, до колкото фирмата е направила възможното за да постигне решение на проблема удачно и за двете страни.

          До тук действията на фирмата ми се виждат абсолютно адекватни и коректни. Грешки стават при всички фирми. Никоя самоуважаваща се марка няма да откаже решение в подобна ситуация, но и никоя самоуважаваща се марка няма да стои диван чапраз на клиент който хем не е доволен, хем не приема предложеното решение, хем не предлага свое решение (или предлага някакво безумно решение).
          Последно редактирано от Goblin; 13-01-14, 22:10.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #35
            От: Менли - резултат от анализа

            Менли трябва да кажат, че до 15-ти февруари, примерно, ще приемат рекламация на ножчетата и до 30-ти март ще ги заменят с други. Какво ще е това "други" те да кажат. Както неведнъж казах, основната причина за тукашната драма е неприсъствието на човек от кухнята.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #36
              От: Менли - резултат от анализа

              Снощи пак говорих с Жоро и човека не помни точните времеви периоди . Възможно е нито един нож от нашата партида да не е закаляван от него .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #37
                От: Менли - резултат от анализа

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Снощи пак говорих с Жоро и човека не помни точните времеви периоди . Възможно е нито един нож от нашата партида да не е закаляван от него .
                Това възрастен и поне относително разумен човек може ли да го повярва при условие че става въпрос не за един два броя,а за двеста клина и то за период от преди месец/два?!?

                Коментар


                • #38
                  От: Менли - резултат от анализа

                  В интервал през месец два е закалявал различни бройки . Междувременно кой какво е правил по неговата технология след като той не работи във въпросната фирма няма как да знае . Също не може да знае как и къде са пласирали това което той е закалил още по малко това което те сами са закалили .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Менли - резултат от анализа

                    НОВИТЕ ОСТРИЕТА ЩЕ СА С ПО-МАЛКА ТВЪРДОСТ 58 -59 ЕДИНИЦИ ПО РОКУЕЛ. НОВИТЕ ОСТРИЕТА ЩЕ СА С МАЛКО ПО-ГОЛЯМА ДЕБЕЛИНА. КОЕТО ЩЕ РЕЧЕ МАЛКО ПО-МЕКИ, НО ПЪК ПО-ЖИЛАВМИ. Те това е, няма пълноо щастие, всеки сам да предцени по-мек и жилав нож или по-твърд и крехък такъв. Няма драми. Това е след разговор със собствениците.
                    Малко приказки, имам приятел правещ ножове и първите въпроси към него са " каква е стоманата и какво може тя да прави"? след обяснения те в около 80% от случайте си избират 4Х13. Защо е това, ами защото не всяка стомана след затъпяване в гората можеш да си я заточиш на някой камък, другото е разбира се цената. Е, няма пълно щастие.
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • #40
                      От: Менли - резултат от анализа

                      Пробвайте си ножовете, ако ви задоволяват Ок, ако се счупят или пък постоянно ще сте на тръни ги върнете. Срокове не са дали, за да не мрънкат някой, че са кратки. А има ли смисъл да казвам, че при мен има още 4 бр.ножа на 3 ма колеги. А имаче беше драма за сроковете! Аз какво да кажа.
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #41
                        От: Менли - резултат от анализа

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение

                        Как ще постигнат качеството Y си е техен проблем. Обещани са ви ножове, а не ножове закалявани с пробождане на жив роб и после потопени в светено масло осветено от епископа на задушница по пълнолуние на 29ти февруари при слънчево затъмнение от поп лежал в затвора по комунизма, и после охладени на пръдня от триглаво теле хранено само с мащерка расла в сянка от баобаб и наторявана само с тор от чистокръвни лемури албиноси, късогледи и с IQ над 140..
                        Изчетох го на един дъх , така не съм се смял отдавана
                        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Менли - резултат от анализа

                          Гоблин +1
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • #43
                            От: Менли - резултат от анализа

                            Мнение на Goblin

                            Как ще постигнат качеството Y си е техен проблем. Обещани са ви ножове, а не ножове закалявани с пробождане на жив роб и после потопени в светено масло осветено от епископа на задушница по пълнолуние на 29ти февруари при слънчево затъмнение от поп лежал в затвора по комунизма, и после охладени на пръдня от триглаво теле хранено само с мащерка расла в сянка от баобаб и наторявана само с тор от чистокръвни лемури албиноси, късогледи и с IQ над 140..

                            Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                            Изчетох го на един дъх , така не съм се смял отдавана
                            На мен пък хич не ми е смешно.Никаква чест от мен за менли че си поемат разходите по батака.Първо още не са си оправили батака и не е ясно колко дълго ще продължи сагата.Второ - направиха ни на маймуни.Пък после избери българското!
                            Имаше мнение че цената била смешна за този продукт.Не мисля така.
                            Диско 300TDI
                            Scott Purgatory
                            0889 84 6161

                            Коментар


                            • #44
                              От: Менли - резултат от анализа

                              Първоначално публикуван от boro07 Преглед на мнение
                              ...

                              На мен пък хич не ми е смешно.Никаква чест от мен за менли че си поемат разходите по батака.Първо още не са си оправили батака и не е ясно колко дълго ще продължи сагата.Второ - направиха ни на маймуни...
                              Пожелавам ти повече успех в друга държава с друга, "истинска" фирма. Само ме предупреди предварително да си приготвя пуканките.

                              Тук в страната на неограничените възможности телефона ми (четирибуквена японска фирма, изобретател на уолкмена и на плейстейшъна) от 8ми декември е на ремонт и преди няколко дена тамън признаха че не могат да го открият, на семейни приятели на кръщенето на детето (всеки ден се прави такова събитие, нали, то като да си лъснеш обувките) попа не дойде, църквата заключена, отзовали го три дена преди кръщенката ама никой не решил че е редно да ни уведоми, та търча на пожар поп от руската църква - е пак не ревахме толкова.

                              Много са ви разглезили там, може би е време да дойдете в тия прехвалените страни да се позанимавате с тия прехвалените марки, да видите на какво се прави клиентски гъз и как му ръкопляскат бузите като влезе в резонанс.

                              На какви маймуни са ви направили не знам, знам само че само в България първо тръгва човек да реве и да пищи по форумите и после се сеща да се свърже с производителя. Дълго ви продължила сагата ?!? Колко дълго ви продължи сагата ? От коя дата е тая тема ? Коя дата сме днес ? Кога се спомена за пръв път за проблемите ?

                              Никаква чест не им прави на Менли че си поемат отговорността ?!? Никаква чест не прави на клиент да си поръча нож а после да се държи все едно си е поръчал изкуствен бъбрек или мома за женене. Ама иначе е добър гръмоотвод за други ядове нали ?
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #45
                                От: Менли - резултат от анализа

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                ....

                                Гоблин,не Ви познавам лично,но за това мнение Ви поздравявам.

                                Хора стегнете се.
                                Не мога да разбера каква е тази драма.
                                Първо за забавянето сега за острието.
                                Да не говоря пък за злорадстването на разни индивиди нямащи нищо общо с тъй нар/п/еченият форумен нож.
                                Аз за мен си поръчах и платих това,което получих,за което благодаря на Човека Жоро.
                                Ако искаме да намерим кусурите на нещо или някой е много лесно.Праведния пръв да хвърли камъка!
                                И моля хора,които притежават супер дупер хипер добри ножлета и форумната "чекийка" е много скъпа за качеството си и става Айше да си чегърта използваното бельо да си ползват техните ножове по предназначение,а не за уголемяване на "достойнството" им.
                                Успех.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X